Skocz do zawartości
delta6583

New holland T5.95 czy Farmtrac 675dt

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
a1fe26c2    36

TD 5.85 jednak kosztuje 166 tys. brutto. Taką dostałem propozycję na ciągnik z pełnym wyposażeniem.

Edytowano przez a1fe26c2

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

Wiadomość z agroFakt.pl

SZKOPSSON    3

farmtrac 680 DNT King jeśli cena brutto albo jeśli to cena netto to wspomnianego wyżej new hollanda td5.85

ZIMEX    1

Nie ma 680 King jest 675 King o mocy 75 KM fajnie wyposażony z nową kabiną, zaczepami hakowymi, szyberdachem, 6 lampami roboczymi, 2 kogutami, EHR mechaniczny, rozdzielacz na błotniku. U dilera 128 tyś brutto cennikowo.

roter    2

Wszystko zależy co dla kogo znaczy "full wyposażenie".

W NH ten sam model może kosztować 110.000 zł netto i 140.000 zł netto...ale wyposażenie będzie całkiem inne przecież.

Jestem właścicielem 2 Farmtraców

- 690 Dt zakupiony w 2013 roku z tuzem i wom z przodu. Ciągnik ma na dzień dzisiejszy 3000 mth. Z napraw to: kompletne sprzęgło (praca przez ok 2000 h z nogą na pedale więc ciężko mieć pretensje, zresztą była to też wina serwisu z Kielc (głąby). Wymiana synchronizatora wom z tyłu (wina operatorów, zbyt szybko załączają wom).

Drobne usterki typu wąż hydrauliki a jeszcze pompa hydrauliki ale tu to już operator dostał zaćmy i zostawił dzwignię włączoną i pchało olej. No i jeszcze musiałem założyć dodatkowo smarowanie i kalamitkę do łożyska (zrobione z wymianą sprzęgła) ale po 2013 już montowali :)

- 675 Dt zakupiony w 2015 roku ma obecnie 1400 mth z tuzem z przodu. Z poważnych awarii to sprężarka powietrza (pobiera olej) wymiana na gwarancji. Standardowo będzie synchronizator bo już wyrzuca wom (wina operatorów). Fotel wymieniony na gwarancji. Po za tym ok.

Podsumowując Ciągniki pracują w sezonie po 10 h dziennie, czasem w ciężkich warunkach. Awarie były, są i będą bez znaczenia od marki. Podkreślenia wymaga pewien fakt za tak dobrą cenę ciągnik jest spoko. Jeśli mogę komuś coś doradzić to tak:

- przy zakupie nowego dodaj fotel pneumatyczny

- dodaj klimę

- zakup w nowej kabinie (takiej jak jest w 675dtn KING)

-wynegocjuj koszty przeglądów poniżej 3000 za wszystkie

- weź opony o niskim profilu

- do lżejszych prac polecam 675 bo znacznie mniej pali (naprawde nawet o 2-3 litrów prz tej samej robocie)

- dziś kupił bym nie 690 a 685 bez turba

- mam odniesienie do konkurencji mają NH w silnikach euro 3b i sa w czarnej d....

- no i szukajcie w silnikach 4400 euro 3a

teraz czekam na nowego 675 dtn King w silniku 4400 zobaczymy czy komfort się polepszył dam znać.

Ursusc385    523

:lol:

685 bez turba ? A są w ogóle nowe takie ?  :D Klima w tym badziewiu ? Strata pieniędzy ;) 675 mniej pali ? Ciekawe ciekawe, poniżej 4.5 l/mth ciężko mi zejść, gdzie 690tka schodzi mi do 3.5 l/mth 

Ogólnie śmierdzi mi tu REKLAMĄ ;)

lukas435    1

Dzięki uprzejmości przedstawiciela nh miałem możliwość testowania New Hollanda t5.105 KM ze skrzynią elektro komand podczas orki. Oto moje spostrzeżenia:

Test przeprowadzony był na polach o łącznej powierzchni 4 ha (1,7 ha prosty odcinek, 2,3 ha z lekka górką), zemia klasy 3a.

Pole po pszenicy ozimej 4 tygodnie wcześniej uprawione agregatem talerzowym na głębokość  8cm.

Ciągnik z przednim tuze i obciżnikiem 600 kg z agregowany z pługiem obrotowym Agro-masz PO 3+1, odkładnice ustawione na szerokość 36 cm, głębokość orki 25 cm

Ciągnik podczas testów pracował cały czas na obrotach w przedziale 1750 -1850 obr/min.

Na prostym odcinku prędkość orki wynosiła 8-8,1 km/h - 9 bieg.

Na polu z górką prędkość pod górkę schodziła do 7 km/h - 7 bieg.

Orka trwała 5 godzin (łącznie z poprzeczniakami), średnie spalanie podczas testu 17,5 l/ ha.

Podsumowując ciągnik bardo komfortowy i cichy w środku, wszystko pod ręką, jeśli chodzi o skrzynię biegów to zależy od upodobania dla mnie wydaje się że lepsza była by dual comand.

Minusy:

- klimatyzacja podczas testów w słoneczny dzień ledwo dawała radę,

- Spalanie 17,5 l/ha moim zdaniem to stanowczo za dużo (ursus 11054 podczas testu z tym pługiem spalił 12,5 l/ha a prędkość orki wynosiła odpowiednio 9,5 km/h i 8,5 km/h - test ursusa opisany przeze mnie w innym temacie)

post-20209-0-06081200-1472383084.jpg

post-20209-0-40842600-1472383097.jpg

MgrLukash    115

Bo w nim klimatyzacja rozwiązana jak w T4 (kratki nawiewów na konsoli za kierownicą) co moim zdaniem mądre nie jest ponieważ zimne powietrze jest cięższe od ciepłego i opada w dół. Co skutkuje tym iż w górnej części kabiny będzie ciepło a na dole chłodno. W dodatku jedna z kratek nawiewu znajduje się przy kolanie pasażera.

Co do skrzyń sąsiad ma 2 NH T4.85 z DC i T6030 z EC i twierdzi że ta w większym jest o wiele wygodniejsza. Zmiana przełożeń w DC kojarzy mu się ze skrzynią w Maluchu.

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piotrass
      Witam ma do wyboru dwa ciagniki , ciagnik bedzie pracowal przy turze w wekszosci czasu. Nh mam  okazje kupic za 185 netto a Jd za 220tys, warto doplacac 35 tys?
    • Przez Farmer4255
      Zamierzam niedługo kupić używany ciągnik. Troche czytałem na temat tych ciągników i rozmawiałem z właścicielami, ale chciałbym żebyście i wy mi doradzili. Jakie macie zdania na temat Case MX 120 czy Fendt Favorit 512 lub ich serii. 
    • Przez pawelkarczewski
      Witam Wszystkich, Chciałbym zaczerpnąć informacji na temat ciągników do 100KM, planuje zakup ciągnika lecz zupełnie nie wiem jaką markę wybrać w tym przedziale mocy, jedyne jaka marka mnie nie interesuje to Fendt I JD, reszta może być. I tak wstępnie myślę nad Steyr lub Valtra. Mogę liczyć na waszą pomoc i konkretne informacje poparte praktyką i doświadczeniem?
      Dodam tylko że cena to drugorzędna sprawa
    • Przez xdx
      co sadzicie o ciągniku solis 60 
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.