Polecane posty

Kaszlak79    749

Liczy się kto jaki zysk osiągnął a nie jakii plon . Plon może być i 10 t  tylko ile z ha w kieszeni zostanie.Wyprodukować szczególnie w polu każdy głupek potrafi to nie jest produkcja jakichs zaawansowanych technologii, czym wy sie przechwalacie?

W końcu ktoś coś mądrego napisał. Nie sztuką jest coś wyprodukować, sztuką jest to korzystnie sprzedać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

W rolnictwie nie wróże Ci kariery. Ale za to w handlu gdybyś miał kapitał, może ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icy229    0

u nas na podlasie pada od 3 dni ale przed tymi opadami jęczmień miejscami skoszony ;)
jak dobrze przysmali to za tydzień pierwsze żyta pójdą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

rok temu 21 lipca u nas się żniwa zaczęły, w tym roku mimo suszy myślę że będzie to około 25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

nie dosyc ze malo uroslo to  jeszcze zebrac nie  idzie  :wacko:


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Jeżeli na Uprawach nie widać wyraźnych niedoborów składników stosowanie odrzywek jest wywalaniem pieniędzy w błoto. Wystarczy przeliczyć koszt czystego składnika w nawozach dolistnych to szczeka opada do ziemi. To jest wyłudzanie kasy. Moim zdaniem poza nawożeniem, ochroną i warunkami atmosferycznymi ogromny wpływ na plon ma płodozmian i to najlepiej trzyletni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

 Dzisiaj próbowaliśmy rzepak  ale kiepsko. Wilgotność od 9 do nawet 15  % Przed wczoraj trochę padało więc może jeszcze dobrze nie wysechł Jutro spróbujemy jeszcze raz Pszenżyto może w przyszłym tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Wilgotnosc 12%-13% bo suchy ładna pogoda od 3 dni a plon jeszcze nie wykosilem wszystkiego narazie 4.8 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Wilgotnosc 12%-13% bo suchy ładna pogoda od 3 dni a plon jeszcze nie wykosilem wszystkiego narazie 4.8 tony

Czyli plon z wilgotności 13% przy wysuszeniu do 9% dalby 4.59 t/ha, a wiec na ten rok rewelacja. Pamiętać jednak nalezy, ze gdy wiekszosc Polski wysychala Lubelskie mialo dogodne warunki. Wyniki będą znacznie odbiegać od tego powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

A gdzie ty miałes dogodne warunki qq mi prawie uschła ale jeszcze żyje i ładna sie zrobiła i wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

W rolnictwie nie wróże Ci kariery. Ale za to w handlu gdybyś miał kapitał, może ......

Nie musisz wróżyć, dla mnie rolnictwo jest po prostu sposobem na zarabianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

kosisz prawie 5 ton z ha rzepaku i twierdzisz że nie było warunków? czyli brakowało wody w czasie kwitnienia? albo zawiązywania łuszczyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorecki331    0

A może z tą wilgotnością rzepaku to jest tak że każdy skupujący ma inaczej skonfigurowane urządzenie do pomiaru. Ja dzisiaj z próbą rzepaku  w trzech punktach i za każdym razem inna wilgotność, w jednym nawet różnica wyniosła cztery procent  :o . Co o tym sądzicie i jak to u was wygląda? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

A gdzie ty miałes dogodne warunki qq mi prawie uschła ale jeszcze żyje i ładna sie zrobiła i wysoka

 

Nie bądź hipokrytą i ignorantem. Jeśli oczywiscie twoja lokalizacja nie kłamie. Kto jest choć trochę spostrzegawczy to widział, że w najbardziej krytycznych okresach dla roślin ozimych pogodynki i radary, a także wypowiedzi rolników wskazywały że południowy wschod polski miał warunki zblizone do optymalnych. Ze kukurydza ci uschła? A komu nie uschła? Tylko co ona ma do ozimin? No bo jak wyżej kolega zauważył prawie 5 t/ha to pewnie podczas zawiązywania łuszczyn był niedobór, co? Tylko pozazdroscic takich plonów.

Edytowano przez Albercik99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Kolego dzisiaj akurat byl koszony najładniejszy rzepak jutro troche bedzie gorzej bo gorsza ziemia i susza bardziej dała sie we znaki.Problem w tym ze plon ozimin bedzie znacznie mniejszy w tamtym roku miałem ponad 5 ton rzepaku.Zobaczymy do jutra moze jeszcze być grad i nie bedzie co kosic więc wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

U mnie rzepak wstępnie oddaje 4,2 t/h. rzepak siany pierwszy raz, nie pryskany sklejaczami i na zasuszanie. Wilgotność 10,6%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj