Polecane posty

S-Piotr    58

Jeszcze 1ha owsa dziś skoszę i po żniwach (30ha).


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co z tych upałów będą tylko kolejne gwałtowne burze i nic więcej...

Tu nie trzeba upału tylko stabilnej pogody z max 25 stopnia

Przedwczoraj tj. 28 lipca w Bartoszycach przeszła burza z gradem przy temp 21 stopni. Grad taki że nie ma co zbierać. W okolicach Bydgoszczy było podobnie tyle że grad mniejszy. Więc nie potrzeba temperatury po 30 kilka stopni żeby były szkody

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i żniwa w tym roku szczęśliwie mam za sobą :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Dzisiaj narazie piękna pogoda oby sie utrzymała to zaczynamy jutro jęczmień bo suchy mimo deszczu a pszenicę skończę myślę za 2-3 dni dopiero w nią wjade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Ja ciągle niecierpliwie czekam na pogodę i wyruszam na pole , mam taką nadzieję że to będzie ok. 2-6 sierpnia .


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Jęczmienie skoszone 2 tyg temu, rzepak już w tym tygodniu skoszony tylko czekac na pogode i pszenica pojdzie pod kose

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

W zeszłym roku kończyli a w tym nie zaczęli, może temu. Jutro zacznę żyto i jęczmień, w ciągu dnia trochę się ociepliło i wyszło słońce więc powinno być już dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati2812820    3588

U mnie w tym tygodniu co dzień padało. Dziś wyjechaliśmy w żyto żeby zrobić przejście dla bydła to tylko się nawijało na ślimak.. Trzeba jeszcze poczekać z kilka dni może nie będzie już tak lać. A co do żniw to nam się nie spieszy. Jak się ma gnoju naciąć to lepiej poczekać. Kiedyś jak nie mieliśmy kombajnu to i do 20 sierpnia się czekało i też plon był zebrany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Pomorskie, pogranicze powiatu Człuchowskiego i Chojnickiego, wszystko stoi. Jedynie część jęczmieni ozimych skoszona, ale jest tego jak na lekarstwo. Rzepak dojrzały, czeka na zbiór, a nawet się już wysypuje. Mocniejsze pszenżyta jeszcze potrzebują troszkę, szybciej będą do koszenia jęczmienie. Pszenżyto jare jak skosimy w sierpniu będzie dobrze bardziej celuje początek wrzesnia, a w tamtym roku skosiłem przed 10 sierpnia. Co niektórzy za bardzo wariują. Trzeba cierpliwie czekać. Zasialiśmy, to i zbierzemy. Wole skosić kombajnem we wrześniu, niż żeby mi grad to jeszcze w lipcu "skosił".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Dzisiaj udało się zacząć plony tak jak się spodziewałem słabizna pod kosę poszło pszenżyto i owies jutro resztę owsa i żyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

I dożynki zacząć czas, już po koszeniu/


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiano30    2

nie idzie wjechac kazdy prubuje ale jescze za wilgotne jeszcze duzo rzepakow stoi dzis wjechalem w swoj ale za wilgotny potrzeba doslownie 1 dzien slonca z wiatrem i wszystko bedzie dobre do zbioru tak jak i rzepak i zboa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

to wszystko zależy ile kto nawozu daje i czy górka i jaka pszenica ja raz w koło przeszedłem i dałem spokój bo mokra wąsatka a sąsiad kosił inną odmianę to sucha ziarenka nie można w zębacz rozgryźdź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dziś kuzyn robił próby nowego wilgotnościomierza, żyto - 12.9% pszenżyto - 14.1% pszenica - 12,3% i jęczmień 12.7% takie dokładnie pomiary wyszły. Jutro będziemy próbować coś ukosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Zostało około 11 ha rzepaku i 35 ha pszenicy. Wszystka wykoszona do tej pory pszenica od 13,5 - 15 procent

Średnie plonowanie według odmian Skagen, Boomer, LInus, Arkadia, Elixser na priva . Prognozowany plon z linusa i julisa o kukurydzy ( prognozaowany na postaie nakoszonego jednego zbiornika   zbiorniki takie że posypało się po dachu) linus potrzebował 70 arów na zbiornik a julius 60 przy gęstości około nie mniejszej jak 82 a wilgotności 16 procent,


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

I po żniwach -   pszenżyto zimowe    jako-tako  jak na  tę suszę a   mieszanki, owies  lepiej......lepiej  nie  mówić. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

I po żniwach -   pszenżyto zimowe    jako-tako  jak na  tę suszę a   mieszanki, owies  lepiej......lepiej  nie  mówić. :(

 

U ciebie już po żniwach u nas jeszcze nie zaczęte . Zboża wszystko stoi ,dopiero rzepaki kończą kosić .Jak narazie nie ma pogody trzeba czekać .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24nh    79

u nas zostalo jeszcze 3,5 ha rzepaku, 10 jeczmienia i 10 pszenicy.... ciagle pogoda jesienna :\ [kuj-pom]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Jak dziś nie popada to jutro siekę żyto i pszenżyto owies w dołkach zielonkawą ma słomę nie wspomnieć o odnowach w okolicy nikt jeszcze nic nie zkosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas155    1

Kujawsko-pomorskie wczoraj od 17 mimo jesiennej pogody udało skosić się 9t rzepaku, chociaż przedwczoraj wiczorem padał deszcz, to wilgotność tylko 10% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Zboże u mnie już zaczęło rosnąć z kłosów . Muszę to skosić bo się nada tylko na paszę , a to będzie wtedy lipa bo chleb pójdzie w górę .


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj