Polecane posty

icek1    179

A u mego sąsiada to jęczmień 10,5 tony z ha w tym roku sypał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

ruszyliśmy, kosiliśmy dla gęsi trochę na najgorszym piachu, wykosiliśmy 12a- plon 4t/ha ;/ także susza zrobiła swoje.

Koszone było pszenżyto. Mam nadzieję że na lepszych ziemiach da więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Jak rekordowe rzepaki to jaki plon z ha????

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Bylem u jednego goscia po jeczmien i mowil ze zebral 2, 5 -3t z ha region wlkp. Kiedy kosicie inne zboza ?? Ja juz widze ze zyto moglo by byc za tydzien. przy upalach 2-3 dniowych mozna by bylo kosic.


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

no to jakoś w regionie wielkopolska słabo bo w innych dużo lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupik    0

Podlasie jeszcze wpół zielone. Do 2 tygodni trzeba czekać. Się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Ta, tylko u nas susza ; /
To wiecej nie zbierze sie ciekawe jak u mnie pszenzyto bedzie sypac .. bylo takie ladne a tu ta susza... zobaczymy pozyjemy ..


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

U mnie owies tylko pod kolana a w tamtym roku mialem pod pas i ładnie sypał


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz3jmr    0

Jęczmień ozimy Gloria stopień elitarny na rozmnożenie - 5,2 t/ha woj.opolskie. 5 kl. gleby, lecz poważnym błędem był zbyt szybki siew i walczenie z mszycą na jesień co odbiło się w plonie.


Jest ktoś z okolic Kluczborka, kiedy planujecie w rzepak wjeżdżać?

 

Ja jestem z okolic kluczborka, rzepak nie desykowany, przewidywany wjazd po 23 ale to wszystko zależnie od pogody.


Producent materiału siewnego zbóż oraz roślin strączkowych.

Dystrybutor pasz Neorol, Lnb, Sano

www.milde.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Dziś poszło u mnie żyto mieszańcowe odmiany SU SKALTIO F1 plon nie zły  5,5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Jutro jesli bedzie pogoda to wyjeżdzam na pszenżyto.

Mysle ze okolo 6t/ha odda.Jesli bedzie tak cieplo to w przyszlym tygodniu planujemy juz na calego iść

Żyto już ok , pszenica wczesniejsza już też , owies jeszcze z tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Jutro to ty idź, ale do kościoła i pomódl się o te plony o których marzysz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    76

Dzisiaj 2ha rzepaku poszło zostało jeszcze 2ha ale deszcz nas zgonił z pola

 

Polon 3.4t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

U nas w zachodnio pomorskim to dopiero w sierpniu się zacznie bo u nas co trochę leje i są burze . Szkoda bo już było by po żniwach . Pozdrawiam


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

To w tym roku to będą chyba rekordy swiatowe plonów w Polsće  czekam jak u ktoś 15 ton z ha nakosi a może nawet 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

I po co ten szyderczy ton? To, że ty nie masz dobrych plonów to nie znaczy, że inni nie mają. Wierz lub nie kolego ale w tamtym roku pszenżyta u lepszych rolników sypały ok 9 t z ha na IV klasie ziemi. Tylko, dostało ok 200 N T1 T2 i odrzywki. No i przede wszystkim siane w płodozmianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Nawóz to nie wszystko potrzeba przede wszystkim optymalnych opadów :) Czego nie było w tym roku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Poczekaj trochę a przeczytasz na tym forum jak zbierają po 15 lub 20 ton z ha tak dobrych mamy w Polsce rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion320    59

wlasnie jesli nie bedzie wody to mozna i 500N sypnac to i tak nic nie da bo roslina go nie pobierze... a co do zniw to jak bedzie caly czas tak grzalo to myslimy sobota, niedziela rzepak sprobowac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Jak zastosować sztuczne nawodnienie to pobierze i plon będzie ho.ho tak więc plon 20 ton jest realny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion320    59

icek postudiuj sobie jakies encyklopedie nt. uprawy bo chyba masz jakies kompleksy co do swojego plonu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Jeszcze tych najlepszych pól nie kosiłem i nie wiem jaki będzie plon ale myślę iż zmieszczę się w srodku pomiędzy tymi ekstremalnie wysokimi i niskimi na tym forum Ale i tak myślę iż plon 20 ton z ha jest realny do uzyskania przez bardzo dobrych wykształconych rolników niestety ja nie mam aż tak wysokich kwalifikacji a maja szkoła to 9klas bo trzeba było pracować w gospodarstwie

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj