Polecane posty

Dawid727    153

Jutro desykacja jęczmienia. Ostało się go, aż 1 ha. plon pewnie w granicach 1.5-2t. Wirus go zjadł mimo ochrony. Do tego sporo miotły przepuściło... Masakra jakaś. Dobrze że to taki mały areał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Ja też jęczmień zostawiłem trochę,reszte przesiałem,nawet go nie będe kosić,tylko idzie pod pług,a jary gdzieś ok 20 lipca,może szybciej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Mojego też załatwił wirus. Szału nie bedzie ale zawsze coś, bo zboże sie kończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

pamiętacie kiedy sialiście swoje jęczmiona ozime bo w mojej okolicy widze ze kto siał w październiku to jęczmiona są eleganckie a kto siał we wrześniu to każdy narzeka może przez to ze wcześnie siany był słabszy na wiosnę i wypadł ??

 

jęczmień idzie koniec przyszłego tygodnia część a reszta za 2 tyg bo jeszcze się mocno trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja siałem chyba 15 września i zaprawiałem i pryskałem i jakoś przetrzymał. Coraz bliżej żniw, teraz przez upał to wszystko zacznie dojrzewać szybciej a raczej schnąć. Kombajn już gotowy czeka w wiacie.

Edytowano przez PeterG14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Dzisiaj zaczyna kosić jęczmień.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Jutro u nas wszystko zamierzają kosić. Dziś jeszcze brak tych godz słońca już kłusy w dół, ale jeszcze nie strzelają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Chciałbym zapytać czy można kosic rzepak lub jęczmień6 bez palenia go Roundupem?? Przecież to nie jest chyba konieczne

Edytowano przez Runder

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

można jak roundupem oryskas to za 3 tyg wykosisz jak wcześniej ci się nie wysypie jak masz bardzo zielony to są opryski co w 3-7 dni robią co roundup w 3 tyg i cenowo tak samo wychodzi ja osobiście nie pryskam bo dużo się wygniecie ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

W 3 dni ,co za cudo masz i co zostanie z rzepaku jak w trzy dni ,chyba mak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Ja swój jęczmień prysnąłem we wtorek Rosate, jak poschnie owies głuchy to pod kosę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupik    0

można jak roundupem oryskas to za 3 tyg wykosisz jak wcześniej ci się nie wysypie jak masz bardzo zielony to są opryski co w 3-7 dni robią co roundup w 3 tyg i cenowo tak samo wychodzi ja osobiście nie pryskam bo dużo się wygniecie ciągnikiem

Co to za środek ? Bezpieczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

pytajcie o Reglone 200 sl ok 4 dni i kosisz  drogi jest ale dobrze działa ok  2 l na 1 ha jak dobrze pamiętam plon mają normalny bo sąsiad pryska a ma 10 ha i to co roku jak by był zły to by nie pryskał nim jest dużo podobnych trzeba pytać a coś doradzą tylko pytajcie o termin działania bo co ci po kilerze czy innym zamienniku roundupu jak działa po 2 -3 tyg a rzepak masz do koszenia dajmy na to max za tydz

Edytowano przez volvo1150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

randap nie wyjdzie tak samo cenowo co reglone juz nie przesadzaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj