Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szarak    15

No jak ty nie skosisz to na pewno chleb pójdzie w górę pędz szybko koś a ja sprawdzę cenę chleba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Denerwują mnie tylko osoby które mówią że jeśli sie posiało to i się zbierze.Jeśli bym tak robił i czekał na zniwa jeszcze z dwa tygodnie to parametry zdecydowanie by spadły i krucho by bylo ze sprzedarzą po dobrej cenie.Jeśli jest doschnięte ładne zboże to nigdy nie czekam jeszcze jednego lub dwóch dni tylko by bardzo dobra wilgotność stała sie jeszcze sie jeszcze lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

U nas na Żuławach jeszcze rzepaków dobrze nie zaczeli a pszenica już dobra jest do koszenia, tylko codziennie pada ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalon    25

Na południowym mazowszu jeszcze ze 3-4 dni pogody i po żniwach, słoma prawie na bieżąco zbierana, ja osobiście już po, jutro tylko mały wyjazd i też mi się zdaje że koniec.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dziś żniwa zaczęte żytem, pierwsze 2-3 zbiorniki idealnie suche nie były a potem już git. Nie zdążyłem wykosić jęczmienia ale jutro się skosi. Żeby było wesoło wziąłem ze sobą termos z herbatą bo przez cały dzień 19st i zimny wiatr, chyba już wolę upał na koszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Nie wiem co w tym roku się dzieje ze zbożem, ale żniwa miałem rozpocząć wczoraj w pszenżycie, ale zrezygnowałem ze względu na wilgotność. Po sąsiedzku działka wykoszona, ale wilgotność 15,9. Wstrzymuję się do poniedziałku i może pszenżyto i mieszankę się wykosi.

Niby susza, ale ziarno trzyma wilgoć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Dzisiaj skoszone pszenżyto ozime, plon 6,9 t/ha. Jak na taką suszę wynik zadowalający. Koszenie pszenżyta jarego przerwał deszcz. Jutro może uda się dokończyć zbiór jak pogoda dopisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

ja zacząłem wczoraj rzepakiem o 22,30 a skończyłem dzisiaj o 00,30 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Weź przestań, chcesz żeby ci się grzała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ja wczoraj zbierałem pszenicę tobak i przy pomiarze trochę byłem zaskoczony od 14,5 do 15...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

W  okolicy kilka działek  ,,wykoszonych''  talerzówką   .... a paru starszych rolników  z sentymentu  kombajnuje  -ale zbioru brakuje dla kombajnisty..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

dzis skoszony owies dzialka 2.5 ha 3zbiorniki od bizona. na jesien na poplon byla saladera, a 3/4 pola nagnojone. tak kiepsko to nie bylo jeszcze na tej dzialce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Niby u mnie od jutra będą upały to spróbuję gdzieś we wtorek kosić , oby tylko się pogoda nie popsuła i żeby burz nie było .


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

wilgotność 13 bardzo dobra do 15  biorą nic się nie grzeje cena od 56-60 zależy czy próby białkowe i gluten przejdzie plon 6-7 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1535

Nie wiem co w tym roku się dzieje ze zbożem, ale żniwa miałem rozpocząć wczoraj w pszenżycie, ale zrezygnowałem ze względu na wilgotność. Po sąsiedzku działka wykoszona, ale wilgotność 15,9. Wstrzymuję się do poniedziałku i może pszenżyto i mieszankę się wykosi.

Niby susza, ale ziarno trzyma wilgoć.

 

u mnie susza dała się we znaki, zostało tylko 3,35ha oziminy i jęczmień  i groch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dziś się trochę rozkręciło, ostatnie rzepaki idą pod kosę. Jutro nie koszę ale od poniedziałku to aż się ziemia zatrzęsie, pójdzie pełną parą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Taka mała ciekawostka.Dotychczas miałem przyjemność wynajmować do koszenia tylko BIZON ZO56.Mam jeden większy kawałem gdzie zawsze Bizonem było 3,5h koszenia,w tym roku kosił Dominator 88 i zajeło to 2,15h.Zbiór na tym samym poziomie co zawsze.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj