Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Biahu    0

Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

 

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?

Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

kolego wszystko zalezy od zapotrzebowania mocy przez maszyne jesli kupisz nowy ciagnik o porównywanlej mocy do c360 to jak najbardziej moze z tym współpracować jesli twoje maszyny masz przystosowane do tego ciągnika. tak jak mówiłem zależy od zapotrzebowania mocy przez maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFarmerr    170

Kolego przerabiałem ten temat. Wszystko wychodzi w praniu. Dla przykładu chciałem kosić Proximą rotacyjna 165cm i nie da się. Prasa kostkująca na dobrą sprawe też kiepsko pasuje do Proximy. Brony za lekkie bo nie zagarniają sladów. Pługi od 60ki to nie ma sensu zakładać w ogole. Takze jeśli park maszynowy ma zostac od 60ki to polecam kupic ciągnik ok 65km. Przy większym wszystko trzeba by zmienić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biahu    0

A jakaś mniejsza prasa rolująca o nieco mniejszym zapotrzebowaniu mocy (z 2015) działała by przy c 360? Czy tak samo "nie wypał" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jeżeli jej zapotrzebowanie na moc nie przekracza 50KM i nie ma rozbudowanej hydrauliki to tak

 

@DjFarmerr powiedz mi dlaczego nie da się kosić zwykła kosiarka 1.65 Proximą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Łańcuchowe stałokomorowe prasy bez rotora i noży mają zapotrzebowanie mocy ok 40 koni więc teoretycznie C360 powinien dać radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

nowy ciągnik to do wszystkiego podepniesz, a na nowoczesna prasę rolkę c 360 braknie mocy, Ja na twoim miejscu kupiłbym nowy traktor, pomyśl  co Ci się może w starym ciągniku popsuć a co w starej maszynie i ile to kosztuje. 

Brony można dociążyć np. starymi oponami, a co do kosiarki to można to w miarę wyregulować cięgnami, można przecież zawsze wysunąc bardziej kosiarkę za koło, wiadomo nie będzie idealnie jak w węższej  c360 ale nie będzie tak zle , znajomy ma same explorera 90 km i tak robi. No i zawsze masz 2 ciągniki a nie jeden ;)

Edytowano przez SZKOPSSON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biahu    0

Łańcuchowe stałokomorowe prasy bez rotora i noży mają zapotrzebowanie mocy ok 40 koni więc teoretycznie C360 powinien dać radę

 

nowych takich już nie tworzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No jak nie, Ursus(Warfama), Feraboli Entry , Sipma itp, proste, sprawdzone konstrukcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

A Widział ktoś jak to pracuje bo Ja tak i moim zdaniem do prasy rolującej to 70 Koni musi być, równie dobrze może ktoś powiedzieć że 330 albo ruskim t25 ciągał polską kostkę z224 no i co jechać jechało ale pracą bym tego nie nazwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Moc to jedno ale najważniejsze to oleje ,kupując nowy musisz dobrac taki aby nie miał osobnego układu hydraulicznego ,bo wtedy maszyn wspólnie do dwóch nie podepniesz ,bo skrzyni w 60tce hydrolem np. nie zalejesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77tc    4

rowniec przerabiam ten sam temat, kupilem ciagnik o mocy 145KM i zadna maszyna do niego nie pasuje, po kolei dokupuje nowe , niestety albo i stety nowsze maszyny szybsza i wygodniejsza praca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk09091995    128

Jeżeli jakiś nowy ciągnik pod maszyny od c-360 to odpowiedź jest krótka i choć nie oczywista nowy c-360 w zwijajcej trochę będzie miała ciężko ale da radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFarmerr    170

jeżeli jej zapotrzebowanie na moc nie przekracza 50KM i nie ma rozbudowanej hydrauliki to tak

 

@DjFarmerr powiedz mi dlaczego nie da się kosić zwykła kosiarka 1.65 Proximą?

 

Nie da się bo jest za szeroka (oponu 18,4)  i koła wadzą o osłone. I nie mógł byś kosić pełną szerokościa kosiarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirenault    3

Niedawno i ja się przerzuciłem na większy, c360 na Renault 106.54 (100 KM). Cóż, miałem pług 2+1 (przerobiony) ok. 90 cm szerokości orał, to wyglądał przy Reni jak zabawka. Kupiłem większy, zagonową czwórkę i gania. Siewnik miałem Poznaniak 2,70m. Dokupiłem do niego zwyczajny, stary kultywator, przespawany z 2,50 na 2,70 i dorobionymi uszami do zawieszenia siewnika. Mimo obaw o konstrukcję nic się nie dzieje, ciągnik daje radę. Rotacyjna - z 1997 r. 1,6m Samasz - mogłaby być nieco większa, ale z racji braku środków i naprawdę idealnego stanu maszyny została. Trzeba ją tylko wychylać mocniej na cięgłach przy rozkładaniu, bo inaczej obudowa bije po kole ciągnika.Prasa kostka Claas Markant śmiga i chyba nie widzi różnicy. Trzeba tylko patrzeć na obroty WOM-u ;) jak koledzy piszą, większy, mocniejszy ciągnik może nieść ze sobą koszty w wymianie niektórych maszyn, ale zwrócą się one dość szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również przesiadłem się z poczciwej 60-tki na Renault 133.14 ale zanim kupiłem ciągnik mialem już wszystkie maszyny do niego a teraz ursusik robi za pomocnika nie mówią już o t-25 który został do wyjazdu po drzewo do lasu sadzeniu i pielęgnacji ziemniaków i do rozsiewacza nawozu a tak stoi i kurzy się w garażu.

Z maszyn po ursusie to jedynie belarka przeszła na Renię a reszta idzie do sprzedania bo już nie mam gdzie tego trzymać a szkoda żeby dało pod chmurka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Luba
      Witam wszystkich bardzo serdecznie,
       
      Wraz z grupą przyjaciół tworzymy portal dla rolników. Głównym celem przedsięwzięcia jest stworzenie oprogramowania które wyeliminowałoby papierową dokumentację prowadzoną w gospodarstwie.
       
      Sam jestem rolnikiem i doskonale zdaję sobie sprawę, że temat jest bardzo rozległy, dlatego chciałbym Was prosić o propozycje funkcjonalności które wg Was powinny się w takim portalu znaleźć. Głównie chodzi o rzeczy związane z dokumentacją (rejestrami, ewidencją, książkami), którą trzeba prowadzić albo nie trzeba ale i tak się prowadzi dla siebie. Jeżeli macie jakieś inne sugestie to oczywiście też będą mile widziane.
       
      Pozdrawiam,
      Luba
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj