robertrolnik27

Lely Welger RP445 vs Fendt 5160V SC14

Polecane posty

robertrolnik27    223

Witam,
interesują mnie te dwie prasy. Ceny podobne 120 fendt z lepszym komputerem a lely 125 z gorszym. W fendzie wszystko steruje z komputera w lely przy prasie. W fendzie na komputerze pokazuje w którą stronę skręcic bo jest mniej materialu w komorze prasowania a w lely tego nie ma. W fendzie jest więcej czujników i elektrozaworów bo wszystko steruje się z kabiny a w lely tego nie ma. 

ktoś ma jakieś cenne uwagi? chetnie czegoś się dowiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Mojej opinii po użytkowaniu Lely to powiem Ci że byłem zadowolony, dodam że miałem na pokaz prasę która dość dużo przede mną przeżyła :D

Ale z drugiej strony sąsiad miał Fendt'a na pokaz to też chwalił i był zadowolony i jeśli dobrze pamiętam to była bardziej wydajna niż Lely. Jedyny problem co z nią miał to jakieś czujniki wariowały na samym początku, co się później okazało to źle były jakieś kabelki podłączone czy coś w tym stylu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Wiesz ile taki jeden czujnik kosztuje? W Lely za czujnik indukcyjny na odrzutniku chcieli 600 zł. W Fendzie i innych pewnie podobnie, a jak jest tego więcej to większe prawdopodobieństwo, że się popsuje. Ja mam podstawowy komputer i nic więcej mi nie potrzeba. Średnicę beli, ilość siatki i noże ustawiam może ze 3 razy w roku, wiec po co mi ten lepszy komputer? Maszyna musi być możliwe najprostsza moim zdaniem. Chyba, że nie masz wymaganej liczby złączy w ciągniku to wtedy bierz z elektrozaworami.
W prasach pasowych nie potrzeba wskaźnika, którą stroną jechać, gdyż widać to po pasach. Szczelina między pasami się zwiększa, bądź zmniejsza i na tej podstawie wiadomo jak jechać ;)


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonek    5

A myślałeś nad new holland roll-belt 150 jest to naszym zdaniem najlepsza prasa która zrobili. cena jest przyzwoita budowa jest bardzo stabilna i wytrzymała. a z tych 2 które wymieniłeś to bym polecił lely ponieważ mam ja jest wytrzymała prosta w obsłudze. zrobiła juz ponad 2500 beli i wszystko działa bez żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Ma wziąć Lely bo tak? Weź podaj choćby jeden argument :P


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moje, to nie ma co słuchać opinii na tak dobry sprzęt bo nie ukrywajmy oby dwie to wysokie pułki ;) 

A wiadomo każdy swoje będzie chwalił więc większość opinii będzie mało adekwatna dla rzeczywistości :D(nie chce nikogo obrażać, ale każdy wie jaki jest polak :P zadowolony z tego co ma i to będzie chwalił :P)

Najlepiej sam się zastanów która będzie u Ciebie się lepiej spisywała, weź pod uwagę co będziesz nimi prasował i jakie ilości ;) A jeszcze lepiej to załatw sobie na pokaz obie prasy :D (U Korbanków z tym nie będzie raczej problemu, a Lely nie wiem jakiego masz Dilera w pobliżu ) :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Nie wiem jak chodzi Fendt ale mówi się, że Lely chodzi lekko. Pierwszy rok prasowałem NH TL100 i jakoś dało radę, ale pod górkę było ciężko.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lely chodzi lekko? :o Człowiek mojego 125 konnego MF przy 180cm balotach i dość dużym zgniocie przyduszało :/ Max prędkość jaką dałem radę osiągnąć w jęczmionce to 14km/h. Nie mówiąc już o sianie czy siano-kiszące bo pewnie bym go zadusił :/ Kolega z klasy te same prasę miał na pokaz i JD 180km leciał z nią 17km/h

Nawet ten co mi ją wypożyczał, mówił żeby w pełni wykorzystać te prasę to potrzeba około 150/160 km ;) 

A ta prasa Fendt o której wyżej pisałem chodziła z Fendt'em 115 konnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

No to albo masz słaby ciągnik albo coś masz z prasą nie tak. T6.155 nie ma takiej słomy, żeby jechać mniej niż 8 km/h. Maksymalnie w jęczmieniu jechałem 25 km/h. Zgniot na +/- 200 bar.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słaby ciągnik? nie sądzę ;) ile ten NH ma koni? jaki model prasy masz? :) 

25km/h?? bez obrazy ale nie wierzę ;) Chyba, że rzędy słomy po hederze od bizona i licha słoma, innej opcji nie widzę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    223

może jest ta lely bez przedkładni powersplit czy coś takiego i dlatego tak ciężko mial? hmm.. 
tu jest film na którym taki ciągnik jak mój z jakim ewentualnie miałaby współpracować prasa ciągnie lely i dość dobrą prędkość osiąga ;) 






I jeszcze jedno pytanie. Jest na prasie jakiś wskaźnik napełnienia komory? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Słaby ciągnik? nie sądzę ;) ile ten NH ma koni? jaki model prasy masz? :)

25km/h?? bez obrazy ale nie wierzę ;) Chyba, że rzędy słomy po hederze od bizona i licha słoma, innej opcji nie widzę.

 

Realnej to chyba 115 KM, ale na wałku maksymalnej 155 KM wg jakiejś tam śmiesznej normy. Może używałeś WOM 540/E ? Wtedy ciągnik może mieć  czasami ciężko. Słoma była po jęczmieniu i po Bizonie więc szału nie było. Musi być monstrualnie wielki pokos żeby jechać wolniej niż 10 km/h.

może jest ta lely bez przedkładni powersplit czy coś takiego i dlatego tak ciężko mial? hmm.. 

tu jest film na którym taki ciągnik jak mój z jakim ewentualnie miałaby współpracować prasa ciągnie lely i dość dobrą prędkość osiąga ;) 

 

 

 

 

I jeszcze jedno pytanie. Jest na prasie jakiś wskaźnik napełnienia komory? 

Znajomy używa z Forterrą 11441 i daje sobie radę, jeździ troche wolniej niż ja ale do Sipmy nie ma co porównywać.

Na prasie jest wskaźnik położenia ramienia napinającego pasy, czyli wskaźnik wielkości beli. W sterowniku jest lampka i sygnał dźwiękowy.

 


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Dlatego lepiej mówić o ilości zebranej słomy na godzinę niż o prędkości, chociaż i tak zależy jaki kto ma zgniot i rozmiar beli.
Na YouTube jest cała masa filmów z tą prasą, więc każdy może zobaczyć do jakich prędkości tej klasy prasy są zdolne


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    223

oj panowie teraz czytam ten temat i niektórzy to mało wiedzą a dużo piszą. Kupiłem lely i ciągnik 110 konny w słomie wcale jej nie czuje i belka nawet można i po 45 s robić w sianokiszonce z 13 nożami 10 km/h spokojnie można jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

Chce kupic lely 445. Pytanie do posiadaczy czy te starsze lely 445 do 2013 r naprawdę mają takie wadliwe lozyska? Która prasę używana polecacie z lat 2010-2013 lely 445 czy mchale v660?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sooem
      Witam. Stoję przed zakupem prasy rolującej mam dwie na oku jedna jest welger 435 2008rok rotor bez noży 33tys bali pasy bez spinek stan prasy 6/10 główna zebatka prawie do wymiany. Claas variant 370 2016 rok w naprawdę ładnym stanie pasy bez spinek 16tys bali prasy maja robic około 500 bali rocznie siano sianokiszonka. Co byście polecili jakieś ich wady zalety na co patrzeć jak claas daje rade sobie przy kiszonce. Pozdrawiam.
      Dzięki za odpowiedź.
    • Przez velFoka
      Panowie sprawa taka że w planie jest zakup prasy Welger Lely 235 Double Action Profi. Chciałbym się dowiedzieć co nieco o niej. Nurtuje mnie też kwestia podłączenia do ciągnika🤔
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez Szaman1990
      Witam posiadam prase massey ferguson 4160v i nie potrafię poradzić z problemem wyrzucania slomy w stronę adaptera siatki. Problem najczęściej widoczny w krótkiej słomie gdy jest jest malo i jest bardzo sucha. Jedyne wyjście to wyjazd z rana lub wygarnianie slomy co druga sztukę prase mam od nowości w serwisie nic mądrego mi nie powiedzieli słyszałem tylko żeby jechać na mniejszych obrotach i kwestią ślepych noży bo ich nie posiadam i czy to by miało jakiś wpływ? Miał ktoś podobny problem ? Dodam jeszcze że współpracuje z traktorem 105km prędkość jazdy do 7 km/h
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj