Polecane posty

darecki99    2

Od pol roku pracuje powerka 100 i jest ok . Plastiki moze i delikatne ale u konkurencji nie jest wcale lepiej farmtrac  / nh td /czy farmall. Jezeli chodzi pracowanie proxa z zestawem uprawowo siewnym 3 m  mysle ze to nie najlepszy pomysl . Ciagnik z pewnoscia podniesie ale po czasie nie badz zdziwiony ze podkreslam ,,moze'' byc problem z hydraulika czy pekajacymi ramionami chyba ze bedzie to zestaw polzawieszany to ok . Co prawda na przodzie mozna miec pol tony obciazenia ale nie o to chodzi zeby wykorzystywac sprzet do granic wytrzymalosci bo to nie poplaca . Moja proxa pracuje teraz z maszynami ktore wczesniej ciagal zetor 6340  . W Stary udzwig wynosil 3500 kg w proxie 4200 niby nie duzo wiecej ale roznice czuc ogromna . Wczesniej podnoszac grubra lemkena 2,3 m czulem  ze mial co dzwigac  ciagnikiem bujalo po drodze a teraz w proxie w polaczeniu z ehr pelna kultura czasami jadac zastanawiam sie czy opuscilem bo praktycznienie nie czuc.  I o to chodzi zeby sprzet dopasowac z zapasem mocy czy udzwigu  bo z pewnoscia terazniejsze traktorki robia z pewnoscia delikatniejsze bez wzgledu na marke . Ktos pytal o kolor felg to polowie 2015 dawali czerone coc mozna trfic i biale i srebrne. Natomiast jezeli chodzi o tylne obciazniki to polecam na full czyli po 4 na kolo , Od nowoscie mialem po dwa i zwrocilem uwage ze uprawiajac  z wieksza predkoscia ok 12-13 km lubil podskakiwac -dolozylem na maska i gitara.Jezeli chodzi o spalanie to nie jest moze krolem oszczednosci ale niema zadnej tragedi. Choc na koniec wspomne ze tescie ciagnikow 100 km model proxima plus  wypadl jako jeden z oszczedniejszych. Wiekszosc opinie o niemasowitym spalaniu zetora pisza posiadacze ktorzy cale zycie jezdzili c 360 3p ewentualnie mf 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Od pol roku pracuje powerka 100 i jest ok . Plastiki moze i delikatne ale u konkurencji nie jest wcale lepiej farmtrac  / nh td /czy farmall. Jezeli chodzi pracowanie proxa z zestawem uprawowo siewnym 3 m  mysle ze to nie najlepszy pomysl . Ciagnik z pewnoscia podniesie ale po czasie nie badz zdziwiony ze podkreslam ,,moze'' byc problem z hydraulika czy pekajacymi ramionami chyba ze bedzie to zestaw polzawieszany to ok . Co prawda na przodzie mozna miec pol tony obciazenia ale nie o to chodzi zeby wykorzystywac sprzet do granic wytrzymalosci bo to nie poplaca . Moja proxa pracuje teraz z maszynami ktore wczesniej ciagal zetor 6340  . W Stary udzwig wynosil 3500 kg w proxie 4200 niby nie duzo wiecej ale roznice czuc ogromna . Wczesniej podnoszac grubra lemkena 2,3 m czulem  ze mial co dzwigac  ciagnikiem bujalo po drodze a teraz w proxie w polaczeniu z ehr pelna kultura czasami jadac zastanawiam sie czy opuscilem bo praktycznienie nie czuc.  I o to chodzi zeby sprzet dopasowac z zapasem mocy czy udzwigu  bo z pewnoscia terazniejsze traktorki robia z pewnoscia delikatniejsze bez wzgledu na marke . Ktos pytal o kolor felg to polowie 2015 dawali czerone coc mozna trfic i biale i srebrne. Natomiast jezeli chodzi o tylne obciazniki to polecam na full czyli po 4 na kolo , Od nowoscie mialem po dwa i zwrocilem uwage ze uprawiajac  z wieksza predkoscia ok 12-13 km lubil podskakiwac -dolozylem na maska i gitara.Jezeli chodzi o spalanie to nie jest moze krolem oszczednosci ale niema zadnej tragedi. Choc na koniec wspomne ze tescie ciagnikow 100 km model proxima plus  wypadl jako jeden z oszczedniejszych. Wiekszosc opinie o niemasowitym spalaniu zetora pisza posiadacze ktorzy cale zycie jezdzili c 360 3p ewentualnie mf 255

 

kolego podpisuję się pod tym dwoma rękami też mam od roku Powerkę 100 i jestem zadowolony i mam podobną opinię jak Ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

Agregacik 3,7 m jak najbardziej ja poki co ciagam 3 m i nie ma co ciagac. Sam planuje zakup ale agregat talerzowy polzawieszany 3 m - sporo sieje bezorkowo z tad wybor padl na talerzowy . Jezeli bedziesz mial jakies pytania odnosnie zetorka chetnie pomoge  na priv .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

Tak jak kolega wyzej pisze jak 3 to  nawet do 50 cm  . Ogolnie wszystko zalezy od ziemi uksztaltowania terenu   ale raczej 3 . Z 4 to lekko nie bedzie   chyba ze naprawde lekki model .  pieknie by pasowal np lemken opal 90 3+1   do 35 cm na korpus - znajomy ma takiego i powiem szczerze ze cos pieknego na ciagnik 90-100 km a na lekkiej ziemi to idzie jak maselko  waga ok 800 kg wiec bez najmniejszego problemu . Sam takiego szukalem i znalazlem tylko gosciu cenil 18 tys i odpuscilem bo za ta cene kupie 4 agromasz. Tylko z agromaszem nie bedzie tak lekko waga ok 1200 kg . jedno co wiem orka duzo lepiej sie uprawia jak zabierasz mniej na korpus . Pracujac z 3 wypadalo by juz zabierac po 45 na korpus tylko majac glinke wez to puzniej upraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarhz    12

Zetor proxima 80
I uwazam ze bedzie ok gdyz ten model mix due waży ok 950 kg , a juz probowalem zetora z kuhnem 102 i dawał rade, dla niedowiarkow moge podeslac filmy... ogromną zaletą akpila jest to ze pierwszy korpus jest blisko wieżyczki wiec cały pług jest krótszy i lzej go podnieść. No i cena atrakcyjna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

tylko pozazdroscic ja na swojej ziemi az tak nie planuje szalec . Mysle ze skonczy sie na agromaszu pol 3 i bedzie elegancko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarhz    12

Nie mam zbyt ciężkiej ziemi co prawda ,ale nie jest to tez piasek , na cięższe ziemie odkrece jeden korpus ,skrece trochę i do nh t4 akurat :D no i jak to sie mowi , każdy orze jak może :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Ja nie przesiadlem się z 3p na proxime i dlamnie ten ciagnik spala o wiele za dużo zresztą 180 litrów zbiornik o czymś swiadzczy. Takiego zbiornika nie miala nawet paliwozerna podobno 6tka od zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cris7    0

Witam Panowie mam małe pytanko jak u was z Proximach wyglada zuzycie oleju.Chodzi dokładnie czy troche Zetorki wasze biorą olej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Ja nie przesiadlem się z 3p na proxime i dlamnie ten ciagnik spala o wiele za dużo zresztą 180 litrów zbiornik o czymś swiadzczy. Takiego zbiornika nie miala nawet paliwozerna podobno 6tka od zetora.

Nie żartuj, naprawdę sądziłeś że spalanie będzie na poziomie 3P? Dziś robiłem tą samą robotę tą samą maszyną Forterrą 130 16V co kiedyś 7340 i spalanie na ha mniejsze

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Jak byś czytał temat uważnie byś nie pytał.

Mieszko moja proxima ma 180l

Cris masz remont przed sobą

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Nie mocniejsze ale zwyczajnie dłuższe(większy rozstaw osi) i dzięki temu udało sie upchnąc większy o 56l zbiornik. Nawet Plus który ma osie o 2cm dalej ma zbiornik o 26l większy od zwykłej.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj