Adam9125

Len, siemię lniane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Poplon
Adam9125    0

Witam, 

mam zasiane 50ha lnu (podobno włóknistego) i szukam jakieś formy która skupuje włókno, albo może przyjeżdża na pole i sama wyrywana włókno wraz z nasionami. Na same nasiona mam kupca, ale szkoda tyle włókna zmarnować, bo to mam w dwóch kawałkach 30ha i 20ha. 

Jeżeli znacie jakieś namiary na jakąś firmę albo osoby prywatne to proszę o PW.

Pozdrawiam ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam9125    0

od 1800 do 2000 za tone za nasiona 

a za tone włókna w belotach 240zł/t 

za włókno trochę mało płacą ale w mojej okolicy nic innego nie znalazłem.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam9125    0

z tego co się dowiedziałem to niby jak jest dobry rok to 1t/ha a jak słabszy to około 0,7-0,8t/ha.

Jak go skoszę to będę wiedział ile sypie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam9125    0

jak narazie to tylko na chwasty około 15zł/ha. I jak jest gorsza ziemia to można sypnąć 100kg saletry. Ewentualnie jak jakieś chwaty by odbiły i len nie równo dojrzewał to można roundapem popryskać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9

A czym zamierzasz zbierać (kosić chyba się nie da skoro jest włóknisty), były odmiany oleiste z grubszymi nasionami i to szło kombajnami zbożowymi, ale włóknisty to nie wiem. W moich okolicach jeszcze ze 20 lat temu siało się len głównie na włókno i wtedy obrabiało się maszynami przystosowanymi specjalnie do lnu, a jak jest teraz to ja nie bardzo w temacie, bo przestali włókno kupować i ludzie zrezygnowali z tej uprawy, a maszyny poszły na złom albo niszczczeją w pokrzywach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam9125    0

z tego co się dowiadywałem to idzie normalnym kombajnem kosić. Tylko, że w hederze musi być ślimak o jak największej średnicy żeby len się nie owijał wokół bębna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

ja już swój skosiłem dał 1 tone z ha, kosiłem normalnym kombajnem, jedynie co to czasem nawinęło na moto widły.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jaka odmiana lnu, model kombajnu i godziny zbioru? 

 

jak narazie to tylko na chwasty około 15zł/ha. I jak jest gorsza ziemia to można sypnąć 100kg saletry. Ewentualnie jak jakieś chwaty by odbiły i len nie równo dojrzewał to można roundapem popryskać. 

 

chwastox? u mnie było dużo samosiewów rzepaku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jaką gęstość ma len? z 2 ha zebrałem ponad 4m3 nasion, odmiana Jantarol, omłot bez problemów tylko kosa miała problemy z cięciem, konieczne było obniżenie prędkości roboczej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam9125    0

dopiero teraz pisze bo przypomniało mi się o tym temacie.

Wiec z początku miałem problemy z koszeniem. Wydajność miałem około 1ha/godz, po zainwestowaniu w pewne nowe części wydajność wzrosła do 4ha/godz (kombajn mf 40 i na też żniwa dorabiam części do swojego kombajnu żeby leciał czysty len bez główek a jest na to sposób :D ) i sypnał średnio 1t/ha ale miałem odmiane włóknista w tym roku posiałem 80ha lnu oleistego szafir i zobaczę ile da t/ha :) 

jak ktoś ma len województwie lubuskim z miłą chęcią pojadę na usługę :D szybki i czysty zbiór gwarantowany :) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesne    4

Koledzy, jakie ustawienie kombajnu do lnu (lub lnianki) mieliście?


Zakładamy Kooperatywę Producentów Ziół. Północna Polska. Więcej informacji? Napisz do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj