Skocz do zawartości
slawus

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400

Polecane posty

conan    4

Silnik robiona kapitalka,stoi w garażu,wczoraj odpalony pierwszy raz,rurki sprawdzone,oringi nowe,pompa sprawdzana ręcznie,ładnie zasysała.Dodam,że wszystko przed złożeniem przedmuchane i przemyte benzyną.Właśnie mnie nurtuje,czy takie sprawdzanie ręczne pompy jest wiarygodne,w silniku chodzi pod obciążeniem ?

karol210    12

Zawór ciśnienia masz za filtrem olejowym śruba na klucz 32 o ile dobrze pamiętam i jak piszesz że wymieniałeś go podłóż pod sprężynę 3 grosze bo idealnie pasują a w tej śrubie powinna się znajdować 1-2 podkładki.Jak nie masz ani jednej to możesz 5 groszy włożyć tak żebyś nie przekroczył na rozgrzanym na pełnym gwizdku 5 atmosfer bo możesz rozwalić magistralę olejową.Jeszcze jedno pytanie czy wolnych też masz takie samo ciśnienie bo jak na wolnych spada do zera to jest walnięta rurka od pompy albo pompa padła.

,,albo pompa padla" nic wiecej tak jak balcerek pisze zgadzam sie w 100%

Wiadomość z agroFakt.pl

conan    4

Założe jeszcze te podkładki dla pewności jak radzicie i zobaczymy,gdy nie pomoże to pompa.

KRISS75    39

Na mojej pokrywie zaworowej jest napisane :luz zaworowy 0,5mm.To znaczy,że w bizonie wszystkie zawory mają taki sam luz?Też tak ustawiacie?

Kolejnośc pracy to 153624,to znaczy że jeśli na 1 mam sprężanie,obydwa zawory zamknięte,mogę wyregulować obydwa zawory,następnie5,3,6,2,4 tak samo -dobrze kombinuję?

LukaszP    2

Mozna tak ale to trudne. Najlepiej na tzw. przejscia. Czyli jeden zawor otwarty na danym cylindrze to reguluje luz drugiego i odwrotnie.

zabalex    0

Witam mam taką sprawe 2 sezony temu robiłem kapitalke (silnik z autosanu turbo 150km) i odpoczątku mocno kopci na czarno spalanie też wydaje sie byc zawysokie okło 17-20l oleju nie bierze. Dzisiaj poszły wtryski na stół i są ok pompa tez jest wporządku . Wiec moje pytanie co może byc nie tak> Czemu tyle pali i te czarne chmury :(

stasiek_1    5

Witam wszystkich agrofotowiczów w tym temacie. Potrzebuje Waszej pomocy. Mianowicie mój problem polega na tym, że pompa wtryskowa w moim SW400 po zalaniu olejem wyrzuca ten olej przez króciec, który z niej odchodzi, po czym bagnecik kontrolny na pompie jest suchy. Co może być tego przyczyną?

balcerek1    91

Witam wszystkich agrofotowiczów w tym temacie. Potrzebuje Waszej pomocy. Mianowicie mój problem polega na tym, że pompa wtryskowa w moim SW400 po zalaniu olejem wyrzuca ten olej przez króciec, który z niej odchodzi, po czym bagnecik kontrolny na pompie jest suchy. Co może być tego przyczyną?

Sprawdź czy odpowietrznik ten grzybek nie jest zapchany.

miturskir    4

grzybek nie grzybek pompa na stół póki jest jeszcze na to czas i pora sprawdzenie to niewielki koszt a będziesz spał spokojnie

balcerek1    91

post-135787-0-51493900-1404638824_thumb.jpg

Chodzi Ci o ten element, co zaznaczyłem?

Tak o ten grzybek.Jest to odpowietrznik.Jak to nic nie nada to pompa na stół.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz pompe ustawioną fabrycznie? Jeśli tak to podkręć.

dawidozo56    1

nwm czy mam ustawiona fabrycznie

ale raczej nie jest ustawiona fabrycznie

Edytowano przez dawidozo56

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Krzysztof_1960
      witam,
      potrzebuje porady w sprawie demontazu walca w celu wymiany łozyska, moze ktos wymieniał albo cos poradzi.
    • Przez zyz1o
      witajcie mam taki problem ze moj deutz dx 4.47 grzeje i to ostro troche ma ciezko to zaraz z boku od strony kolektora ostro daje dym wymienilme turbo sprezarke wiec silnik jest czystu umyty nigdzie nie zawalony olejem a sie grzeje o co tu kaman ? moze do ciagnikow chlodzonych powietrzem wlewa sie jakis specjalny olej silnikowy ?? bo ja zalalem jakiegos fusha ktorego leje do skrzyni w jd i jeszcze mam pytanie jak jest wentylator to tak z przodu troszke nad nim jest taka kostka i sa 3 wejscia na kable i mam kabel do tej kostki ale tylko dwie wtyczki jak to ma byc podlaczone a moze wcale bez tych kabli ma byc ??/ kupilem tego deutz z 3 lata temu i caly czas z nim sie mecze silnik od razu po zakupie byl remontowany aha i jeszcze jeden problem z przednim mostem otuz caly czas z lewej strony kola peka mi krzyzak ten co wychodzi z mostu i idzie do kolo w sumie to sa tam takie dwa krzyzaki i nie wiem czemu ale co zaloze nowy minie z 3 dni i juz rozwalony a z prawej strony wszystko jest elegancko co moze byc przyczyna takiego pierdzielenia ?
    • Przez prezes893
      witam

chciałbym zregenerować w swojej suprze pompę wtryskową z silnika sw-400
      oczywiście regeneracja u specjalisty,

czy ktoś może mi pomóc i opisze krok po kroku co robić i na co uważać przy demontażu?

z góry dzięki
    • Przez roxor
      Witam panowie mam problem i proszę o waszą pomoc bo już nie wiem co może być otóż mój problem polega na tym iż moja sieczkarnia strasznie się grzeje podczas gdy tne qq i już nie wiem co może być wymienilem olej w silniku zmieniłem paski na pompie wodnej filtr powietrza czysty chłodnica czysta wyjolem termostaty pompę wody patrzyłem i ładnie ciągnie wodę w maszynie silnik nie dymi nie jest słaby pali na dotyk nie widać żadnych oznak wskazujących na jakieś uszkodzenie silnika noże oczywiście wyostrzone stalnica przysunieta odpowiednio gniotownik ma szczelinę 8mm dodam jeszcze ze w zeszlym sezonie przechodziła do samego końca i nie miała żadnego problemu z grzaniem ani nic takiego czy ktoś już miał taki problem lub wie gdzie jeszcze mógł bym szukać przyczyny?... Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez jarekvip99
      W lato nie bylo tego problemu natomiast teraz przy temp 15 stopni na dworze i podczas orki na szerokosc 160 cm temp wody idzie na pierwsza kreske ponad 80 stopni nie wiem ile tam jest temp i tak mniej wiecej trzyma. wody nie wyrzuca nigdzie olej czysty itp. gdy ciagnik ma lzej np przy oraniu poprzeczniakow cofaniu itp bo plug zagonowy to temp spada na 80 stopni. termostat jest chlodnica nie najgorsza. niedawno byl zmieniany pasek od napedu wentylatora chlodnicy bo tamten pekl moze ten za slabo naciagniety jest? wczesniej nie bylo takich problemow a teraz jakby mial robic w 30 stopniach to nie wiem czy by wytrzymal. teraz gdybym go zgasil przy takiej temp silnika to nie wiem czy wody by po chwili nie wyrzucil. nigdy nie byl przegrzany. jaka temp wasze podobne ciagniki trzymaja w ciezkiej pracy? z agregatem uprawowo siewnym 2 tygodnie temu tez nie bylo takich problemow. dodam ze przedni naped slabo ciagnie moze przez to tez ma ciezej troche