Skocz do zawartości

Polecane posty

bieniek_88    52

U mnie żniwa zakończyliśmy wczoraj. Zboża jare-plon pozostawię bez komentarza. Sytuację uratowały trochę oziminy. Jutro jak pogoda dopisze zbieramy słomę i będziemy się brać za siew poplonów.

W moich okolicach nadal nikt nie ruszył. Nawet Ci co zawsze pierwsi zaczynają, czekają. Pewnie od jutra wszyscy wystartują bo ziarko nie jest złe

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolnik1973    1247

Taka mała ciekawostka.Dotychczas miałem przyjemność wynajmować do koszenia tylko BIZON ZO56.Mam jeden większy kawałem gdzie zawsze Bizonem było 3,5h koszenia,w tym roku kosił Dominator 88 i zajeło to 2,15h.Zbiór na tym samym poziomie co zawsze.

Tak to nie porównuj, jeśli już to ile pieniędzów taniej wyszło.

U mnie jutro ostatni kawałek i PO.

MartineZ    14

Jęczmień jary Eunova wymłócony. Plon tragiczny, 50 % plonu z zeszłego roku przy wyższych nakładach nawozowych i podobną ochroną przeciwgrzybową.  Susza mocno dała się we znaki, a według IUNG  Puławy suszy nie ma....musimy jako rolnicy zabiegać o gęściejszą siatkę stacji meteorologicznych, bo te które są dają nieobiektywne pomiary... ;[ Pszenżyto jare zapowiada się równie źle.

kuba24nh    78

i po rzepaku ;) z 11,5 ha bylo dokladnie 50t bez malego haczyka czyli bardzo przyzwoicie jak na ten rok :)

agrolublin    29

Pogoda ma być wspaniała przez ten tydzień narazie pszenicę kończę i pójdę w jęczmień.Mieszanka jeszcze nie doschła.

Renault9514    49

Wczoraj była próba pszenicy Ozon niestety mokra 15-16% czekamy do wtorku... wszyscy w okolicy kosili może ze 20 bizonów wyjechało wczoraj :)

ansu    73

Kto zadbał  okolicy wykosił ponad 8t/ha pszenicy o dobrych parametrach. Słomy tyle że przy koszeniu na 20cm z sieczkarnią ziemi nie widać. Cena kicha obecnie 530zl/t i pewnie niewiele wzrośnie. Roboty więcej, a zysk pewnie mniejszy.

1/3 już w magazynie z gorszych stanowisk pszenica po pszenicy 8-9t/ha ciekawe jak w lepszych. Bardzo duża różnica tam gdzie zastosowano jeden zabieg fungicydowy, a trzy. Pierwszą dawkę 85N/ha dostała w lutym ci co się śmieli i czekali teraz już się nie śmieją.

U mnie ten rok jest rekordowy w ubiegłym wyległa i parametry były różnie.

ahten    9

Jęczmień jary Eunova wymłócony. Plon tragiczny, 50 % plonu z zeszłego roku przy wyższych nakładach nawozowych i podobną ochroną przeciwgrzybową.  Susza mocno dała się we znaki, a według IUNG  Puławy suszy nie ma....musimy jako rolnicy zabiegać o gęściejszą siatkę stacji meteorologicznych, bo te które są dają nieobiektywne pomiary... ;[ Pszenżyto jare zapowiada się równie źle.

50% plonu z ubieglego roku czyli ile?

asharot    175

Dziś skoszony jęczmień jary,plon 1/2 tego co po inne lata chociaż jakiejś wielkiej suszy u nas nie było.

Taniej jak po 600zł nie sprzedam.

Rolnik1973    1247

Niedziela mineła a we wsi ani widu ani słychu kombajnu.
UFF można spać spokojnie, nawałnice po upale pójdą bokiem.

A u mnie kto ma kombajn to dziś kosił. Nigdy bym nie powiedział, ze dziś niedziela jest po tym co na polach widziałem. Ale co sie dziwić skoro u nas w żniwa zawsze leje wiec ludzie łapią każdy słoneczny dzień

leszekb    34

Zyto i pszenżyto skoszone z 5 ha 9 zbiorników od merkatora75 . Jutro owies .prawie wszystko na 5 i 6 klasie .

koczas    53

Wczoraj poszła połowa pszenicy. Plon dobry według mnie, ale na forum zazwyczaj lepsze są:)

Arkadia +/- 6,2 t z hektara

Sailor    +/- 6,8 t z hektara

Dzisiaj tniemy najlepsze pole Arkadii, powinno 7 ton złapać.

agrolublin    29

Kws magic pszenica prawie skończona plon ok 7.5 t/ha więc nie jest źle.Jeszcze jutro ostatni dzień pszenica a później jęczmień,słoma i po żniwach jeszcze tydzień około.

lebek5    9

U mnie KWS Ozon 8,035 z  ha ziarno bardzo ciemnie ciężkie i grube wilgotnośc 13,5%

Boomer  6,5 po jęczmieniu ozimym wilgotnośc 12%

Boomer  8t po lepszym stanowisku  wilgotnośc 13%

Jeczmień jary odmiany nieznanej średnio dobre 6 ton wilgotnośc 10,5%

Rolnik1973    1247

Żniwa zakończone, plon lepszy o 2 przyczepy niż rok temu, germandyr zniósł dzielnie żniwa bez dotykania kluczem, to 3 z kolei bezawaryjne żniwa dryndy.

zetorki12    1932

Bo to dobra germańska maszyna - uwielbiasz Ją i pieścisz to Ci się odwdzięcza . :rolleyes: ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się