Kulik820a

Problem z kosiarką rotacyjną

Polecane posty

balcerek1    92

Nożyk o nożyk nie dotyka . Jak mówię na trybach jest okej. Tylko jak wygina trzymak wytedy nóz zachodzi na 2 talerz i zgrzyta.

 

Nowy nożyk założyłem przed chwilą  i trzymak juz podgięty trochę co widać, drugie foto stary nożyk bo szkoda nowego jak zaraz się zgubi jak troszkę trzymak się wygnie.. Nóż o nóż nie bije . Tylko nóz o talerz >!!

Trzymaki  w kosiarkach ledwo noże  trzymały tak były wydarte i nie tykały nigdy  talerza.Skróć komplet noży o 10 mm i będzie wiadomo.Wedle mnie to bęben od bębna ma za małą odległość i jest skrzywione koryto tak jak by przy transporcie kosiarka upadła na drogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jest taka opcja że te talerze jakieś nie wymiarowe , trzeba by porównać z oryginałem . A co do przestawienia pozycji trzymaków to nie koniecznie na trybach . Robiłeś coś z tą kosiarką bo strasznie ciekawy jestem B) ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Podejdź do kogoś, kto ma taką samą kosiarkę i:

zmierz odległość między talerzami u niego

zmierz odległość od końca nożyka do sąsiedniego talerza

zobacz ustawienie trzymaków względem siebie w talerzach.

 

Ja patrzyłem w swojej, u mnie koniec noża jest około (na oko) 1,5 cm od sąsiedniego talerza, trzymak wypada naprzeciwko pustego miejsca w sąsiednim talerzu.

Opcja jest taka, że masz talerze z innego modelu kosiarki (ciut większe) lub zgiętą wannę. Zazwyczaj wanny się skręcają wzdłuż osi podłużnej, ale wygięcie poprzeczne też nie jest wykluczone, zwłaszcza przy upadku. Przypuszczam, ze podobne problemy miał poprzedni właściciel i dlatego się sprzętu pozbył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

tak czytam temat z zaciekwieniem i nasuwa mi sié jescze taki pomsł że zębatki w korytku były wymieniane lub są zjechane z jednej strony bardziej i po iluś obrotach noże zaczynają się ocierać o siebie mimo że przy ustawieniu w garażu jest oki. Ewentualnie moze jest luz gdzieś tam ta którejś słupicy i opada oś z trybem  na moment kilka milimetrów i trach

słupice raczej krzywe nie są bo by miała wibracje. Opcja z krzywym korytkiem też jest jak najbardziej możliwa

Edytowano przez 1210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Nie jest wykluczone, że jedna zębatka na wałku ma inną ilość zębów, niż druga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

W mojej 42 idzie nóż od bębna koło 2  centymetrów.Tylko skracać żyletki o 1 centymetr i będzie kosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7

Witam Panowie, Mam problem z moją kosiarka rotacyjna. Ogólnie kosi ładnie i bez problemów ale między bębnami nie docina do końca i zostawia taka brodę. Założyłem do niej dłuższe noże od kosiarki czeskiej i trochę się poprawiło ale to jeszcze nie to. Czy można coś z tym zrobić czy ona już tak mam bo jak dobrze pamiętam to ma tak od nowości. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ostrzysz noże ? Kosiarka w poziomie , ostre noże i żadnych bród . Możesz jeszcze próbować kosić z rosą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro05    4

Ja tak miałem gdy zbyt szybko jeździłem, noże nie nadążały docinać trawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7

Nawet na nowych nożach nie docina. . .Może i troszę szybko ale starą kosiarką tez tak jeżdziłem i było ok. spróbuje wolniej. Dzięki za radę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Matko ! - nowe nie znaczy ostre - tak trudno to zrozumieć? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

nowe kosiarki to dziadostwo i to jest odpowiedz na twoje pytanie, tak maja i inaczej nie bedzie, chyba ze 1 i gaz do dechy....

z pozycji wykoszenia setek ha uwazam ze informacje o yym ze nowe nozyki tna lepiej niz stare jest nieuzasadniona badaniami empirycznymi, moze przed wjechaniem w pierwsze  kretowine albo buchtowisko jest jakas roznica ale potem to wsio ryba.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro05    4

Faktycznie najlepsze noże jakie miałem w kosiarce pochodziły z komunistycznego bizona z sieczkarni, przycięte na wymiar i służą od wielu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertKudra    0

Kolego z tego co widzę źle są ustawione bębny i to jest przyczyną na 100 %mam nowa kosiarkę właśnie tej firmy i u mnie jest inaczej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jonh
      Witajcie.Jaką kosiarke polecacie do 10 tysięcy. Szerokość robocza to minimum 3 metry. Co myślicie o kosiarce fella sm 320? 
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
    • Przez Kondzio342
      Witam stoje przed zakupem Kosiarki rotacyjnej. Do pokoszenia na raz okolo 7ha łąki. Szerokość 1.65. Koledzy jakies porady te firmy mam do wyboru. Chcialbym raczej nowa. prosze o opinie.
    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj