PronarekP5

Jaką prase wybrac? - porownanie trzech pras

Polecane posty

PronarekP5    67

Witam forumowiczów, szukałem na forum ale nic konkretnego nie znalazłem a przynajmniej nic świeżego. A wiec do rzeczy chce sprzedać swoja prasę Deutz Fahr RB 3.81 i kupic cos nowszego lepszego . Prasa w cenie do ok 50 tysięcy no juz maksymalnie do 60 tysięcy netto . Prasa ma byc z rotorem , nożami , siatka , sznurkiem , szeroki podbieracz i wielkość bel minimum 1,6m. rocznik powyżej 2004/2005. Przeglądając oferty moimi faworytami są : Class Variant 360/380 RC , Fendt 2600/2900 i Krone Variopack 1800 MC . I tu moje pytanie co lepsze co będzie lepszym wyborem i ktora z tych pras jest wytrzymalsza i dluzej bezawaryjnie bedzie pracować. Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maarrek    6

Witam ja polecam claas variant 365rc lub 385rc (mam 365rc) mają mocniejsze łańcuchy i przekładnię główną ale najważniejszy jest stan techniczny i tym bym się kierował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Na ten model to chyba nie zmieszczę się w kasie nawę 360/380 jest chyba na styk. A jak jest w tych prasach z pożarami bo dosyć często widac spalone i najważniejsze przy jakim przebiegu/ ilości zrobionych bel sie juz zaczyna męczyć materiał na nich? I jeszcze jedno jak kształtuje sie wlasciwa cena tych pras bo są za 50 tys i po 80 tys....

Edytowano przez PronarekP5

FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

A jakim koniem chcesz je ciągać? Pamiętaj że claasy są jak to wszyscy mówią "mocożerne". Najlżej pracuje z tych wszystkich krone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Nie nie brałem jej pod uwagę bo ceny zaczynają się od 80tys , myślałem tez nad jakąś prasoowijarka bo prasa chodzi troche na usługach i z czasem chce żeby bylo jak najwięcej tego a bez prasy z rotorem i nożami to ludzie nie chca mnie brać na usługę...

Edytowano przez PronarekP5

FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrokamil    3

siema :) 

W zimę stanąłem przed tym samym problemem. Jeżeli chodzi o prasoowijarkę to odpuściłbym bo w tych pieniądzach dostaniemy już dobrze zużyty sprzęt a wiadomo czym to się skończy. Nie będę namawiać Cię na żaden konkretny wybór. 

W mojej sytuacji przy wielotygodniowym przeglądaniu ofert miałem dwóch faworytów czyli John Deere 592 Maxi Cut i Claas Variant 360, brak Krone z własnej niechęci do systemu łańcuchowego( oczywiście nie mówię, że jest zły, po prostu własne preferencje). Nadmienię, że wcześniej posiadałem John Deere'a 550 oraz 590 i nie ukrywam że od początku faworytem była ta marka z racji prostej budowy i jak na wiek wcześniejszych modeli bezawaryjności. Claas przemawiał do mnie swoim rokiem produkcji który był średnio 3-4 lata mniejszy niż John Deere'a. Po obejrzeniu prasy Claasa postanowiłem dalej stawiać na John Deere'a i nie zawiodłem się kolejny raz. Prasa naprawdę o wysokiej wydajności( posiada cofany rotor jak i noże- wszystko załączane z kabiny). Nie ukrywam, że znalezienie dobrego modelu troszkę zajęło :) 

Jestem ciekawy jak spisał by się Claas ale bałem się bo wydawała mi się bardziej skomplikowana. 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej zapraszam na priv to możemy wymienić się poglądami i szerzej Ci napiszę na co zwrócić uwagę :) 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Szczerze to sam biorę pod uwagę krone bo mam kosiarkę z tej firmy i sie bardzo dobrze spisuje ale podobnie jak ty nie jestem przekonany do łańcuchów... A ktos wie przy ilu belach Class jest poprostu zużyty? Bo używki nie ma co ukrywać ze mają ponad 20tys bel a to nie mało bo często są to prasy z usług itd.


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

W swojej mam ponad 10tys teraz i pracuje bezawaryjnie od 2009r dwa łożyska i jedna mala zębatka z łańcuchem . Takze drugie tyle to tez wydaje mi sie nie za dużo i tym bardziej na claasa . Ale z drugiej strony to czytałem wypowiedz jednego agrofotowicza juz nie pamiętam nicku to przy 17 tys dosyć juz przeszła właśnie chyba variant 360


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrokamil    3

Jeżeli chodzi o serię 8xx John Deere to ciężko będzie w tych pieniądzach kupić pewną maszynę :-) Moim zdaniem lepiej poszukać 592 w dobrym stanie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

O New hollandzie tez myślałem - w sumie to to samo Fendt , New Holland , Massey Ferguson i Gallignani wiec mysle ze jesli różnią sie kolorem to lepiej z Fendta chyba ze się mylę i tylko zewnętrznie są takie same.

Edytowano przez PronarekP5

FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Zewnętrznie nie zauważyłem żeby wyglądały tak samo, nwm jak z ceną ale wydaje mi sie że mf, fendt i galignani są droższe

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Faktycznie budowa NH BR750 jest podobna tylko zewnętrznie (bryla i osłony) do mf i fendtki


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1783

mf, fendt i galligani to to samo, jedna fabryka we włoszech. tylko blachy inne. Chcesz noże więc moge Ci tylko powiedziec, ze sąsiad zrezygnował z robienia sianokiszonki claasem, w krótkiej trawie to była męczarnia. Sam posiadam Fendta 2900V bez nozy i jestem zadowolony, za 50 tys kupisz juz cos kolo 2007-2008r. W komorze prasowania  są 3 walce, które nie są gładkie oraz dodatkowy walec napędzający pasy zapewniają bezproblemowy zbiór kazdego materialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Noże są przecież załączane wiec w każde chwili można pracować bez a na usłudze to każdy noże i noże choc materiał krótki. Jak ci sie prasa spisuje ? I ile masz bel zrobionych


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1783

Prasa ma ogolnie zrobione 14 tys w tym 1000 u mnie w zeszłym roku. nie robiłem przy niej nic, tylko smaruje i jade, oby tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

A czym sie różni sie Variant 380/360 od 385/365 ? Jak się sprawują te maszyny i jakie w nich występują awarie, na co zwracać uwagę przy zakupie?


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez caseuser
      Witam,
      Mam problem z EHR, mianowicie nie świeci się żadna dioda od EHR, tak jakby nie było wcale zasilania. Błędów na komputerze nie ma żadnych. Stało się tak po robieniu głowic i myciu silnika. Bezpieczniki całe. Orientuje się ktoś którędy i skad dochodzi tam zasilanie do tego EHR? Może bym coś pomierzył. Z góry dzięki 😊
    • Przez karo0l1
      witam mam taki problem gdyż nie chcą wyjść do końca noże rotora wychodzą tylko do połowy a powinno aż pod sam wałek w czym może być problem? dodam iż siłownik tez nie chowa się cały
    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Ruletka55
      Hej, 
      Spotkała mnie przykra sytuacja,  traktor zostal zalany

      Przechodząc do sedna sprawy, martwi mnie jak podejśc w ogole do uruchomienia tego traktora, co niezbędnego warto zrobić ?
      Obecnie ciagnik umyłem dokładnie myjką ciśnieniową, teraz suszy się

      Co na pewno zrobie w najbliższym czasie to: 
      - postaram się wyszuszyć elektroniczne rzeczy, odsłaniając plastiki, trudno dostepne miejsa sprobuje dosuszyc suszarką
      - wymienie olej w skrzyni bo na bagnecie majonez
      - wymienie olej w silniku (profilaktycznie)
      - wymienie paliwo

      O czym powinienem jeszcze pamietac ? Myslalem o wyciagnieciu komputera pokladowego i zaniesc do elektronika zeby poczyscil specjalnymi substancjami


      Dzięki za pomoc
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj