Kulik820a

Problem z kosiarką rotacyjną

Polecane posty

Gość   
Gość

A nie ma nadmiernych luzów na bębnach , talerzach - dolne talerz obracają się swobodnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

To tylko wygląda że są za małe obroty na bębnie i poślizg pasków i za duża prędkość jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
larysto    2

A może nóż z pierwszego bebna zachodzi na drugi i przy dużej prędkości po prostu stukają się o siebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaki teren ,ukształtowanie łąk , nie ma , dołków , kolein ? Nie próbujesz przypadkiem lekko podnosić kosiarki na nierównościach ?(Nie to żebym wątpił w Twoje umiejętności koszenia , tylko tak się zastanawiam . )

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulik820a    0
larysto

Jak trzymak się wygnie to zachodzi i stuka ;/

 

zetorki12

To tak. Na jednej łące równo jak na stole trzymaki urywało , następna łaka to tutaj nieróności są ale nie takie że tależami garnie zeimie :) ale  talerz przejdzie po po tej nierównści i idzie dalej nie ma tu problemów i czy równo czy nierównosci to samo :/ Jest bruzda na łące po tym jak wujaszek orał i nie wyrównał dokładnie to tam czasami zaczepi talerzem to zgarnie tylko darń ale na tej bruździe jade pomalutku więc nic się nie dzieje. Nie ma takich nierówności aby była konieczność podnoszenia.

 

Ale dziwi mnie to że w poprzednim sezonie nie było z tą kosiarą najmniejszych problemów . Ten sam teren .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Wydaje mi się że koryto kosiarki jest zgięte bo nie ma prawa nuż zagrać nawet po zgięciu trzymaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
larysto    2

A może jeden bęben przeskakuje na trybach i wtedy noże biją o siebie. Dlatego tak piszę bo talerz w miejscu chwytaków dziwnie zniszczony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulik820a    0

Na trybach jest okej. Ostatnio rozbieraliśmy bo uszczelniacz przepuszczał olej.

Sprawdzałem już jeśli wygina trzymak, odgina ten bolec to końcówka noża czepia o tależ i słychać zgrzyt.

 

No własnie dlaczego talerz jest podgięty do góry przy każdym trzymaku na jednym i drugim talerzu ;/. 

Edytowano przez Kulik820a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To z tymi nożykami jak właściwie jest  w Twojej kosiarce - przy obracaniu bębnami nożyk pokrywa się z nożykiem na drugim bębnie , a nie z dziurą ?!

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulik820a    0

Nożyk o nożyk nie dotyka . Jak mówię na trybach jest okej. Tylko jak wygina trzymak wytedy nóz zachodzi na 2 talerz i zgrzyta.

 

Nowy nożyk założyłem przed chwilą  i trzymak juz podgięty trochę co widać, drugie foto stary nożyk bo szkoda nowego jak zaraz się zgubi jak troszkę trzymak się wygnie.. Nóż o nóż nie bije . Tylko nóz o talerz >!!

post-154406-0-37407600-1434662475_thumb.jpg

post-154406-0-24250100-1434662518_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ale jednak talerze źle ustawione -nożyk powinien pokrywać się z dziurą na drugim talerzu . Wydaje mi  ,a nawet jestem pewien się że dochodzi do kontaktu między nimi .  Zmień ustawienie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulik820a    0

larysto

Sprawdzałem napewno nie ma .

 

zetorki12

Między nożami nie dochodzi to kontaku . Mechanik przyszedł rozbierali wymieniali ten uszczelniacz bo olej wyciekał ,2 górne talerze i tak ustawił na trybach.

Edytowano przez Kulik820a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pamiętaj że jeszcze jest luz na skrzyni . Ile cm obróci się jeden bęben zanim poruszy się drugi ? Jednak mimo wszystko talerze i tak są źle ustawione . Możesz jeszcze skrócić nożyki o pół cm , ale to nie zupełnie rozwiąże problem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulik820a    0

Luzu jest  niewiele ok 0.5cm. No fakt  źle to złożyli ale gdy nożyk do nożyka nie dotyka to źle? Musi być  tak że nożyk  pokrywa się z dziurą na drugim talerzu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No niby jak nie dotyka to chyba ok. Spróbuj jeszcze zrobić taki test - wyjmij z jednego bębna nożyki i tak spróbuj " pokosić " jakiś nieużytek czy coś ,  jak nic nie będzie się działo z talerzami , nożykami na drugim bębnie to znaczy że mam rację .Ja mimo wszystko jednak zmienił bym ustawienia trzymaków ,przynajmniej byś wiedział czy to aby nie to .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Musi być jak opisał wyżej że nożyk pokrywa się  z dziurką talerza czyli z pustym miejscem.Do wycierania talerza to może masz luzy na talerzu lub koryto przekrzywione i talerz lekko  jest nachylony do przodu  dobrze popatrzeć na drugi talerz i porównać Nigdzie nie zawaliłeś tak że zabezpiecznie zadziało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten Twój mechanik może być Ci winien sporo kasy . To jakiś partacz jak tak ustawił trzymaki - to tak na marginesie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulik820a    0

zetorki12

 

Jutro zmienie te ustawienie na trybach.

 

 

Adi96

 

Luzów nie ma . Nwm czy czytałeś czy nie ale dokładnie w czwartek tydzień temu kupione zostały nowe talerze ale po tym tygodniu wyglądają jak by miały kilka lat za sobą ;/

 

 

 

Zmienie ustawienia na trybach, przetestuję i dam znać.

 

Mechanik dobry tylko wtedy ja byłem w szkole a oni sami robili pewnie do tego piewko jedno drguie i tak zrobili na ch*ja . Za 3 tależe +trzymaki wydaliśmy 700 zł...

 

 

 

Edytowano przez Kulik820a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakoś nie wiem czemu , ale wydaje mi się że ma rację :rolleyes: , a jak nie to tylko mogę doradzić skrócenie nożyków .pzdr .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Coś jest nie tak.Za blisko noże idą od drugiego bębna.Dla mnie to skrzywione koryto bo na nowym nożu i nowym trzymaku droga żyletki delikatnie się mija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jonh
      Witajcie.Jaką kosiarke polecacie do 10 tysięcy. Szerokość robocza to minimum 3 metry. Co myślicie o kosiarce fella sm 320? 
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
    • Przez Kondzio342
      Witam stoje przed zakupem Kosiarki rotacyjnej. Do pokoszenia na raz okolo 7ha łąki. Szerokość 1.65. Koledzy jakies porady te firmy mam do wyboru. Chcialbym raczej nowa. prosze o opinie.
    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj