Polecane posty

knoro93    215

K no ro 93 trochę język polski poćwiczyć i nie pisz więcej koszta bo wstyd innych krytykujesz a co sobą reprezentujesz..

Często pisze z komórki a tu używam słownika i często wychodzą różne wianki po napisaniu posta fakt faktem że powinienem jeszcze raz przeczytać przed wysłaniem bo chodź nie każdego ortografia niektórych razi w oczy i tu mój błąd. Odnośnie gwary fakt nie ma chyba nigdzie w Polsce gdzie na tak małej powierzchni spotyka się tu tyle różnych gwar czasami i mi może coś się wyrwać. Wracając do tematu u nas żniwa stoją nikt się nie wyrywa za bardzo deszcze podlewaja a ziarno mimo wszystko potrzebuje jeszcze paru ciepłych dni żeby być gotowe do omłotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

http://olx.pl/oferta/sprzedam-pszenzyto-CID757-ID6BFjL.html#8629bf6825

 

Lubelskie. Nikt nie każe nikomu kupowac od handlarza. Przyjedz na targ to zobaczysz po ile ludzie niektórzy sprzedają. Jak nie ma miejsca a żniwa tuż tuż to cos z tym zbożem muszą zrobic.

 

Ale ja nie kupuje od handlarzow na targu pszenzyto po 60 zl a zyto 55 ja kupuje od rolnikow.


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Plony rzepaków ponad 5t pszenic ok 10-12t i ciągle wszyscy narzekają, że za mała opłacalność że muszą dokładać do produkcji ciekawe z czego dokładają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

hmmm z dopłat i kredytów sam nie wiem po co dokładam 100tyś do mleka jak mam zero na koncie przecież za taką kasę nie muszę nawet pracować


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Trochę żałowałem, że wymłóciłem pszenżyto-"mogło jeszcze z dzień postać" sobie mówiłem. Teraz myślę "szkoda nie ściąłem z przyczepki pszenicy". 10 minut ulewy i Bizony znów nie polatają po polach kilka dni.

Bez przesady.

Po 10minutach deszczu wyjeżdża się kombajnem na drugi dzień.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

No może niedokładnie napisałem. W sobotę porządny deszcz, niedziela konkretna ulewa i wczoraj 10 minut ulewy. Jeszcze dzisiaj 5 minut deszczu także do czwartku conajmniej spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

U mnie zboże wyrośnięte idealne na zbiór tylko, że pogoda jest jak zwykle nie na naszą korzyść.

Edytowano przez Valtra123

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim roku konczylo sie żniwa na pzelomie sierpnia i września, a mamy narazie końcówkę lipca wiec nie ma czym sie martwic. Kazdy zdąży zebrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

drugi dzień postoju, bo pada przelotnie, jutro też nadają deszcze także najprędzej w czwartek wyjedziemy w pole.

Północna lubelszczyzna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

u nas mazowieckie okolice płocka dopiero jęczmień ozimy i 80%rzepaku i reszta stoi, pszenica jeszcze miękka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

troche pochlapie i jak tu wyjechac? po 15 dzis 12 ha wymlucone ale przez grad. troche slabo bo tylko jakies 30-40 % spadlo. moze poprawi i bedzie cacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

To, że zdążę i inni wymłócić to wiem doskonale, ale osobiście mam wczesne odmiany dobre już do koszenia. Nie chciałbym, żeby zboże porosło i poszło na paszówkę, bo szkoda tej 3 dawki nawozu i 3 zabiegów fungicydowych. Niby ma być ciepło także ta ilość deszczu na pewno jeszcze nie zaszkodziła ale strach jest. Znam dobrych gospodarzy, którzy zupełnie bezstresowo podchodzą do żniw jak i całej uprawy, ale mnie jakiekolwiek opóźnienia w pracach strasznie irytują i stresują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Całe szczęście że zboże jest gotowe do zbioru , ale niestety pogoda na to nie pozwala . Już bym miał z głowy Pszenicę i powoli bym kosił wszystko po kolei , ale nie mogę . 


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Miejmy nadzieję że jutro nie bedzie padać to moze w sobotę konczymy pszenice.W tamtym roku po 5 sierpnia już tylko sciernisko zostało i woziliśmy słomę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie można przyznać, że pierwszy dzień bez deszczu bo spadło wieczorem kilka kropel dosłownie ale przy takim wietrze że prędzej wyschło niż spadło. Może pojutrze coś ukoszę. Dziś pierwszy kombajn w życie widziałem, nie wiem jakim sposobem było suche skoro wczoraj lało 3 razy w ciągu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Spokojnie, nadchodzi kolejna fala upałów :)

I co z tych upałów będą tylko kolejne gwałtowne burze i nic więcej...

Tu nie trzeba upału tylko stabilnej pogody z max 25 stopniami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Jutro jest bardzo wątpliwe że żniwa ruszą bo teraz znowu pada nie mocno właściwie sieje deszczem ale już około godz.Owies już leci i robi się zielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brandys    2

dziś skończyłem i żniwa pszenżyto na4a 6.5t żyto 6z 4t  jenczmień ozimy około 4.5t owies 6z 3.5t wszystko  po szeliczeniu z hekt . były lata gorsze ale na te anomalie pogodowe i tak nieżle tak uważam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj