News
damianzb9613

Renault 103-14 grzeje się alternator

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam mam taki problem z alternatorem grzeje się. Ciągnik  jest odpalony na minute a alternator tak się ugrze wa . Łożyska są dobre . Co może być za przyczyna ? 

Jarecki88    192

Na 95% jeśli ładuje to wyrobiło się kółko pasowe i pasek pracuje po nim nie bokami tylko 'brzuchem'. Miałem taki przypadek ale zanim do tego doszedłem to zdążyłem kupić nowy alternator a problem został dalej.

Wiadomość z agroFakt.pl

mtracz    72

Zwarcie między zwojowe, lub bardzo duże obciążenie.

Jaka wartość napięcia ładowania?

Nie wiem jaka jest wartość napięcia bo miernik mi się popsuł . Odłączyłem wszystkie przewody  i nie grzał się . Jak złączam przewód od akumulatora z przewodem od alternatora ( odłączone   przewody od rozrusznika ) to słychać jak silnik zmienia prace ( przygasa coś w tym stylu  ) . Alternator od rozrusznika i akumulatora  jest odłączony podpinam samą szarówkę pod alternator  to świeci  . I jeszcze mam takie pytanie co się podłącza w alternatorze po literkę L i B+ (takie oznaczenia są na regulatorze napięcia )

Edytowano przez damianzb9613

mtracz    72

Taką zabawą to tylko popsujesz alternator.

Napraw, kup nowy ,albo pożycz miernik. Zmierz napięcie ładowania.

Bez tego szkoda stać i szukać przyczyn, bo na oko nie wiadomo co mu jest.

Tak duże obciążenie co za tym idzie temperatura to zwarcie między zwojowe albo obciążenie instalacji w tym uszkodzony akumulator.

Jak masz możliwość podmień na inny sprawny akumulator.

AlaCapone    5009

Jak nie wiesz co podłącza się do B+ to nawet nie dotykaj się tego!!!

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bartekb6
      Witam pszeszukuje forum ale nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Czy  chcąc wymienic tarczki od półbiegów w renault cergos 350 trzeba zdejmować kabine i wyciągać skrzynie na zewnątrz czy wystarczy rozpołoowić ciągnik? Z góry dziekuje za odpowiedz.
    • Przez traktorzystaJakub7211
      Witam, wycieka mi gdzieś płyn hamulcowy, cylinderki przejrzane i suche , żadnego wycieku zewnętrznego , przewody suche. Jedyne co mi zostało przejrzeć to ten układ co idzie na przyczepy. Robił to już ktoś ? wie jak to działa i jak się do tego zabrać ? bądź wie gdzie jeszcze ten płyn może uciekać ?
    • Przez krzysiek16m
      W tym temacie, prosiłbym o zamieszczanie instrukcje obsługi, katalogów części do ciągników marki Renault.
    • Przez Rolnikzpas
      Witam, mam problem z moim Renaultem. Przy pierwszym odpaleniu pochodzi z 30 sekund po czym gaśnie. Przy kolejnym odpalaniu kręci z 3 sekundy, odpala i gaśnie po kilku sekundach. I tak w kółko. Co może być przyczyną? Proszę o szybką pomoc
    • Przez patryk1614ursus
      Witam. Zakupiłem ciągnik renault Ares. Sam przerzuca półbiegi. Nawet na biegu jałowym. 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj