Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Famer21    6

Ci co nie pryskaki pszenicy na grzyba to sa już białe.

 

Ps. Proponuje przeniesc ten temat do dzialu zboża bo tylko samego jęczmienia nie mamy :D

 

Prykaliśmy na grzyba i pszenice białe mamy.. Ci co nie pryskali mają zielone - minimalnie lepsze kłosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

ekspertem nie jestem ale przy takich upałach to możliwe że rzepaki będą gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Będą i to szybko sąsiedzi kosza pewnie w następnym tygodniu albo za dwa ja pewnie za tydzień obawiam sie tylko bo w czwartek ma być burza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupik    0

Kiedy planowo pójdzie u was gryka ? Dużo jej poobsiewaliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Jeszcze troche narazie jeszcze zielone nasienie i kwiat pozostał więc nie prędko a jeśli pogoda sie utrzyma to nie będzie co kosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Dzisiaj wymłóciłem jęczmień ozimy - jednak wirus zrobił swoje - 2 t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja 280-290zł/h Bizonem, mam stałych klientów i do nikogo innego nie jeżdżę. Wczoraj sprzątnąłem resztę jęczmienia i słomę, z 0,3 ha nie wepchnąłem w zbiornik. Dziś trzeba będzie przetestować talerzówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca19855    11

U mnie też pole zwirusowane - 4,5 t z 1,5 hektara :/ a balotów słomy 8! Na 8 balotów słomy to ziarno i tak rewlacyjnie ;)


U mnie też pole zwirusowane - 4,5 t z 1,5 hektara :/ a balotów słomy 8! Na 8 balotów słomy to ziarno i tak rewlacyjnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Moze jeszcze dzisiaj deszczyk popada a nawet jeśli nie to wjezdzamy na rzepak po niedzieli zobaczymy jaki plon w te susze bedzie

Edytowano przez agrolublin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Rzepak to około 25 lipca ,coniektóre w sobote może zaczne desykować ,a pszenica początek sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Koledzy szybkie pilne pytanie, ile mogę brac za 1ha koszenia bizonem? Klient nie chce się umowic na godziny tylko na ha. Wielkopolska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Jeśli u mnie biorą po 300 bez sieczkarni i 350 z za godzinę a musisz hektar kosic 1 od pszenicy po 2 rzepak i zależy czy zboże ładne bo jak chwast to dluzej.Weź 300-400 zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

No u nas rzepak około 25-30 lipca (jeszcze zalezy od pogody)

Pszenica ozima taki mały kawałek 0.9ha bedziemy około 20 lipca kosic bo taka susza na nim... Nastepne 4.6ha około 25 lipca a reszte myslę, że około 30 lipca.

zacujemy, że plon pszenicy w tym roku powienien osiągnąć 6t/ha. Jeszcze wam napisze jak skosimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Widzę Panowie, że plany również podobne macie jak u mnie. Ledwie 6 ton z ha miałem massakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Jeczmień wielorzędowy skoszony  plon nie ważony ale dobre 6 ton, był by pewnie większy ale grad troche go przerzedził.Od razu został rozsiany  bobik na poplon i niech stoi do września,na szczeście dziś dobrze popadało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

miał ktos w tym roku odmiane kws Meridian ?zastanawiam sie nad zasianiem go w przyszłym sezonie  .. jakies opinie ?widzialem go na poletkach doswiadczalnych wygladał super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

meridian kwalifikat  i żółta karłowatośc jęczmienia ....  niby z wiosny ok dopiero jak się wystrzelił w górę do kłoszenia to jakos żadko na polu   w zaleznosci od gleby;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj