Polecane posty

Valtra123    33

Jak tam u was zboże , suchutkie gotowe do zbioru ? Bo u mnie suche , tylko pogoda jest jak zwykle inna jak zapowiadali . Wieje , pochmurno i tylko 19 stopni na termometrze , oby tylko nie padało .

Edytowano przez Valtra123

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znajomy kiedyś C-330 przewracał. Tylko z tego co mówił to lepiej jeździć do tyłu bo się słoma na ciągniku nie zawija, obroty koło 1600-1700

Ja mam wykoszone ale słomę zalało i trzeba suszyc. Przewracał ktoś kiedyś tasmówką słomę do wysuszenia?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

  

 

Jeden zbiera 2t z ha drugi moze nawet te swoje 10t. Nie ma co zazdroscic. Kazdy robi tak jak pozwoli na to jego portfel.

A co do gimnazjalistów gdyby nie oni rozwijajacy sie uczniowie to bys robił koniem na polu i tu na tym forum nie pisał. Po co kogos krytykowac jeden ma mniej pojecia o czyms drugi wiecej o tym. Nie lepiej pomoc, poprawic a nie go wysmiewac ??? Nie wiem lepiej moze wysmiac bo ten zle bo ten to ma g**no bo tamten to taki ma traktor.

 

LUDZIE OGAR.

 

Ja mysle ze te forum ma pomagac rozwijac dzielic swojimi umiejętności ami a nie schdzic na psy.

 

Dziękuję wszystkim inżynierom Gimnazjalistom w takim razie :D hehehe 

Ja wiem o tym że można miec 8 ton bo to nie jest nieosiągalne.

Tylko że u mnie pszenżyto kupuję po 35-40 zł i jest go pod dostatkiem. Także jak dla mnie nie ma sensu inwestowanie w dodatkowe zabiegi na grzyba skracanie oraz mase odżywek :)   Można ale po moim osobistym rozrachunku- nie ma to dla mnie sensu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

K no ro 93 trochę język polski poćwiczyć i nie pisz więcej koszta bo wstyd innych krytykujesz a co sobą reprezentujesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Nie chcę bronić kolegi knoro93, ale jego posty są raczej zawsze sensowne(co nie znaczy, że nie podlegają dyskusji). A co do tych błędów koszta itp. to chyba uroki mieszkania na wschodzie Polski i tamtejszej gwary, dialektu czy jak to tam nazwać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Dziękuję wszystkim inżynierom Gimnazjalistom w takim razie :D hehehe 

Ja wiem o tym że można miec 8 ton bo to nie jest nieosiągalne.

Tylko że u mnie pszenżyto kupuję po 35-40 zł i jest go pod dostatkiem. Także jak dla mnie nie ma sensu inwestowanie w dodatkowe zabiegi na grzyba skracanie oraz mase odżywek :)   Można ale po moim osobistym rozrachunku- nie ma to dla mnie sensu :)

Z tych gimnazjalistow bedą ludzie zobaczysz...

A z innej paki powiec mi skad jestes ze pszenzyto 35-40zl

U mnie zyto w takiej cenie a pszenzyto 50zl.


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

co do ceny to jest zła bo plony marne się zapowiadają ok 30 -40 % mniejsze bo jare uschło na pniu na 3 klasie i ok 5 ton da nie więcej zimowa może lepiej da ale na pewno tamten rok się nie powtórzy bo były rekordowe zbiory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Tez mieszkam n6a wschodzie i co z tego tu nie podhale kupie czy wielkopolska ze gwara się gada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Jak kiedyś siałem pszenżyto to nigdy nie skracałem bo mi się nie opłacało(gdzieś tak od 2 lat nie sieje).W tej cenie jest duzo mniej opłacalne niż pszenica i po prostu nie opłaca sie go siać. Oczywiście zaznaczam ze pszenica na każdej glebie nie urośnie a pszenżyto toleruje bardziej surowsze warunki i gdy nie mamy innego wyboru musimy postawić na to zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Patrze, że na tym forum jest więcej ludzi którzy siedzą tu żeby gnoić innych a nie się czegoś dowiedzieć - nauczyć czy podzielić sie wiedzą. To że jeden na 4kl ziemi ma ledwo 4 tony z hektara a drugi 9t to tylko i wyłącznie wynik tego, że ten pierwszy gospodarzy jak dziadek 40 lat temu (bez urazy takie były czasy) a ten drugi otwarty na nowości idzie z duchem czasu i nie boi się próbować nowych rozwiązań. Drugą sprawą są koszty które trzeba ponieść w intensywnej uprawie. Jeżeli chce się mieć wysokie plony trzeba ponieść koszt 2500 - 3000 zł/ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion320    59

royal nie obraz sie ale ameryki nie odkryles... kazdy wie ze bez wkladu nie ma plonu, tak jak ze wszystkim... ale jak mi ktos powie ze na 6 klasie zebral 5t z ha to sory ale takie bajki to niech zostawia co niektorzy dla siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się zebrać z 6 klasy 5 ton. Dobre stanowisko nawożenie i przede wszystkim warunki pogodowe. Nie mówcie, że susza w tym roku była i nie ma zboża, nie wszędzie była są regiony co było deszczu pod dostatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

5 ton rzepaku na 6 klasie bo tu prawie wszyscy są bajerpiarzami takie to forum w tym temacie

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Z tych gimnazjalistow bedą ludzie zobaczysz...

A z innej paki powiec mi skad jestes ze pszenzyto 35-40zl

U mnie zyto w takiej cenie a pszenzyto 50zl.

 

 

http://olx.pl/oferta/sprzedam-pszenzyto-CID757-ID6BFjL.html#8629bf6825

 

Lubelskie. Nikt nie każe nikomu kupowac od handlarza. Przyjedz na targ to zobaczysz po ile ludzie niektórzy sprzedają. Jak nie ma miejsca a żniwa tuż tuż to cos z tym zbożem muszą zrobic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Na chełmszczyźnie strasznie sucho (deszcz padał bardzo dawno, nawet nie pamiętam kiedy :D ), koszone w sobotę pszenżyto miało 11 % wilgotności i sypało ok.6-7 t/ha, dzisiaj sprzedałem po 460zł/t gotówką, cena na konto wynosi 500zł/t.

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

W tym roku na szkoleniu Koleś mówił że pszenica z wysoką zawartością białka jest szklista a pszenica z niskim białkiem matowa ale nie sprawdzałem w praktyce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Zboże jest suchutkie ale żniwa się dopiero (mam taką nadzieje) zaczną w Sierpniu o ile pogoda dopisze .

Edytowano przez Valtra123

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

Start żniw znowu przesunie się ze 2 dni mieliśmy startować jutro,jeszcze 20 min miałem nadzieję ale 10 min grubego deszczu wszystko posuło a cały dzień już wytrzymało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

gdyby nie deszcze to już byłbym po żniwach, a tak to nikt jeszcze u nas nie młóci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Trochę żałowałem, że wymłóciłem pszenżyto-"mogło jeszcze z dzień postać" sobie mówiłem. Teraz myślę "szkoda nie ściąłem z przyczepki pszenicy". 10 minut ulewy i Bizony znów nie polatają po polach kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Wczoraj wykoszony jęczmień jary. Plon ok 7t/ha. Ziarno bardzo ładne, grube. Gleba IVa IVb. Odmiana eunova. Ok 130N/ha. Dwa razy skracane (i tak prawie połowa leżała). T1 - tilt, prochloraz T2 - acanto, epoksynazol. Raz odrzywka jakaś najtańsza. Dwa razy tytanit. Dwa razy od robaków. Zwarzywszy na przebieg pogody jestem bardzo zadowolony

Edytowano przez royal261

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj