Sebastian

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce

Polecane posty

Kogut    1

pierwsze słyszę że 2m2. 1m2=szt. Pewnie będziesz trzymał na oborniku. Na rusztach z tego co pamiętam to 0,9m2=szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogut    1

Jaką mają wysokość wasze chlewnie na głębokiej ściółce? Chodzi mi o sufit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogut    1

Jaką masz wysokość w chlewni od posadzki do sufitu? Przerabiam właśnie oborę na chlewnie i chciałbym się trochę zorientować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogut    1

U mnie właśnie będzie tak gdzieś po wylaniu posadzki 2,8m. Czyli to nie za mało???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

To wysokość w sam raz, o ile zmieści Ci się ciągnik lub ładowarka do usuwania obornika. Niższe budynki łatwiej ogrzać a wentylacja szybciej wymienia powietrze na świeże. Jedynie w letnie upały przy bezwietrznej pogodzie może być gorąco, ale wentylacja mechaniczna dobrze sobie z tym radzi. A u siebie mam 2,9m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malymiro    3

ja byłem w podlaskim u wujka który ma 6 macior i 4 zagrody z świniakami na sprzedaż i jego praca wygląda tak

-wstaje o 5 ;00 idzie do chlewa wywala (gnój) każdy dzień i wywozi taczka na obornik

-daje świniakom śrutę + wodę

-w południe wodę

-wieczorem śrutę + wodę

i tak w koło

ma też 6 jałówek 4 byki po 500kg 4 krowy i 3 cielaki

posiada 4 ciągniki

-330 ursus

-360 ursus

-5211 zetor

-9540 zetor

ma 37 hektarów

 

No i co w związku z tym ? +10% za post nie na temat

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój wujek posiada tuczarnię na 250 sztuk na głębokiej ściółce.

Ma to swoje wady i zalety:

 

wady:

-potrzebna duża ilość słomy ( w naszym przypadku mało hektarów, a duże zapotrzebowanie słomy i trzeba kupować w czasie żniw)

-wywóz obornika czasami bardzo męczący, bo potrzeba bardzo dużo sprzętu

-musi być w miarę wysokie pomieszczenie najlepiej bez zakamarków i słupów, bo wtedy można spokojnie wybierać ciągnikiem z turem bądź ładowarką, a jeżeli są zakamarki to trzeba mieć ładowarkę przegubową

 

zalety:

-mniejszy smród jak na rusztach

-czystość świń przy częstym ścieleniu, bo jak się rzadko ścieli to wiadomo, że będą brudne, bo chodzą po gnoju i się brudzą

-świnie mogą zająć się ryciem w słomie to co najbardziej lubią

 

Na razie sami zostajemy przy głębokiej ściółce, ale coraz bardziej myślimy nad przerobieniem, bo jednak koszty zakupy słomy i potem obrotu w gospodarstwie jej jest bardzo pracochłonne i kosztowne.


Nie zezwalam na kopiowanie moich zdjęć !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano1299    0

50 szt jle trzeba słomy śćielać na tydzień w kg

 

ja mam takie kojce po 50 sztuk w każdym i jak są małe to jedna kulka na tydzień, a jak już podrosną i jest bardziej mokro to dwie kulki tygodniowo. A i przed wpuszczeniem prosiaków do kojca to na podłodze układam taki ala dywan z kostkach czyli cała podłogę w kostkach od schodków aż po koniec i zanim to przerobią żeby mieć wilgotno to trochę im z tym schodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claaspl    1

okrągłe czy te duże kostki

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

witam czy ma ktoś z was tubomaty na głębokiej ściółce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polo987    2

-- połączono --

 

Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o głębokiej ściółce. Co potrzeba, jaki system, ile słomy na ile świń itp.

Jeśli byłaby taka możliwość to proszę o jakieś foty.

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrykxd    37

Haha 3m :Pnie żartuj ,raczej 1.5m góra 2m.

 

Słomy będziesz potrzebował więcej niż na płytkiej i gorsze są przyrosty na głębokiej i bardziej jest gorąco więc trzeba będzie jakieś wentylatory zamontować.W boksie najlepiej od 50 do 100 tuczników.Ściele się raz na tydzień lub prędzej zależy jak świnie będą przerabiać słomę.Najlepsze żywienie na sucho i od 2 do 4 poideł zależy jaka obsada, przeważnie 1 poidło na 25 sztuk świń.Jak duża obsada to też dozownik do leków polecam dosatrona.I jeszcze jak by się gryzły przy takiej ilości to zamontować jakieś łańcuchy do zabawy.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko tubomaty i u nas przyda 33,3 sztuki na tubomat

a możesz wstawić zdjęcia bo jesteśmy w trakcie przebudowy chlewni i będą dwa kojce 13mx6m i zastanawiamy się właśnie czy tubomaty zdadzą egzamin na głębokiej ściółce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

koryta z desek zrób to na pewno będą lepsze. Jejku wylewasz podesty pod te tubomaty i po sprawie.

Ja mam boks na 200sztuk , wszystko razem chodzi , mają 6 tubomatów , 12 smoczków przy nich plus 3 poidła na budynku bo jest dość długi. 22/10.

Plus jedna komora na 100sztuk , 3 automaty , 6 smoczków.

 

Aktualnie ścielę 3 bele 120/120 co drugi dzien ( wtorek , czwartek sobota poniedziałek. ) Zmieszczę się w 150 takich belach na cały okres tuczu ( ok 100 dni) w połowie tuczu usuwam obornik , ewentualnie usuwam po miesiącu , później po drugim i po sprzedaży. Zależy jak wypadają warunki zimą , wiadomo drzwi otwarte itp.

 

Jakby ktoś miał jakieś pytania to odpowiem ..

 

Dominik jak tuczysz te świnie przez rok czasu to możliwe że 3 metry pod sobą mają parkietu.

 

Kiedyś nie wybierałem w czasie tuczu tylko po sprzedaży dopiero to max 1m , może 1.2 m było wysokości . Długo się wybiera , dużo tego jest..


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Zastanawia mnie fakt w jaki sposób usuwasz obornik po miesiącu tuczu, co wtedy robisz ze świnkami??? Przeganiasz je czy coś????


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Tak , tam gdzie te 200 sztuk przebywa to takie 3 komory są z tym , że wszystkie sztuki chodzą razem , podczas usuwania zaganiam wszystkie do 2 komór a jedną blokuję , później do czystej i do jednej z obornikiem , a na koniec do 2 czystych i wybieram z ostatniej ..

Przynajmniej się nie gryzą , tak samo przed sprzedażą , wiadomo że nie wszystkie sztuki nadają się do sprzedaży więc do jednej komory sortuję te które zostają a w dwóch zostają sztuki do sprzedania , później wszystko na auto bez castingu już i załadunek robi się całkiem przyjemny ..


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez oczkomac
      witam w raz z ojcem prowadzimy gospodarstwo o powierzchni 150 ha i 4000 tyś świń i chcemy dobudować przy jednej z chlewni zadaszenie do bydła , z oby dwóch stron chcemy postawić mury by nie był takiego przeciągu a od strony ganku paszowego założyć kurtyny z plandek. chlewnia do której chcemy dobudować to zadaszenie mierzy 80 metrów.
      zastanawiamy się czy zrobić na rusztach czy na ściółce ,bo widzę że opinie są podzielone.w naszym przypadku jest to obojętne no tylko z tą robotą wiadomo że na rusztach jest mniej roboty ale znowu te choroby i utrata energi.
      to co jest lepsze ?
    • Przez michal135791
      Mój kolega ma obore na 40 sztuk krów i kiedyśbrałęm od niego gnój to go brał turem . Ale od niego też brałem gnojowice od tych krów . Jak on to zrobił że miał obore na głębokiej ściólce i miał gnojowice ? Czy jest możliwość ścielania na rusztach ?
    • Przez 33012345
      chciałbym przerobić stodołe na obore i zeby to była głęboka ściółaka obornik bym wywalał turem raz na 3 miesiace i odrazu w pole wywoził bo mam duż słomy ale nie wiem czy musze robic zbiornik na gnojowice jeśli tak to prosze napiszcie jak to zrobić czy one też leją pod siebie bo mnie nurtuje ten temat z góry dzięki
    • Przez Andrzej2202
      Witam ..Chcę zaadaptowac stodołę na głęboką ściółkę :
      będą tam dwa kojce jeden 8,5 x 3,7
      drugi 8,5 x 5,3
      Potrzebne mi są pozwolenia bądź jakieś projekty...??
       
       
      Jaką zastosowac wentylacje w takiej glębokiej ściółce ?
      Proszę o pomoc ....
      Dzięki
    • Przez Damiq
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć, ile ton obornika spodziewać się po 100szt. tucznika odchowanych od 30 do 125kg ? Chodzi mi o głęboką oraz płytką ściółkę.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj