Skocz do zawartości

Polecane posty

I co z tych upałów będą tylko kolejne gwałtowne burze i nic więcej...

Tu nie trzeba upału tylko stabilnej pogody z max 25 stopnia

Przedwczoraj tj. 28 lipca w Bartoszycach przeszła burza z gradem przy temp 21 stopni. Grad taki że nie ma co zbierać. W okolicach Bydgoszczy było podobnie tyle że grad mniejszy. Więc nie potrzeba temperatury po 30 kilka stopni żeby były szkody

Wiadomość z agroFakt.pl

agrolublin    29

Dzisiaj narazie piękna pogoda oby sie utrzymała to zaczynamy jutro jęczmień bo suchy mimo deszczu a pszenicę skończę myślę za 2-3 dni dopiero w nią wjade.

Valtra123    32

Ja ciągle niecierpliwie czekam na pogodę i wyruszam na pole , mam taką nadzieję że to będzie ok. 2-6 sierpnia .

Aroo22    6

Jęczmienie skoszone 2 tyg temu, rzepak już w tym tygodniu skoszony tylko czekac na pogode i pszenica pojdzie pod kose

PeterG14    114

W zeszłym roku kończyli a w tym nie zaczęli, może temu. Jutro zacznę żyto i jęczmień, w ciągu dnia trochę się ociepliło i wyszło słońce więc powinno być już dobre.

Mati2812820    3272

U mnie w tym tygodniu co dzień padało. Dziś wyjechaliśmy w żyto żeby zrobić przejście dla bydła to tylko się nawijało na ślimak.. Trzeba jeszcze poczekać z kilka dni może nie będzie już tak lać. A co do żniw to nam się nie spieszy. Jak się ma gnoju naciąć to lepiej poczekać. Kiedyś jak nie mieliśmy kombajnu to i do 20 sierpnia się czekało i też plon był zebrany.

Dawid727    18

Pomorskie, pogranicze powiatu Człuchowskiego i Chojnickiego, wszystko stoi. Jedynie część jęczmieni ozimych skoszona, ale jest tego jak na lekarstwo. Rzepak dojrzały, czeka na zbiór, a nawet się już wysypuje. Mocniejsze pszenżyta jeszcze potrzebują troszkę, szybciej będą do koszenia jęczmienie. Pszenżyto jare jak skosimy w sierpniu będzie dobrze bardziej celuje początek wrzesnia, a w tamtym roku skosiłem przed 10 sierpnia. Co niektórzy za bardzo wariują. Trzeba cierpliwie czekać. Zasialiśmy, to i zbierzemy. Wole skosić kombajnem we wrześniu, niż żeby mi grad to jeszcze w lipcu "skosił".

jonek98    872

Dzisiaj udało się zacząć plony tak jak się spodziewałem słabizna pod kosę poszło pszenżyto i owies jutro resztę owsa i żyto.

Damiano30    2

nie idzie wjechac kazdy prubuje ale jescze za wilgotne jeszcze duzo rzepakow stoi dzis wjechalem w swoj ale za wilgotny potrzeba doslownie 1 dzien slonca z wiatrem i wszystko bedzie dobre do zbioru tak jak i rzepak i zboa

volvo1150    8

to wszystko zależy ile kto nawozu daje i czy górka i jaka pszenica ja raz w koło przeszedłem i dałem spokój bo mokra wąsatka a sąsiad kosił inną odmianę to sucha ziarenka nie można w zębacz rozgryźdź

PeterG14    114

Dziś kuzyn robił próby nowego wilgotnościomierza, żyto - 12.9% pszenżyto - 14.1% pszenica - 12,3% i jęczmień 12.7% takie dokładnie pomiary wyszły. Jutro będziemy próbować coś ukosić.

garek    67

Zostało około 11 ha rzepaku i 35 ha pszenicy. Wszystka wykoszona do tej pory pszenica od 13,5 - 15 procent

Średnie plonowanie według odmian Skagen, Boomer, LInus, Arkadia, Elixser na priva . Prognozowany plon z linusa i julisa o kukurydzy ( prognozaowany na postaie nakoszonego jednego zbiornika   zbiorniki takie że posypało się po dachu) linus potrzebował 70 arów na zbiornik a julius 60 przy gęstości około nie mniejszej jak 82 a wilgotności 16 procent,

Szymi40    373

I po żniwach -   pszenżyto zimowe    jako-tako  jak na  tę suszę a   mieszanki, owies  lepiej......lepiej  nie  mówić. :(

zbycho77    7

I po żniwach -   pszenżyto zimowe    jako-tako  jak na  tę suszę a   mieszanki, owies  lepiej......lepiej  nie  mówić. :(

U ciebie już po żniwach u nas jeszcze nie zaczęte . Zboża wszystko stoi ,dopiero rzepaki kończą kosić .Jak narazie nie ma pogody trzeba czekać .

kuba24nh    78

u nas zostalo jeszcze 3,5 ha rzepaku, 10 jeczmienia i 10 pszenicy.... ciagle pogoda jesienna :\ [kuj-pom]

leszekb    34

Jak dziś nie popada to jutro siekę żyto i pszenżyto owies w dołkach zielonkawą ma słomę nie wspomnieć o odnowach w okolicy nikt jeszcze nic nie zkosił

lukas155    1

Kujawsko-pomorskie wczoraj od 17 mimo jesiennej pogody udało skosić się 9t rzepaku, chociaż przedwczoraj wiczorem padał deszcz, to wilgotność tylko 10% :)

Valtra123    32

Zboże u mnie już zaczęło rosnąć z kłosów . Muszę to skosić bo się nada tylko na paszę , a to będzie wtedy lipa bo chleb pójdzie w górę .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się