Skocz do zawartości
Minoko

Wibracje przy włączonej młocarni DOMINATOR 78s

Polecane posty

Minoko    2

Witam.

Jestem świeżym właścicielem Claasa Domiantora 78s

Problem polega na tym, że przy włączonej młocarni pojawiają się straszne wibracje o częstotliwości zbliżonej do cyklicznego ruchu wytrząsaczy, najbardziej odczuwalne są w kabinie, siedząc na stanowisku operatora jest to ciężkie do wytrzymania, wszystko bardzo mocno drży( tak jakby usiąść na zagęszczarce do piachu), problem pojawia się na obrotach roboczych, na niskich wszystko jest w porządku.  To jest normalne w tym kombajnie czy coś jest nie tak. Dobrze wiem że praca młocarni jest wyraźnie odczuwalna ale czy aż tak?

MalyJohn    218

Aż tak to nie może to drżeć że czuć na siedzeniu operatora. Sprawdź luzy na wytrząsaczach. Jeśli jest z sieczkarnią to sprawdź ilość noży ponieważ ich braki mogą powodować wibrację. :-)

Wiadomość z agroFakt.pl

iron    394

może być tak jak koledzy piszą ale sprawdź też czy na cepach od wewnetrznej strony nie ma syfu nalepionego.u mnie czasami tak jest że jak po długiej pracy wylączę młucarnie to ten syf z cepoów co u góry się znajduja odpada i jak włączam znowu młucarnie to bicie jest jak cholera .

Simmi    90

Zgadzam się z iron. U mnie w Bizonie jak syf spadnie z 1 cepa też wytwarza to nieprzyjemne wibracje, ale jadę dalej i po czasie jest okej. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się