proximaplus

Grzejące sie opony w pronarze t-022

Polecane posty

proximaplus    11

Witam wszystkich użytkowników,czy to normalne że po załadunku koło 5 ton po 15km opony 400/60-15,5 firmy Deli Tire grzeją się strasznie w dośc chłodny dzień,asfalt po deszczu,do tego strasznie śmierdzą czy to normalne,czy to może jest jakaś wada opon i dzwonić do dealera niehc coś z tym robi??


Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miastek    34

na pewno kupiłeś na oponach regenerowanych
ja mam w TO23 nalewane za dopłatą i nic się nie dzieje przez 4lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

Ciśnienie zwiększ w kołach. Opony będą się pod obciążeniem grzały zwłaszcza jak niedopompowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Tylko nie za dużo najlepiej tyle co jest napisane na oponie może trochę więcej.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11

Nie no prędkość tego zestawu do 20km/h-25km/h więcej nie,hamulce sprawdzone nie trzymają i ciśnienie też takie jak powinno być ;)

 

Dlatego mnie zastanawia dlaczego tak się dzieje?

Edytowano przez proximaplus

Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

 

 

Tylko nie za dużo najlepiej tyle co pisze na oponie może trochę więcej. 

 

po pierwsze "jest napisane" a nie "pisze", moderatorzy chyba tylko ortografię poprawiają, bez urazy  ;)

 

po drugie na oponie jeśli już jest to max. ciśnienie

 

a wracając do tematu, szeroka i niska opona, więc co się dziwić że się grzeje przy ładunku  ;)


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Przecież wiadomo że się grzeje przy małym albo za małym ciśnieniu i wcale nie taka niską opona a jak bym był lepszy z polskiego to bym miał co najmniej magistra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja mam w domu kilka pojazdów i nigdzie na oponie nie mam podane jakie powinno być jej ciśnienie.

Ten piktogram obrazujący przekrój opony i ciśnienie (najczęściej 2,5 bara) to informacja o ciśnieniu montażowym- przy podanym na rysunku ciśnieniu opona powinna się już prawidłowo osadzić na feldze. Ciśnienie robocze opony jest dopasowywane do obciążenia z jakim ma pracować.

Dla przykładu w przyczepie Pronar T653/2 (6t) opony 11.5/80-15.3 mają na boku opony podaną informację "Max 2,5 bar" a wg instrukcji ciśnienie robocze powinno wynosić ok 4,1 bar i jest jak najbardziej prawidłowe, więc kierowanie się informacją na oponie jest po prostu błędne.

 

Dla przyczepy T022 ciśnienie powinno wynosić  3,5 bara. Kwestia tego jak się grzeje? Jest po prostu ciepła czy nie idzie dotknąć jej ręką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11

Jest po prostu ciepła,śmiało idzie utrzymać rękę.Ale jakby tam miała przejechać ze 30km non stop w upalny dzień to pewnie by się nagrzała trochę mocniej ;)


Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Typowe zjawisko w oponach niskociśnieniowych - co dobre na polu, na drodze /niestety/ już nie za bardzo...

Rozwiązanie: zmienić opony na radialne ;)  lub zwiększyć ciśnienie do maksimum /+kilka%/ podczas transportu po drogach utwardzonych.

 

Ja mam w domu kilka pojazdów i nigdzie na oponie nie mam podane jakie powinno być jej ciśnienie.

Ten piktogram obrazujący przekrój opony i ciśnienie (najczęściej 2,5 bara) to informacja o ciśnieniu montażowym- przy podanym na rysunku ciśnieniu opona powinna się już prawidłowo osadzić na feldze. Ciśnienie robocze opony jest dopasowywane do obciążenia z jakim ma pracować.

Dla przykładu w przyczepie Pronar T653/2 (6t) opony 11.5/80-15.3 mają na boku opony podaną informację "Max 2,5 bar" a wg instrukcji ciśnienie robocze powinno wynosić ok 4,1 bar i jest jak najbardziej prawidłowe, więc kierowanie się informacją na oponie jest po prostu błędne.(...)

 

Ja też mam w domu kilka pojazdów /jakiś rower, hulajnoga, taczka/ i prawie na każdej jest podane maksymalne ciśnienie. Drobnym drukiem szukamy napisu w stylu: MAX LOAD xxx KG AT xxx kPa, co można przetłumaczyć jako: MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE xxx kg PRZY /ciśnieniu/ xxx kPa. Napisy mogą różnić się treścią i jednostkami ale są b. często umieszczane przez producentów opon. Napis dotyczy rynku Kanady i USA ale u nas również działa. Wymieniona przez Ciebie opona "przyczepowa" 11.5/80-15.3 produkcji Mitasa 12PR /najsłabsza/ może pracować przy ciśnieniu 4 bar, natomiast ten sam rozmiar ale  w wykonaniu16PR, może pracować z ciśnieniem 5,4 bar. Pozdrawiam


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj