Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
michcio123

Czym rózni sie Claas Dominator 108 sl maxi od Claas Mega 208 I

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Claas
michcio123    2

Witam!

Przymierzam sie do kupna kombajnu głównie na usługi który jest w stanie przerobic ok. 12-14 ton zboza w godzine wybór padł na Claasa i tu kolejny wybór zastanawiam sie nad tymi modelami co w temacie tylko niewiem jakie sa zasadnicze róznice w ich budowie licze tu na wasza pomoc.

Turbina    9

Mega ma bęben wstępnego młócenia a 108 niema go, co pozwala przerobić znacznie więcej niż zwykły dominator. Sita są większe, silnik mocniejszy i wo gule gabarytowo jest większy.

ralfMTX140    3

Nie ma to jak Mega. Sam posiadam Mege 204 II. To jest maszyna i wydajnosc. W pszenicy spokojnie mysle ze osiagniesz 208 ta wydajnosc. Nie miem jak w Medze I czy byly tez standardowo hydrostaty bo w Medze II sa.

Wiadomość z agroFakt.pl

rataj    3
Nie ma to jak Mega. Sam posiadam Mege 204 II. To jest maszyna i wydajnosc. W pszenicy spokojnie mysle ze osiagniesz 208 ta wydajnosc. Nie miem jak w Medze I czy byly tez standardowo hydrostaty bo w Medze II sa.

logiczne ze byly

michcio123    2

No i stało sie kupiłem Mege 208 I z 95r 5,1 ze stołem 2300 mth za 175 tys. w super stanie za tydzien bede ja mial w domu to wrzuce jakies zdjecia.

ralfMTX140    3

To wybrales wiekszy komabajn :) ale Claasa co popieram. Ja za Mege 204 II z hederem 5,1m i stolem Biso CX100 2050 mtg dalem 190 tys. Kupilem ja dwa lata temu na wiosne. :). Mojego lakieru nikt nie przebije. Pozniej wrzuce fotki do galerii to zobaczycue. Od nowosci stoi pod dachem i prawie nie widziala wody.

kiju221    14

To Claasy Dominatory typu 108 Maxi czy tez 98 Maxi nie maja 2 bebnow??

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No i 208 rozni sie od 108 tym ze 108 ma 6 klawiszy a 208 ma 5:))))

A i apropo tego silnika za kabina to ja tez nie narzekam mam u siebie tez za kabina i jes t gitara:)

Co prawda to kabinka tez jest ekstra wysiszona:)))

Pozrdawiam:)

Damian9

wsk125ccm    11
Siemka sam mam Megę 208, bardzo polecam, to jest komfort i wydajność. ;)

Twój post nic nie wnosi do tematu, jeszcze jeden taki i dostaniesz % :(

kris280    0

ja tam mam claasa lexiona 600 a mega 208 ma mój sąsiad i on mi mowił żę nie narzeka bo ma komfort i wygodnośc i 2 bębny co pozwala mu na wieksze zbiory :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mega tez ma silnik Mercedesa??

Lucuti81    0

Główna różnica pomiędzy 108 a megą 208 jest zastosowanie w megach systemu APS-dodatkowy bęben przyśpieszający słomę

pozwalający na szybszy transport materiału. Spotkałem się u niektórych osób z określeniem turboseparator

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez gracjanrojek
      Witam serdecznie!
      Spotkałem się z bardzo wieloma opiniami użytkowników (i nie tylko) kombajnów Claas, którzy porównywali do siebie różne modele i twierdzili, że ten lub tamten jest wydajniejszy...
      Chciałbym podejść do sprawy profesjonalnie i porównać ze sobą przepustowości kombajnów:
      - Dominator 108 i Mega 204,
      - Tucano 440 i Lexion 530.

Za przepustowość rozumiem ilość przerobionej masy w kg/s lub t/h przy nie przekraczniu określonych strat i czystości ziarna. Mało która firma podaje obecnie tego typu dane, choć z mojego punktu widzenia są to kluczowe parametry za pomocą których można dokonać porównania poszczególnych modeli. Wdzięczny byłbym za podanie konkretnych danych co do przepustowości (jeśli wogóle takie istnieją).
      Bardzo proszę o wypowiedzenie sie w tej kwestii.
    • Przez Zmotoryzowany
      Witam.
      Jestem tu nowy i zbytnio nie ogarniam jeszcze tego forum więc prosił bym o wyrozumiałość. Mam zamiar jak w temacie zakupić claasa Europę z sieczkarnią i chciałbym zasięgnąć waszych opinii o tym kombajnie, jak się sprawuje czy jest awaryjny jak z częściami i czy dało by się go ustawić do koszenia bobiku oraz rzepaku.
    • Przez krzysiokal
      Witajcie.
      Otóż zastanawiam się nad kupnem jakiegoś classa do koszenia zboża tylko i wyłącznie. Dysponuje 20ha pola. Aktualnie pracuje na bizonie 83'
      Zależy mi na tym aby był wydajniejszy tzn. w tym samym czasie wyżąć więcej ziarna zbiornik na ziarno większy i spalanie też żeby nie szokowało.
      Interesuje mnie coś w okolicach do 100 000zł lecz może podsuniecie mi coś lepszego
    • Przez IzaLP
      Witam, czy ktoś wie jaki numer ma silnik kombajnu Claas matador standard? Albo jaki dokładnie to model, bo wiemy tylko że perkins 4-cylindrowy, i gdzie w tym grechocie znaleźć tabliczkę znamionowa?
    • Przez frank
      witam gdzie mozna kupic stół do rzepaku do hedera 3,90 claas