Polecane posty

darkoe    10

znajomy ma trzy proksy 80 100 i 95 i twierdzi że te wszystkie 80 90 i 100 są najbardziej udane od pozostałych modeli. a czemu tak sądzi nigdy w to nie wnikałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFarmerr    170

Od poł roku jestem posiadaczem takowego :-) sam jeszcze wszystkiego nie wiem bo Zetorek ma dopiero 75 mth ;-) ale jak masz konkretne pytania to zapraszam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Jak masz takiego to coś napisz o nim. Opinia jest taka power 90 pali ropę jak szalony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFarmerr    170

Myślałem że chcesz kupić i dlatego potrzebujesz opini ;-) jak już się ma to lepiej opini nie słyszeć ;-) jedynie dobrych rad i wskazówek ;-) ja mam zwykłą 90. Z jakimi maszynami pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltysik16245    143

Ja posiadam Proxime 100 power z 2013 roku , już nie długo stuknie jej 500 mth i jak na razie odpukać jesteśmy bardzo zadowoleni z niej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Ja na 880 mth mam pustą książkę gwarancyjną. Jedyne co bym zmienił to szersze oponki i lepsze siedzenie z tego co mogłem dobrać. Na 16,9 ma super uciąg ale szersze jednak to szersze. A siedzenie chyba Marsa? mimo że wygodne to jednak w powerce mam te lepsze to mi się wydaje że się tak człowiek nie zmęczy po całym dniu pracy na nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

ja mam proxe. Wzialbym na dzien dzisiejszy do niej szrsze gumy 380 na przod minimum i skrzynie 40. Dodatkowo mozna teraz brac z ehrem to bym tez wzial. Generalnke lepsza jest power z rewersem elektrohydr


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Siedzenie planuję zakupić komfortowe mechaniczne, opony przednie 13,6R24 (odpowiednik 340/85 R24), tylne (felgi spawane) 18,4 R34 (odpowiednik 460/85R34), rewers mechaniczny, biegi 12/12, skrzynia 30 km/h, WOM 540/540 EKO, rozdzielacz III sekcyjny,belka zaczepowa, dolna listwa zaczepowa, obciążniki przód 470 kg, tył 270 kg, zewnętrzne sterowanie hydrauliką, kogut, dodatkowe reflektory przednie.

Zastanawiam się nad: regulowaną kolumną kierownicy, skórzaną kierownicą, podgrzewaczem płynu, podgrzewaną tylną szyba i lusterkami - czy te dodatki są warte zainteresowania waszym zdaniem. Może ktoś je zamawiał?

Model oczywiście Zetor Proxima 90.

Czy ew. coś jeszcze dołożyć w wyposażeniu?

 

Co do tych bajerów to zależy czy pracujesz w zimę. Z przodu też weź pełne felgi to będzie lepiej wyglądać nie wiem czy to te szersze są na przodzie czy nie bo nie pamiętam ale lepiej już dołożyć i mieć te szersze bo nie wymienisz wtedy:). Niektórzy mówią że jest nawet lepsze od pneumatycznego. Też je mam w jednym i jest dobre.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

Jak masz takiego to coś napisz o nim. Opinia jest taka power 90 pali ropę jak szalony.

 

Power nie "pali ropy jak szalony" bo od plusa różni się dodatkami czyli rewersem elektrohydr. półbiegami, sprzęgłem w przycisku dźwigni biegów, itp, sillnik i moc ta sama więc nie pali ropy jak szalony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

też przymierzam się do proximy z waszego doświadczenia ile spali ropy na jeden hektar orki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Ja mam Powerke 90 z turem stolla i Forterre HSX w pełnej wersji:) Oba maja fotele pneumatyczne i powerka jeszcze ehr spawane felgi i najszersze obumienie jakie moga miec:) I nie narzekam Hsx Pracował z kosiarkami 6m i nie ma tragedni swoje spali ale zeby był pijakiem to nie wiem nie powiem dokładnie ile spalił bo juz nie pamietam ale wiem ze Frotka i Powerka w pługu 4x40 i przy predkosci orki 8 km/h paliły ok 12l na ha a frotka w uprawowo siewnym 3 metry biernym wzieła 8l/ha wiec jestem zadowolony a w utrzymaniu narazie dosc tanie sa serwis wyniusł mnie na dwa 1800zł brutto z olejem do silnika i wszystkimi filtrami oraz kalibracja skrzyni wiec mysle ze tragedi nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

15Lna godzine pracy ?

 

a w lżejszych pracach ile spali ?

 

Kolega podał na hektar raczej z wałem chociaż moim zdaniem zejdzie poniżej 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

Kolega podał na hektar raczej z wałem chociaż moim zdaniem zejdzie poniżej 15.

zależy jakie masz ziemie ja orze  to około 18 cm uwierz ze wał 10 pierścieni nie jest taki letki wazy gdzieś około 400 kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj