Sebastian

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce

Polecane posty

Sebastian    0

ciekawia mnie wasze doswiadzczenia w tym kontekscie a mianowicie czy swinie nie ryja w tym gnoju itp. czym wybieracje obornik po zakonczeniu chowu i jak ??? mzoe macie jakies foty jak to mniej wiecej wyglada  ::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

inwestycyjnie taniej niz na rusztach. robicizna na średnim poziomie mniej ni zprzy płytkiej sciółce ale wiecej jak na ruszcie. Swina po t ma ryj zeby ryc! :) nie ryja jakis jam jak to niektórzy sobie wyobrażaja że lęgną sie w tym szczury bo spotkałem sie z taka opinia ;) u ,mnie za cykl uzbiera sie ok 50 cm obornika przy czym na tucz wstawiam w masie ok 30 kg. ten system polecany jest przy adaptowaniu starych budynków zwłaszcza poniemieckich obór jak to ma miejsce w moim przypadku. potrzebna jest duza kubatura (takie obory to maja)i sprawna wentylacja ale to wszedzie przy wiekszej obszadzie. obornik usuwam ładowarka przegubowa moze jutro jak bede sprzatał bo ojezdzaja blondyny to zrobie fotki bo obiecałem juz jednemu koledze i drugi pytał sie mie o pasniki także jutro powinny byc zgłoszone do AF


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

w tych kontaktach lęgły sie szczury ?  8) a tak na poważnie co ja mogę powiedzieć o chodowli na głębokiej ściółce. tyle że mam dwa pomieszczenia... w których mieszcze koło 80-90 sztuk... i wiem że blondyny przyjmią każdą ilośc słomy... 8)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

HODOWLA!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

to niech będzie hodowla. ale innymi błedami jakoś nikt sie nie przejmuje albo taki mi wypowiedziami że trzeba powolutku czytać żeby cokolwiek zrozumieć, brak jakichkolwiek znaków przestankowych itp...???


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

My postawilismy tuczarnie na glebokiej sciolce 3 lata temu. Lacznie wchodzi tam ze 250 szt. Sa 4 kojce tak na ok 60 szt. Jezeli mialbym te wszystkie tuczniki miec na plytkiej sciolce to bym cale dnie przy oborniku przsiadywal. A tak na caly cykl pol dnia i po sprawie. U mnie zazwyczaj takie ok 8 tygodniowe przychodza do tuczarni i niekiedy jak sie dobra partia trafi co po calej dlugosci obornik sie rowno uklada to czasem styknie ze przez caly tucz nie jest obornik wyrzucany to wtedy uuu 110-120 cm jak nic! Ba! i wiecej czasami. Jezeli chodzi o usuwanie to ciapek widly tlok zamiast ciegna i zalatwione. Oczywiscie przy glebokiej sciolce wentylacja jest niezastapiona. Ja mam i nie wyobrazam sobie zeby jej nie bylo... Jedyny problem uporczywy troszke to moze to ze codziennie praktycznie scielimy. bo kiedys scielilismy rzadziej a wiecej to wtedy w oborniku nyly takie warstwy przerobionego i praktycznie slomy naprzemian wiec teraz scielimy po jednym balocie dziennie na sama tuczarnie i jest super:)


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

mój kolega ma taka tuczarie 6 kojców po 70 sztuk jest 16m szeroka i 30 długa i poczatkowo wybierali ciapkiem to dzien po cyklu a sciela dwa razy tygodniowo-a pózniej kupili 914 z turem 2godziny kojca niema :) zima 0 problemu z zimnem ale latem kazde duze dzwi otworzone i okna plasktikowe wyjete ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam    0

Mógł by ktoś zrobić zdjęcia tuczarni na głębokiej ściółce i wstawić je do galeri.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Ja mam 2 obiekty. W pierwszym jest 200 szt, 2 komory po 50 szt i jedna 100 szt. W drugim komora na 150 szt. Obydwa budynki mają wentylacje. Obornik usuwany jest ładowarką Weidemann, przedtem to C 330 z turem. Obornika to jest różnie od 80 do 100 cm. Jedynym minusem głębokiej ściółki jest potrzeba dużej ilości słomy. Zdjęcia moge zrobić ale dopiero po połowie stycznia, bo obornik będzie usuwany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

ja w tym tygodniu oddałem tuczarnie na głębokiej ściółce do użytkowania . wentylacja jest ciekaw jak będzie sie sprawowadź wrzuce zdjęcia do galerii ( może i dziś )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Oplaca sie tobie uruchamiac wieksza produkcje przy tej cenie?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

budowe zaczeliśmy wczesniej więc było trzeba wykończyć. a czy cena żywca jest aż tak niska , każdy chcial by więcej , niedługo żniwa i mam nadzieje że cena spadnie na zboża no i będe mial swoje zapasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ty chcesz cene zboz w dol a ja w gore heh. Ja odstawialem ok 600 tucznikow rocznie i zlikwidowalem hodowle


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz16s    0

oby zboze poszło w dół w tym roku kuipiliśmy 140 ton po 800-900zł jak tak dalej będzie to tez bedzie trzeba przerzuic sie na sprzedaż zboza na 82 ha da rade utrzymać sie zboza chyba


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Ja tez mam tuczarnie na głębokiej ściółce. Postawiliśmy ją w tamtym roku jeszcze korzystając z SPO. Wchodzi w nią ok300sztuk. Zgadzam się z kolegami że świnie przyjmują każdą ilość słomy szczególnie jak się wywozi obornik tak co 4 miesiące. Ja wywożę co 1-2 miesiące jak skojec się opróżni bo słomy mi wtedy jakoś starcza na cały rok. Wywożę ciągnikiem 914 z TURem. Foty chlewni są w galerii tu jest link:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery.html&...ch&mid=4055

 

Jakby co to mogę jeszcze trochę fotek zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świnie nie ryją w gnoju bo on jest bardzo zbity. a co do roboty to niema asz tak dużo. Ja ściele co około 3 dni zimą a latem co tydzień zależny od ilości sztuk i wgle.

a mam chlewnie 14.5 metra szeroka i 70 metrów długa

chlewnia jest postawiona na 1000 sztuk 13.boksów i dosyć doża zraszalnia.

Jedyny problem to ścielenie bo wywożenie obornika idzie błyskawicznie. wywoze zetorem12245 z turem;) przydała by się ładowarka ale to może za rok albo za dwa lata.Jeden z kolegów napisał ze latem drzwi otwarte i okna plastyki wywalone. tzn ze ma złą wentylacje. U mnie cały rok okna zamknięte a drzwi otwierane tylko do ścielenia i do wywożenia obornika.wentylacje mam z polnetu 2 wentylatory wymuszone. w okolicy bram a powietrze ciągnięte z pod ganka (ganek rusztowy) a na dworze klapy uchylne.A zdjęć zadnych nie mam zrobionych.i nie mogę zadnych innych wgrać na AF moze ktoś pomoze z wgraniem??


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david    0

Do Marcina, jak byś miał teraz budować kolejną tuczarnie to na głębokiej ściółce czy ruszcie? Obecnie posiadam tuczarnie na 500szt i zamierzam budować kolejną coś około 1000szt. Latem na głębokiej ściółce jest ciężko utrzymać temperaturę, ponieważ zbyt mocno pomieszczenie się nagrzewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja zamierzam rownież wejśc w ten biznes i chcem na jeden rzut sprzedawac 300szt. I tez mysle o budowie nowego obiektu i tez na glębokiej ściólce. Prosilbym o porady jak zrobic i zagospodarowac obiekt o wymiarach 12x30m ??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Davida temperatura u nas jest zawsze dobra latem wgle rano wejdziemy i zbytnio niema co do wieczora zaglądać. A co do budowy chlewni to szczerze nie wiem. (ciężkie pytanie)Wszystko ma swoje plusy i minusy głęboka ściółka robota ze ścieleniem a na ruszcie praktycznie minimalna robota ale za to duży smród ja nie chciałbym chodzić w tym zapachu ale jak na większą skale chyba bym myślał o ruszcie w końcu teraz dostać dobrego pracownika to cud. U nas całe gospodarstwo obsługują 2 osoby i czasem jak więcej roboty to 3 osoby.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
na ruszcie praktycznie minimalna robota ale za to duży smród ja nie chciałbym chodzić w tym zapachu

 

To jakiego odświeżacza używasz, że na ściółce Ci nie śmierdzi :lol::D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HubertOjdana Mam wentylacje ciągniętą z pod ganku ;P jest to nowoczesna konstrókcja i niema zbytnio smrodu. A znajomy ma 200 metrów ode mnie chlewnie na ruszcie to jak stoję koło mojej chlewni to czuje jego smród


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez oczkomac
      witam w raz z ojcem prowadzimy gospodarstwo o powierzchni 150 ha i 4000 tyś świń i chcemy dobudować przy jednej z chlewni zadaszenie do bydła , z oby dwóch stron chcemy postawić mury by nie był takiego przeciągu a od strony ganku paszowego założyć kurtyny z plandek. chlewnia do której chcemy dobudować to zadaszenie mierzy 80 metrów.
      zastanawiamy się czy zrobić na rusztach czy na ściółce ,bo widzę że opinie są podzielone.w naszym przypadku jest to obojętne no tylko z tą robotą wiadomo że na rusztach jest mniej roboty ale znowu te choroby i utrata energi.
      to co jest lepsze ?
    • Przez michal135791
      Mój kolega ma obore na 40 sztuk krów i kiedyśbrałęm od niego gnój to go brał turem . Ale od niego też brałem gnojowice od tych krów . Jak on to zrobił że miał obore na głębokiej ściólce i miał gnojowice ? Czy jest możliwość ścielania na rusztach ?
    • Przez 33012345
      chciałbym przerobić stodołe na obore i zeby to była głęboka ściółaka obornik bym wywalał turem raz na 3 miesiace i odrazu w pole wywoził bo mam duż słomy ale nie wiem czy musze robic zbiornik na gnojowice jeśli tak to prosze napiszcie jak to zrobić czy one też leją pod siebie bo mnie nurtuje ten temat z góry dzięki
    • Przez Andrzej2202
      Witam ..Chcę zaadaptowac stodołę na głęboką ściółkę :
      będą tam dwa kojce jeden 8,5 x 3,7
      drugi 8,5 x 5,3
      Potrzebne mi są pozwolenia bądź jakieś projekty...??
       
       
      Jaką zastosowac wentylacje w takiej glębokiej ściółce ?
      Proszę o pomoc ....
      Dzięki
    • Przez Damiq
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć, ile ton obornika spodziewać się po 100szt. tucznika odchowanych od 30 do 125kg ? Chodzi mi o głęboką oraz płytką ściółkę.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj