delta6583

New holland T5.95 czy Farmtrac 675dt

Polecane posty

delta6583    77

Witam, mam pytanie który z tych ciągników bd w stanie godnie zastąpić i dać ulgę 3p ?

Jakie + i minusy mają dane ciągniki ?

Jaka jest ich przybliżona cena FT około 120tyś brutto a NH ?

Jakie maszyny do danych ciągników ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delta6583    77

A jak to wypada ze spalaniem ?

FT ma silnik perkinsa a w dzisiejszych czasach trzeba niestety zwracać na to uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Ja miałem ostatnio ofertę na nh 5.95 za 157 tys netto na szerokich kapciach, klima i biegi pełzające (dopłata 3 tys ) i nie chcieli zejść niżej, jak chcesz zastąpić ursusa 3p to 75 km Ci wystarczy, pomyśl też mozę nad ursusem c 380 lub zetorem majorem, ursus to praktycznie to samo co FT a zetor ma silnik deutza, z silnikiem deutza jest też Tym traktor 75 koni, ale jest nieco droższy, ma też więcej przełożeń od konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Troszke śmieszne porównanie NH z serii T porównojesz do "Wiatraka" Brat tak mówi na Farmtraca :D 

Ogólnie krótko mówiąc najwiekszy minus NH to cena i za 150tys netto chyba cieżko znależć T5.95 no chyba ze w absolutnej podstawie. 

Fartmtrac 120brutto bedzie kosztołał tyle juz podrasowany a wiec NH bedzie kosztował min. 185tys 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFarmerr    170

Do Farmtraca 675dt to raczej serie td5 bym porównał albo t4 :-) Wszystko zalezy od portwela:-) jak masz maszyny od 3p to proponuje wybrać albo Ursus c 380 albo Major albo Farmtrac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delta6583    77

Ursus i zetor odpada . 3p zostaje u mnie jako ciągnik pomocniczy ma tura więc się nada . Jakie maszyny proponujecie do ft? Cały park maszynowy wymienię jaki plug,talerzowke,agregat i siewnik do agregatu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Odradzam FT jeśli nie chcesz mieć problemów to unikaj tej skrzyni i mostu. Tak samo ursus c-380 i major, na tym samym układzie napędowym robione. Więcej info na pw. Ile kasy  możesz dać, ile km cię interesuje, jakie masz maszyny, ile pola? Trochę mi tu zalatuje gimbazą, bo porównanie niedokładne i bezsensowne, brak opisu itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czemu ursus odpada ? To samo co Farmtrac tylko ładniejszy i lepsza kabina, no i cena też troszkę niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delta6583    77

Łady to on nie jest.

Co się dzieje w skrzyni i moście ?

Maszyny mówiłem, że są do 3p, ale park maszynowy bd wymieniany do maszyn przystosowanych do nowego ciągnika.

Interesuję mnie ciągnik do około 100km MAX 

Cena... Właśnie cena na wydanie trochę mam, ale trzeba jeszcze zakupić maszyny i właśnie dlatego jest takie dziwne porównanie, bo nie wiem czy lepiej kupić lepszy ciągnik czy słabszy/mniejszy, ale bardziej rozwinąć gospodarkę.

Pola mam jakieś 20 ha + dzierżawy których ilość rośnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBRO    197

A zastanawiałeś się nad serią Nh TD.. Ostatnio Nh td5.85 za 100 netto był klima i rewers hydrauliczny w standardzie. One mają teraz wzmocniony tuz do 4600kg myśle że to najbardziej optymalna oferta ale to do Ciebie należy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delta6583    77

A co się dzieje w tych FT z tą skrzynią i mostem ?

Podobno to jest Carraro.

Farmtrac da rade talerzówkę 3m targać ?

np staltech lub jakąś inną. 

Jaki agregat do takiego można podczepić ?

Z jakim pługiem mógł by on pracować ? ( konkretne marki, model)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Kolega dobrze ci radzi kup NH TD z hydraulicznym sprzęgłem, ale widzę, że się napaliłeś na tego framtraka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delta6583    77

Jest naprawdę w dobrej cenie.

"Na papierze" nawet fajnie wygląda układ napędowy Carraro silnik Perkinsa układ paliwowy Bosch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Lepiej czasami dołożyć trochę i kupić coś lepszego a jeśli NH ma rewers EH to dla mnie wybór jest prosty. Kabiny nawet nie ma co porównywać bo w indyjskich wynalazkach nawet nie ma wygłuszenia i wszystko trzeszczy gorzej jak w moim 20 letnim MF no chyba, że to już poprawili bo tak to wstyd ze znajomym jechać nowym ciągnikiem a tu hałas jak w starej osiemdziesiątce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Nie słuchaj się osób, które z danym ciągnikiem nie mają w ogóle do czynienia. A z powyższych wypowiedzi, pewnie żadna osoba niema NH jak zarówno i FT.

Chcesz opinie o ciągniku  - zajrzyj do galerii i napisz do użytkownika.

 

Co do problemu skrzyni, to nie skrzynia jest problemem. Problemem jest niewłaściwy użytkownik danego ciągnika, który myśli, że jak kupił nowy ciągnik to nic przy nim nie trzeba robić. Zbyt mała ilość oleju w skrzyni powoduje, że górna cześć skrzyni biegów niema smarowania. Jeśli trzymasz poziom oleju jak zaleca instrukcja obsługi wszystko jest ok. Nie ważne czy to Farmtrac czy NH czy John Deere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

A co się dzieje w tych FT z tą skrzynią i mostem ?

Podobno to jest Carraro.

Farmtrac da rade talerzówkę 3m targać ?

np staltech lub jakąś inną. 

Jaki agregat do takiego można podczepić ?

Z jakim pługiem mógł by on pracować ? ( konkretne marki, model)

Do tych maszyn co wymieniłeś to przynajmniej 90 Koni, jak koniecznie chcesz FT to zastanów się właśnie nad modelem 690 dt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Sąsiedzi mają ft, opisując ich problemy to tak: wymieniana u jednego 2 razy pompa hydro (ciągnik ma z 3,4k motogodzin) oprócz tego turbo siadło, wymieniony przedni most, tryb od przedniego mostu chyba też, rewers cięzko chodzi, (tutaj jest tak wymyślone że rewers nie ma smarowania i jak się nie daj boże zetnie klin a jemu się ściął to cały traktor trzeba rozbierać bo tak to jest umiejscowione). Swoje plusy ma nie powiem, cena, prostota obsługi, szerokie tylne koła i obciążenie w nich, ale tak to szału nie ma. Drugi ma podobne atrakcje tylko że w dużo mniejszym stopniu bo dużo mniej mtg, ursus i zetor major korzystają z tej samej skrzyni. Najgorsza była sprawa z tym rewersem bo kłopot straszny. I nie pracują ciężko bo tylko hodowla. Żaden z sąsiadów drugi raz nie kupi ft. No jaja, dla mnie takie gadanie że albo kupię lepszy i nie będę rozwijać albo tańsze i będę rozwijać jest śmieszne. Nikt dorosły by tak nie gadał, no chyba że robi po to żeby robić a nie nastawiony na zysk. Jak nie  pracujesz gdzie indziej i nie masz hodowli albo masz ale nie potrzeba ci ciągnika np. do prasy z roto to ci 70-80km spokojnie wystarczy. Nowe ma robić i bić mtg a nie kupować duże, potem duże i drogie sprzęty do niego i co się okaże że przegląd trzeba robić a mtg nie upłynęło albo że w maszynach trzeba po paru wymienić elementy a są niezużyte. Maszyny muszą pracować, co innego jeśli masz 2 pracę to wiadomo, czas się liczy. Jak dla ciebie to takie td5.85 będzie najlepsze bo już ma 4 cyl czyli cięższe rzeczy dźwignie ale nie jest za wielki. Pługi do niego 4x40, do tego jakiś agregat 3,5m, i talerzówka 3m. Nie ma co się przejmować dokładnie, w każdej maszynie trochę większej mniejszej sobie poradzi. U mnie jak były sprzyjające warunki to 72km 4x4 ciągłem 5x35 i dawał radę, pod górę co prawda 5km/h ale szedł na te 25cm, a znów w tym roku ta sama prędkość i głębokość ale tylko 4 skiby bo dołem twardo a górą mokro i obornik.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Nie słuchaj się osób, które z danym ciągnikiem nie mają w ogóle do czynienia. A z powyższych wypowiedzi, pewnie żadna osoba niema NH jak zarówno i FT.

Chcesz opinie o ciągniku  - zajrzyj do galerii i napisz do użytkownika.

 

Co do problemu skrzyni, to nie skrzynia jest problemem. Problemem jest niewłaściwy użytkownik danego ciągnika, który myśli, że jak kupił nowy ciągnik to nic przy nim nie trzeba robić. Zbyt mała ilość oleju w skrzyni powoduje, że górna cześć skrzyni biegów niema smarowania. Jeśli trzymasz poziom oleju jak zaleca instrukcja obsługi wszystko jest ok. Nie ważne czy to Farmtrac czy NH czy John Deere.

Jeśli chodzi o hałas w kabinie to wystarczy, że się przejechałem FT na wysokich obrotach i nie muszę być jego właścicielem żeby stwierdzić, że w leciwym MF jest dużo ciszej w kabinie a co do rewersu EH o którym pisałem to ja tu ameryki nie odkryłem że jest 10 x lepszy od mechanicznego, wygodniejszy i trwalszy a że nie mam pojęcia co do NH to dilera mam 3 km od domu ale dla ciebie i tak ten hindus będzie najlepszy bo jesteś fanbojem i nawet Fendt będzie dla ciebie gorszy bo ty masz frajtraka i wiesz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delta6583    77

@swat24

Jak masz pisać takie posty to więcej się nie wypowiadaj.

Jaka cena jest NH TD 5.85 ?

Z tego co rozumiem to TD jest to seria pozbawiona elektroniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

w 140 brutto powinien się zmieścić, chociaż od tego roku zmienili silniki w nich na te co są w serii t5 czyli 3,4 pojemność i norma tier 4A, a do końca roku była 4,500 norma tier 3b, także mogły podrożeć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj