Polecane posty

Valtra123    33

O to tak jak u nas do początku Sierpnia . A co masz tomek1991zmc zasiane ? Bo ja mam zasiane: Pszenicę , Pszenżyto , Jęczmień , Rzepak .

Edytowano przez Valtra123

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Jutro ? To zależy od tego czy wilgotność jest w sam raz . Moja to jeszcze gdzieś od 2 - 3 dni i by można było kosić .


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Jest juz idealna jak przyjdzie w piątek burza to znowu nasiąknie ziarno i znowu trzeba czekać choć i tak wszystkiego w jeden dzień nie wykosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Prawdziwe żniwa zaczną się za tydzień teraz to tylko co bardziej narwani zaczynają. Ja jeszcze kombajnu nie zacząłem przygotowywać... Po co kosic niedoschniete


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pszenica twarde i ładne ziarno, ale słoma jeszcze jakby nie do konca sucha. Susza dużo pomogła. Jeżeli pogoda dopisze to za tydzień wjadę w pszenicę. Chociaż prognozy nie są takie optymistyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Początek Sierpnia planuje się wbić w pszenicę , jeżeli będą dobrze suche plony . A jak nie to znowu będzie przestój na kolejne 2 albo 3 tygodnie . Dlaczego tak musi być !


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

u mnie pszenżyto ozime  na górka   moze i gotowe ale na dobrej ziemi  gdzie jest gęste  słoma zielona. wczoraj sprawdzane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

Żyto populacja skoszone plon 3 t/ha wilgotność 12.8 %
Kosza tez pszenzyto 13 %

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

Rzepak prawie skończony zostało jeszcze 20ha na jutro zapowiadają grad więc chyba będzie nocne koszenie
póki co awaria i trzeba czekać na części.
pszenica jeszcze minimum tydzień

Edytowano przez konrad004

Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Żniwa rzepakowe zakończone gdyby nie ten deszcz wszystko poszło by w tamtym tygodniu.Małe podsumowanie
Średni plon:4.6t
Średnia wilgotność:8.8%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

Dzisiaj wykoszony jęczmień jary,średni plon wyjdzie 5,3 t,deszcze w maju zrobily swoje ;) ,jutro jak nie popada ciąg dalszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

To masz dobrze ja musze jeszcze czekać ,jak skosze rzepak w lipcu to będe zadowolony ,pszenica w sierpniu ,tak póżno nigdy nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin103122    21

Południe mazowsza dziś u mnie poszła pszenica z 70a 2,5 zbiornika od bizona myślę że nie jest źle na taką suszę. Tak to nikt jeszcze nie kosi tylko rzepak dziś zaczeli, myślę że jutro spróbujemy żyto.


Jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Dzisiaj na próbe  u mnie poszedł Skagen, miałem czas i wszystko zważone. Plon dokładnie równe 5 t/ha, no może z drobnym haczkiem. Jedyna pszenica u mnie jaka nadawala sie do ksozenia, ziarno suche jak diabli :) Jantarka pewnie przyszły tydzien. Jutro pszenżyto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Południe lubelskiego -  7ha rzepaku dzisiaj - średni plon 4,3t/ha wilgotność 7.1%. Jutro reszta i jak nie bedzie problemów pogodowych to wydajność z powinna podskoczyć ;). Pszenica za około tydzień pod warunkiem dobrej pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

U mnie jeszcze słoma mokra delikatnie ale mam plan wbijać się w zboże w Sierpniu o ile się pogoda nie zmieni odpukać .


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Wczoraj skoszony jęczmień jary, z 0,75 ha 2.1 t. Susza zrobiła swoje, deszcz od siewu padał 3 razy i to tyle 'co kot napłakał'. Pszenżyto powinno 'lepiej sypać'.

Edytowano przez bieniek_88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

 u mnie  wszystko dojrzale tylko nie ma pogody  ;)


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

pszenżyto 18,1 % wilgotności, czekamy.

Ci co trochę wcześniej sieli to już koszą, nawet jęczmień jary, ale co nie którzy u nas to wydaję mi się że za wcześnie wyszli w pole, no chyba że grzyb im zjadł albo gnojowica spaliła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

U mnie już zaczęli pszenicę kosić, a rzepaki już kończą, ja dopiero k/ wtorku planuje wjechać w rzepak ;) bo jeszcze zielony... tak samo pszenica dopiero w sierpniu ;)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Deszcz pokrzyżował plany jeśli nie bedzie padać to możliwe ze jeden dzień upałów i pszenica bedzie nadawać sie do koszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Pszenżyto Grenado, ziemia mozaikowata 3,4,5 klasa wyszło 5 ton z hektara. Jak na tą suszę i 110 N wiosną to chyba całkiem ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj