Polecane posty

agrolublin    29

 

Jak nie wierzycie że pszenica może dac 9 -10 ton/ha to zapraszam do Hrubieszowa na czarnoziemy.Owszem trzeba sporo włożyć ale żeby potem można było wyciągnąć.I takie rolnictwo jest dopiero opłacalne.Część z kosztów pokrywa dopłata.Siejesz tylko 2 ha i sprzedajesz po 450 masz ok.8000zł zysku na sezon oczywiście z własnym sprzętem.

Edytowano przez agrolublin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

15 ha na piachach wykoszone (pszenżyto i owies), teraz trzeba trochę poczekać i lecimy na lepszych ziemiach z pszenżytem i pszenicą, na końcu pójdzie pewnie groch i jęczmień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Wy chyba nie macie pojęcia o podstawach ekonomii.  Mylicie pojęcia zysk a obrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Jak ktos tu wejdzie i zobaczy ze z 2 ha zostaje Wam prawie 10 tys to rzuci wszystko aby kupic 2 ha pola. Dobrze że od wrzesnia większosc wróci do gimnazjum  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Icek ,nie masz pojęcia to nie rób smrodu na tym forum ,bo wszystkie twoje wypowiedzi to  jedna porażka,

Rzepak zaczęty a pszenicy to w tym roku nie skosimy chyba wogóle ,bo pogoda do niczego

 

No to trzeba kosić i do suszarni takie to proste

 

 

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Andr3w dokładnie, śmiech na sali wstyd na całą gminę. 120 tys zysku. :blink: Zysku :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Nie wiem czemu tak krytykujecie ale koledzy troche z góry maja racji. 10 ton po 700 zł plus dopłata to około 8 tysiecy z ha minus koszta 3 tys na hektar zostaje 5 tysięcy zysku razy 30 ha 150 tys zysku nie wiem skad takie oburzenie. Oczywiscie te 10 ton to na bardzo dobrej ziemi i w dobrym roku. Cena 700 zl to tez nieco zaniżona bo i w tym roku po wiekszej cenie mozna było sprzedac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Śledzę wpisy icek1 od dłuższego czasu i czekam chociaż na jeden post mający jakiś sens ale coś doczekać się nie mogę. Ciągle wypisujesz bezwartościowe bzdety o wysokich plonach osiąganych przez kolegów na forum. Przedstaw swoją agrotechnikę rzepaku lub pszenicy a koledzy którzy osiągają niewiarygodne 8 ton pszenicy i 4,5 rzepaku przedstawią ci swoją i zapewne dowiesz się czemu ty tyle nie zbierasz.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Nie wiem czemu tak krytykujecie ale koledzy troche z góry maja racji. 10 ton po 700 zł plus dopłata to około 8 tysiecy z ha minus koszta 3 tys na hektar zostaje 5 tysięcy zysku razy 30 ha 150 tys zysku nie wiem skad takie oburzenie. Oczywiscie te 10 ton to na bardzo dobrej ziemi i w dobrym roku. Cena 700 zl to tez nieco zaniżona bo i w tym roku po wiekszej cenie mozna było sprzedac.

 

Jakiego zboża jest 10T/ha i kosztuje 700zł?

Od jutro to sieje.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taki mamy klimat, jedni nie mają pojęcia co piszą, drudzy nie mają pojęcia co czytają i odpisują jak by ci pierwsi gdzieś przytaczali 700 zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidor111    14

u mnie już prawie po zniwach na Mazowszu 4h pszenzyta aby zostało tyle ze najlepsza klasa ziemi to 4 a trafia się i 6 trochę. pszenica 5 ton przy dwóch zabiegach na grzyba i N na poziomie 150 kg ale była taka susza ze i tak cud ze cóż to uroslo. Tak po za tym pszenzyta średni plon zależy od gleby wacha się między 4 a 6 ton z hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

cena pszenicy konsumcyjnej na dzień dzisiejszy to 710 plus 7% VAT to daje 760 zł za tonę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

No nie wszędzie niestety są czarnoziemy jednak niektórzy nie mogą sie pogodzić ze nie nakoszą 9t/ha tylko 6.Ja w tamtym roku na 4 klasie bez specjalnego nawożenia bo tylko 2 razy nawóz saletra na wiosnę plus odzywka i plon 5 ton z hektara a gdyby lepiej sie postarał to by spokojnie 7 ton było.Wszystko zależy od żyzności gleby i nawozenia więc nie mówcie ze to nie osiągalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion320    59

ja w tym roku zamierzam dokladnie zapisywac i notowac agrotechniki kazdej uprawy i zobaczymy potem jak bedzie w przyszlym roku z plonem .... u nas na 3-4 klasie pszenicy kosimy max 7-8t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

to wszystko zależy od roku ile deszczu jakie pole ma ph ile nawozu  bo można mieć klasę 3 i kosić 2 tony sąsiad tak ma ale tam pole 20 lat wapna nie widziało ani oprysku od grzyba a z opryskami też jest różnie bo są i drogie i tanie to nie ma co się dziwić że plon się ma mały ale 7 ton to dobry plon na 3 klasie a z rzepakiem to ludzie sami opowiadają głupoty bo np rzepak ma specyfikaciję 4 tony w laboratoryjnych warunkach a gdzieś czytałem że dał komuś 5 t to jestem ciekawy z ilu ha te 5 ton wykosił tak samo z pszenicą wiadomo że inny region więcej deszczu i będzie 7-8 ton ale z tymi 10 tonami to lekka przesada na 3 -4 klasie to 6-8 ton to max a nie jakieś 10 z nieba wzięte ale co się dziwić dużo tu dzieci jest albo co nie mają nic wspólnego z rolnictwem pisałem do paru osób co mają tu konta to mi odpisali że to nie ich kombajn albo wujka itp to ja się pytam po co mają tu konto i co te dzieci tu robią jak nie służą tu pomocą bo to nie ich wogóle to forum powinno być od 18 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jakiego zboża jest 10T/ha i kosztuje 700zł?

Od jutro to sieje.

Chłopie z choinki się urwałes? Odpowiednie ph zasobność ochrona nawozenie oczywiście korzystna pogoda dobra gleba co najmniej 3 klasa i 10 Ton pszenicy jak najbardziej realne. Najlepszym dowodem był tamten rok gdzie nie jeden osiągnął taki wynik. Zima tj. Styczeń bez problemu można było sprzedać za 750 zł za tonę wiec nie wiem o co Ci chodzi.

 

Zapytajcie słomka jednego z użytkowników on bodajże na 3 klasie w tamtym roku miał 10 Ton. Gospodarz nie daleko mnie na 3 klasie tez 10 Ton miał w tamtym roku ale jak ktoś patrzy wyłącznie przez pryzmat własnej ziemi ze ma 3 klasę i najwięcej zebrał 6 czy 7 ton to z takimi osobami nie warto dyskutować.

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witekursus    63

Ja mam wykoszone ale słomę zalało i trzeba suszyc. Przewracał ktoś kiedyś tasmówką słomę do wysuszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Jak ktos tu wejdzie i zobaczy ze z 2 ha zostaje Wam prawie 10 tys to rzuci wszystko aby kupic 2 ha pola. Dobrze że od wrzesnia większosc wróci do gimnazjum  ;)

  

Śledzę wpisy icek1 od

dłuższego czasu i czekam chociaż na jeden post mający jakiś sens ale coś doczekać się nie mogę. Ciągle wypisujesz bezwartościowe bzdety o wysokich plonach osiąganych przez kolegów na forum. Przedstaw swoją agrotechnikę rzepaku lub pszenicy a koledzy którzy osiągają niewiarygodne 8 ton pszenicy i 4,5 rzepaku przedstawią ci swoją i zapewne dowiesz się czemu ty tyle nie zbierasz.

 

 

Jeden zbiera 2t z ha drugi moze nawet te swoje 10t. Nie ma co zazdroscic. Kazdy robi tak jak pozwoli na to jego portfel.

A co do gimnazjalistów gdyby nie oni rozwijajacy sie uczniowie to bys robił koniem na polu i tu na tym forum nie pisał. Po co kogos krytykowac jeden ma mniej pojecia o czyms drugi wiecej o tym. Nie lepiej pomoc, poprawic a nie go wysmiewac ??? Nie wiem lepiej moze wysmiac bo ten zle bo ten to ma g**no bo tamten to taki ma traktor.

 

LUDZIE OGAR.

 

Ja mysle ze te forum ma pomagac rozwijac dzielic swojimi umiejętności ami a nie schdzic na psy.


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj