8Seba8

Zakup sprzetu

Polecane posty

8Seba8    8

witam w najblizszym czasie mam zamiar zakupic ciagnik  jakis 80-100km bez tura i osprzet do niego myslalem o agregacie scierniskowym, plugach, i zestawie uprawowo-siewnym moge przeznaczyc na to max 200tys zl     ostatecznie moge zrezygnowac ze scierniskowego  co byscie mi polecili z gory dziekuje  dodam ze chcialbym aby byly to nowe sprzety i ciagnik

 

gleby sa 2-3klasa i dosc sporo pagorkow  miejscami glina ale to sporadycznie sprzet mialby pracowac w chwili obecnej na 15ha ale mam zamiar zwiekszyc do okolo 30-35ha  glownie uprawa zboz moze buraki cukrowe .dodatkowo mam ursusa c-360 i sprzet pod niego  

Edytowano przez 8Seba8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

wlasnie zapomnialem dopisac ze na wszystko nowe jezli dalo by sie wyrobic w tych pieniadzach a jesli nie to cos uzywane tez moglo by byc ewentualnie oprocz ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalon    25

URSUS 11054 lub 10014H i do tego maszyny jakie wymieniłeś i spokojnie zmieścisz się w tej cenie, sam am ursusa serii H i podobny areał, i przede wszystkim ma dobre wyposażenie standardowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

no wlasnie mojego znajomego tesc ma ursusa tego nowego i nie narzeka no jedynie na serwis bo juz 2 miesiace czeka nawe drzwi bo cos tam sie zepsuly:)  a jakie sprzety polecili byscie do niego chodzi mi o marki i oczywiscie zeby dal sobie rade  bo mam dosc spore pagorki na 3ha i 5ha ktpre mam wziac w dzierzawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W belarusy to nie ma co się pchać bo to jak byś kupił większe c-360 z przodem. Jeśli chodzi o ciągnik to również polecam Ursusa a zwłaszcza 10014h. A jeśli chodzi o pozostały sprzęt to za tą kasę jedynie Polski. Uprawowosiewny Agro-masz a reszta Unia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle że w belarusie jak się gwarancja skończy to sobie sam naprawi albo pierwszy lepszy mechanik a w tym ursusie to tylko serwis ale jak kolegę stać na serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

No tak, bo jak w Ursusie czy innym nowszym ciągniku otworzy maskę, to zobaczy co najmniej takie obrazki:
a-00-c051280ab1cd8a5c21793287770,630,0,0

 

A tak na poważnie, to nie wiem co ma być innego w silniku diesla, bez zaawansowanego systemu elektronicznego sterowania wtryskiem, w porównaniu do silnika Belarusa. Niektórzy lubią bezmyślnie powtarzać "tu panie ino serwis już można wzywać", a pewnie sami do starego ciapka czy innej 60tki majstra muszą wołać. Jak ktoś nie ma pojęcia o mechanice to i do Belarusa lepiej żeby się nie zbliżał, a jak ma to mu wszystko jedno jaki ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6630    0

Czesc mam pytanko jak tam u Was z rzepakiem?? Kiedy planujecie młócić i jaki plon??

Edytowano przez Matey
post nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj