Polecane posty

agrofoto    90

Kiedy rozpoczynacie żniwa 2015? Jak pogoda w Waszych regionach? Kiedy spodziewacie się początku żniw? Pierwsze zdjęcia w galerii z tego roku już są, tyle że z Węgier, a kiedy u nas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja myślę końcem czerwca na jęczmień na górce wjechać, a potem w dołku minimum po tygodniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

U  nas  już gościu  pszenżyto zimowe  ścioł.....  rotacyjną - uschło  na  pniu  i troszkę  z  głodu padło  . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

do żniw to jeszcze spokojnie 3 tyg czekać jęczmień dopiero rudzieje nieśmiało, a z pogodą to tak że dziś deszcze od rana :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Co do  sprzedaży to ja w zeszłym roku z pod kombajna sprzedałem 650zł/t a teraz po 400 kupuja...Więc wydaje mi się że trzymać i sprzedać taniej jest bez sensu,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

U nas dopiero w połowie lipca zacznie się kosić. Najpierw rzepaki pójdą, a później pszenżyto. Ja muszę usłyszeć jak strzela zboże, dopiero wjeżdżam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Ja wjezdzam tak za 2-3 tygodnie na rzepak narazie bardzo ładny miejmy nadzieję że nie bedzie gradu jak rok temu kilka dni po rzepaku 4 km ode mnie przeszła burza i z rzepaku u kolegi zostało 1-2 z hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

na opolszczyźnie widziałem już skoszone jęczmienie zimowe  , pod koniec tygodnia ruszą na całego w jęczmieniu a na początku przyszłego słabsze rzepaki

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Skąd możesz wiedzieć co bezi za 3 tyg,wrózenie z fusów,prawdopodobonie jak zawsze rzepak koło 25,a pszenica1 sierpień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Jutro atakuję jęczmień Na słabszych ziemiach już kosili ale plon marny Nie wiem jaką ceną zaproponować bo ogólnie jęczmienia jest mało Ozimy wyniszczył wirus a jary susza załatwiła Rzpak jeszcze około 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Susza dobiła wszystkie jare zboża oprócz tych które posiane były wcześniej jeszcze w marcu bo te mają sie dobrze a te co siane później to tragedia.Teraz mają przyjść upały to przyjdzie czas na rzepak.Narazie bardzo ładny oby nie było burzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Jak już jest mowa o innych zbożach to lepiej żeby przenieść temat ogólnie do zbóż a nie tylko do działu "jęczmień". W sobotę jak przez te 3 dni przygrzeje jedziemy w jęczmień, po niedzieli jeszcze w dołku resztę co susza tak nie wymęczyła, będę mógł sobie porównać plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj