Polecane posty

bieniek_88    69

U mnie żniwa zakończyliśmy wczoraj. Zboża jare-plon pozostawię bez komentarza. Sytuację uratowały trochę oziminy. Jutro jak pogoda dopisze zbieramy słomę i będziemy się brać za siew poplonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moich okolicach nadal nikt nie ruszył. Nawet Ci co zawsze pierwsi zaczynają, czekają. Pewnie od jutra wszyscy wystartują bo ziarko nie jest złe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Taka mała ciekawostka.Dotychczas miałem przyjemność wynajmować do koszenia tylko BIZON ZO56.Mam jeden większy kawałem gdzie zawsze Bizonem było 3,5h koszenia,w tym roku kosił Dominator 88 i zajeło to 2,15h.Zbiór na tym samym poziomie co zawsze.

Tak to nie porównuj, jeśli już to ile pieniędzów taniej wyszło.

U mnie jutro ostatni kawałek i PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Jęczmień jary Eunova wymłócony. Plon tragiczny, 50 % plonu z zeszłego roku przy wyższych nakładach nawozowych i podobną ochroną przeciwgrzybową.  Susza mocno dała się we znaki, a według IUNG  Puławy suszy nie ma....musimy jako rolnicy zabiegać o gęściejszą siatkę stacji meteorologicznych, bo te które są dają nieobiektywne pomiary... ;[ Pszenżyto jare zapowiada się równie źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24nh    79

i po rzepaku ;) z 11,5 ha bylo dokladnie 50t bez malego haczyka czyli bardzo przyzwoicie jak na ten rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Pogoda ma być wspaniała przez ten tydzień narazie pszenicę kończę i pójdę w jęczmień.Mieszanka jeszcze nie doschła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Wczoraj była próba pszenicy Ozon niestety mokra 15-16% czekamy do wtorku... wszyscy w okolicy kosili może ze 20 bizonów wyjechało wczoraj :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Kto zadbał  okolicy wykosił ponad 8t/ha pszenicy o dobrych parametrach. Słomy tyle że przy koszeniu na 20cm z sieczkarnią ziemi nie widać. Cena kicha obecnie 530zl/t i pewnie niewiele wzrośnie. Roboty więcej, a zysk pewnie mniejszy.

1/3 już w magazynie z gorszych stanowisk pszenica po pszenicy 8-9t/ha ciekawe jak w lepszych. Bardzo duża różnica tam gdzie zastosowano jeden zabieg fungicydowy, a trzy. Pierwszą dawkę 85N/ha dostała w lutym ci co się śmieli i czekali teraz już się nie śmieją.

U mnie ten rok jest rekordowy w ubiegłym wyległa i parametry były różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Ja chyba już wyruszę bo zapowiadają super pogodę .


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

Jęczmień jary Eunova wymłócony. Plon tragiczny, 50 % plonu z zeszłego roku przy wyższych nakładach nawozowych i podobną ochroną przeciwgrzybową.  Susza mocno dała się we znaki, a według IUNG  Puławy suszy nie ma....musimy jako rolnicy zabiegać o gęściejszą siatkę stacji meteorologicznych, bo te które są dają nieobiektywne pomiary... ;[ Pszenżyto jare zapowiada się równie źle.

 50% plonu z ubieglego roku czyli ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Dziś skoszony jęczmień jary,plon 1/2 tego co po inne lata chociaż jakiejś wielkiej suszy u nas nie było.

Taniej jak po 600zł nie sprzedam.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Niedziela mineła a we wsi ani widu ani słychu kombajnu.
UFF można spać spokojnie, nawałnice po upale pójdą bokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie kto ma kombajn to dziś kosił. Nigdy bym nie powiedział, ze dziś niedziela jest po tym co na polach widziałem. Ale co sie dziwić skoro u nas w żniwa zawsze leje wiec ludzie łapią każdy słoneczny dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Zyto i pszenżyto skoszone z 5 ha 9 zbiorników od merkatora75 . Jutro owies .prawie wszystko na 5 i 6 klasie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Wczoraj poszła połowa pszenicy. Plon dobry według mnie, ale na forum zazwyczaj lepsze są:)

Arkadia +/- 6,2 t z hektara

Sailor    +/- 6,8 t z hektara

Dzisiaj tniemy najlepsze pole Arkadii, powinno 7 ton złapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Kws magic pszenica prawie skończona plon ok 7.5 t/ha więc nie jest źle.Jeszcze jutro ostatni dzień pszenica a później jęczmień,słoma i po żniwach jeszcze tydzień około.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

U mnie KWS Ozon 8,035 z  ha ziarno bardzo ciemnie ciężkie i grube wilgotnośc 13,5%

Boomer  6,5 po jęczmieniu ozimym wilgotnośc 12%

Boomer  8t po lepszym stanowisku  wilgotnośc 13%

Jeczmień jary odmiany nieznanej średnio dobre 6 ton wilgotnośc 10,5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Żniwa zakończone, plon lepszy o 2 przyczepy niż rok temu, germandyr zniósł dzielnie żniwa bez dotykania kluczem, to 3 z kolei bezawaryjne żniwa dryndy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo to dobra germańska maszyna - uwielbiasz Ją i pieścisz to Ci się odwdzięcza . :rolleyes: ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj