vitoma

brona aktywna Rabe Werk 2,5m - roznica miedzy MKE a PKE ?

Polecane posty

vitoma    52

Witajcie

 

W planach mam zakup uzywanej brony aktywnej 2,5m - uzycie głównie do równiania miedzyrzedzi w sadzie i uprawy pod nowe nasadzenia. Hydropacka nie potrzebuje, za to wał packera jest konieczny. Podobaja mi się rabe werki , mam tylko pytanie czym różni się model PKE od MKE ?

 

I dlaczego niektóre PKE i MKE maja takie mocowanie do TUZa:

 

gebraucht-Rabe-Rabewerk-MKE-250_3230686_

 

a inne takie:

gebraucht-Rabe-Rabewerk-MKE-250_3682194_

 

 

Chodzi o to że nowsze maja takie mocowanie jak na zdjeciu nr 1 ? Chyba jednak nie....

 

O typ wału też nie , bo widziałem już z packerem i mocowaniem jak na foto nr 2.

 

Pozatym na co zwrócić uwagę przy zakupie używanej brony aktywnej ?

 

pozdrawiam

Piotrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Modele różnia sie wytrzymałościa i nowością tzn. jedne do lżejszych prac i mniiejszych ciagników drugie na odwrót, modele są różna emke, wmke, mke, pke, ske i vke jest jeszcze stary rke ze skośną wanną, emke, wmke i emke to lekkie modele przede wszystkim o tym informuje cienka wanna i liche zawieszenie, od pke zaczyna się gruba wanna, przeniesienie napędu i reszta... Te lekkie modele jeżeli zapniesz do mocnego traktora i wsadzisz porządnie w ziemie mozna wykończyć, pękaja tam przede wszystkim wanny... Zawieszenie z płaskownika to starsze modele.. Na co zwrócić uwage? Na wszystko czy wanna cała, zawieszenie nie spawane(w rabe to raczej sie nie zdarza, prędzej w starszych kuhnach, howardach itp), jeżeli z packerem to na stan skrobaków, które często padają, potem wał oblepiony nie bedzie chciał w lekkiej ziemi iść a opór bedzie wielki, na stan przenieisienia napędu przedewszystim, trzeba chwytać za wirniki i sprawdzać luzy, bo jak duże to odpuścić bo w niedalekim czasie przeskoczy na wieloklinie i zablokuje cały agregat, a częsci to droga sprawa, a trzeba też mieć świadomośc ze pierwsze padają od środka bo ciągną najwięcej, potem lecą ku zewnątrz, sam robiłem taki trik ze przekładałem te lepsze z zewnątrz na środek w jednym złomie :)  Stan zębów bo jak krótkie to płytko robił będziesz a nowe to zależy czy na węglikach czy zwykłe koszt od ok 1000 do 2500zł zestaw...

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Dziękuje za fachową informacje :).

 

Który model z tych 2 jest lepszy- MKE czy PKE ?

 

Czyli jednak ten typ mocowania do TUZa oznacza wiek...wiesz moze mniej/więcej  w którym roku była zmiana z tego płaskownikowego na to blaszane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

Panowie A czy warto kupić bronę rke. trafia mi sie w dobrej cenie ale nie wiem czy sa do tego czesci i wytrzymalosc jaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj