Polecane posty

Cihu    151

gdyby to wziąć od strony matematycznej:

obsada realne 600kłosów na metrze x realne 64 ziaren w kłosie (8 pieter po 2x4 ziarna) x 50g MTZ daje 19,2tony/ha. Wniosek: plony pszenicy mogą wynosić po 20 ton :) hehhe

 

Swoją drogą kiedyś myślałem ze 12 ton to jakaś abstrakcja i brednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

U nas może pod koniec tygodnia z żytem ruszymy. Pszenzyto i pszenica jeszcze nie nadaje sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Rzepaki pod kosą. Te które były opryskiwane w tym roku idealne parametry mają. Za tydzień pszenice, więc żniwa 2015 oficjalnie rozpoczęte - woj. opolskie.

rzepak 1500zł/tona netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

pierwszy rzepak skoszony 1,8 ha plon 3,3 tony oczywiście z tego kawałka, niestety było gradobicie około 1,5 tygodnia temu 

i co było zielone to się ostało. U nas cena 1500 ale brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

No i mamy takie plony a inni to mają po 5-6 ton z ha ale w wyobrażni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Nie pogodzisz się kolego że można zebrać ponad 5 ton rzepaku ,zapraszam do siebie na kombajn i sprawdzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejg120    0

Ja wczoraj wykosiłem jęczmień ozimy Sandre dwurzędowy około 0,9ha z którego nasypało 5 zbiorników w bizonie to liczę tak na oko 6,5t z tego areału więc myślę że plon niezły jak na ten rok, a ziarno grube jak w jarym . Pszenicę i pszenżyto to jeszcze zielone także około za 2tygodnie żniwa będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas spadło ponad 30L ;O (do 30l mam miarnik, a się przelewało więc nie wiem ile więcej) więc jutro na pewno nikt nie ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tragedia cena jęczmienia zimowego 600 zł netto konsumpcyjny a za paszowy 500zł netto nawet płacą po 470 zł netto !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matttic    4

Orientujecie się gdzie w województwie podkarpackim mógłbym sprzedać jęczmień ozimy? Znacie może ceny w skupach?

Mam około 24t nie ważone przyjąłem że metr sześcienny jęczmienia ozimego to 0,6 t Odmiana Souleyka wydajność z hektara w zależności od stanowiska od 4 do 6 ton wilgotność mierzona w sobotę podczas zbioru  przy temp ziarna ponad 34 stopnie przy kilku pomiarach z różnych pól 9,5-11,3% wiec jak ostygnie powinna być niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

No i mamy takie plony a inni to mają po 5-6 ton z ha ale w wyobrażni

 

W tym roku juz tak różowo raczej nie bedzie, ale w minionym plony rzepaku rzędu 5-5,5t na zadbanych plantacjach nie były niczym nadzwyczajnym.

I to nie w przechwałkach a w zważonych przyczepach.

 

Sam miałem ogromnego pecha, bo przez mój rzepak przeszło gradobicie (tak silne, ze było dosłownie biało od lodu na ziemi, jak w zime). Myslalem, ze nie bedzie co zbierac- nóstwo strąków pootwieranych, albo leżacych na ziemi, a tu jeszcze dało 3,3t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uszak21    7

U mnie takiej strasznej suszy nie było, ale jednak jare słabiutki, ozime jako tako. teraz popadało, grad i trąby powietrzne, trzecia częsć rzepaku ytłuczona, zboża te co lepsze wyłozone. u mnie na si nigdy wczesniej tak nie było a teraz. dachy pozrywane, 2 stodoły zawalone i gościa drzewo przygniotło. mieszkam na wschodnim Mazowszu, powiat sokolowski. Nie dosc, ze susza wykoczyla upray to teraz grad deszcz i iatr dokonczyyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Nie pogodzisz się kolego że można zebrać ponad 5 ton rzepaku ,zapraszam do siebie na kombajn i sprawdzisz

Słaby z Ciebie gospodarz, mój sąsiad w zeszłym roku plony od 5.5 do 6 ton/ha. U mnie dużo ładniej wyglądał i.t.d a tylko 4 tony/ha. Nie wiem jak on to robi, bo jego wyglądał na max 3 tony. Kolego miwigos dlaczego nie dodasz nawet jednego zdjęcia swoich upraw tutaj? Oczywiście nie neguje faktu, iż jest możliwy plon 5 ton/ha. Ale tyle piszesz o plonach, o ziemi ile to nie masz, a nawet 1 zdjęcia nie dodasz Twojego gospodarstwa, czy upraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Po prostu nie mam czasu na to,ani zbytnio na tym się nie znam ,bo niemam 20 ani 30 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Liczy się doświadczenie a wykształcenie to tylko papierek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Na ogół teoretyk nie na praktyki jak to jest na przykładzie polskiego parlamenu i rządu ich teoretyczne ustawy nie sprawdzaja się w zyciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj