Polecane posty

mefjurolnik    10

Pierwsze pole żyta skoszone ziarno suche.... najgorsze zbiory od kiedy pamiętam. Susza zabrała prawie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

owies na piachu dzisiaj poszedł i pszenżyto na piachu (jedno pole), jak skończymy kosić to dam znać ile sypie, w chwili obecnej duuużo słabiej niż rok temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion320    59

dzis wymlocilismy ok 3 ha rzepaku. wilgotnosc 8-10 %. cena 1490 netto. zobaczymy co jutro pogoda przyniesie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Dzisiaj poszła pszenica ozima kws ozon 8 ton z 1,1 hektara jest bardzo dobrze jak na ten rok u nas w centrum wszystkie zimowe już doschły i jęczmienie jare suchutkie ,żyto skoszone przed wczoraj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Ja jeszcze nie koszę chodź już zboże jest suchutkie , ale co z tego kiedy u mnie ciągle leje i leje . Oby Sierpień był słoneczny i gorący .


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Część pszenicy skoszona choć ciężko kiedy skosze do końca bo dzisiaj ma przejść potężna burza szybko sie front zbliża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Ja już połowe skosiłem..Żyto nawet ok bo dało 5t/ha , pszenica też nieżle 7,5t/ha a pszenżyto 5,5t/ha.

Dzisiaj miałem owies kosić ale 3 burze pod rząd przeszły i nici.Na jednym polu udało mi się skosić to miałem 3,5t z 80 arów.

Byłoby więcej ale w 30% grad wykosił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

podlaskie. skoszona działka zainfekowana wirusem karłowatosci idealnie sucha ale plon ponizej oczekiwan. pocieszajacy tylko kolor nasion mulaty jak sie patrzy podejrzewam ze dobre parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

skagen po burakach siany w listopadzie 8t/ha zostalo jeszcze 3 ha ozimej i 10 ha jarej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Ale uradzaj w tym roku wszyscy zbierają tak wysokie plony  a krzyczeli że susza .Zboze powinno potanieć i to dużo bo taki urodzaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

U mnie tez pada ciekawe kiedy zaczne wgl. kosic .A co do ceny zboza dobrze niech tanieje pszenica moze byc po 500 zl mi tam by pasowało. Mowią takie urodzaje to niech zboze tanieje. : - )


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Przy plonie 8 czy 10 ton z ha to nawet cena 400 zł daje przyzwoity zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Zapraszam do mnie na skup pszenica 400. Mają zysk do niech sie cieszą z mojich 400 zl . : - )


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion320    59

tylko ze plon 8-10t to sobie pomarzyc mozna.... chyba ze ktos ma 1-2 klase i idealne warunki... reszta to bajkopisarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Przy plonie 8 czy 10 ton z ha to nawet cena 400 zł daje przyzwoity zysk

Jaki zysk? Masz pojęcie o kosztach jakie trzeba poniesc by uzyskać 8-10 ton? A wiesz co to jest amortyzacja? Przy poziomie kosztów jakie ty ponosisz nie da sie osiagnac 8-10 ton. I wbrew temu co sie niektorym wydaje - są w Polsce regiony w ktorych pszenica sypie 8-10 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Icek ,nie masz pojęcia to nie rób smrodu na tym forum ,bo wszystkie twoje wypowiedzi to  jedna porażka,

Rzepak zaczęty a pszenicy to w tym roku nie skosimy chyba wogóle ,bo pogoda do niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj