Kulik820a

Problem z kosiarką rotacyjną

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kulik820a    0

Witam posiadam  rotacyjną marki Banrol Z-041 z 2013 roku (1,65m).Kupiłem ją od gościa w tamtym roku i kosiła bez problemu. A w tym roku mam z nia problem  od początku sianokosów a mianowicie. Wygina mi trzymaki do noży , albo wcale urywa te bolce. Dwa dni temu wymieniłem 3 nowe talerze 2 górne, jeden dolny ponieważ stare były powyginane, miały bicie i myślałem że to może być przyczyna guzik  prawda  nadal to samo. Co gorsze nowe talerze przy tych trzymakach do noży powyginało do góry. Założe nowe trzymaki przejade może  max 10 razy  pole o powierzchni 4ha i trzymaki rozwalone (dziś założyłem  3 nowe trzymaki na 2 bęben i pole o pow. 1.5 ha objechałem 2  razy i na 3 okrążeniu  trzymaki powyginane ). Co poradzicie?

 

____________________

W załączniku obrazki;

-powyginane trzymaki 

-wygięty nowy talerz...post-154406-0-62264400-1434573198_thumb.jpg

post-154406-0-44887800-1434573069_thumb.jpg

post-154406-0-92704000-1434573324_thumb.jpg

post-154406-0-51229800-1434573475_thumb.jpg

post-154406-0-57496100-1434573595_thumb.jpg

post-154406-0-47822100-1434573707_thumb.jpg

post-154406-0-86783800-1434573840_thumb.jpg

post-154406-0-00734800-1434573961_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotchisc    56

tez mi tak się robiło a nie mam kamieni, kupiliśmy jakieś wzmacniane trzymaki ale po sezonie brakło nam nerwów na nią i poszła dalej, tylko ja miałem problem z kosiarka Talex z 2010 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To Ruska stal - gniotsa nie łamiotsa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strogonow    16

Dokładnie jak kolega pyta. kosiarka powinna być ustawiona pod kątem prostym od osi bębna tnacego do podłoża, ewentualnie na bardzo nie równych łąkach pod kątem rozwartym
jeśli masz ustawioną pod kątem ostrym, kosiarka może zachaczac o podłoże i niszczyć tym samym bęben jak i chwytaki razem z nożami


Rolnictwo to nie moja praca.

To moja PASJA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulik820a    0

tomrolnik

Łąka jest bez kamieni.

Botannick

Kosiarka jest wypoziomowana nie koszę 1 raz żeby tego nie wiedzieć ;<.

 

 

Andx

Koszę belarusem 820, 4 biegiem  od 5 do 7 km/h

 

 

 

Dziś zakupiłem nowe trzymaki podobno te lepsze po 18 zł za sztukę się okaże w pracy :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

Witam w pod koniec tamntego sezonu wymieniłem trzymaki na nowe na jeden talerz kupiłem jakieś no name a na drugi oryginał warinski . Na początku tego sezonu musiałem znów zmieniać te noname na oryginał przy Waryńskiego tylko lakier starty a tamte się rozlecjaly . A i polecam noże marki Waryńskiego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

A co do noży to robiłem taki test że uderzalem w ostrze drugiego noża ieden warinski a drugi Gerlach i znów na oryginał warinsk tylko lakier zdarty a na tych drugich skazy około 1mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

A nie masz wałka ustawionego na 1000 obr ? Te kosiarki tego nie wytrzymują, te talerze wyglądają, jakby kosiarka miała nadmierne obroty i siła odśrodkowa robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Nie wiem ale jak piszesz że masz prawidłową ustawioną kosiarkę nie masz kamieni i jeździsz właściwie to nie kupuj części No name tylko Polskie,talerze robocze z Waryńskiego tak samo trzymaki lub z balmetu trzymaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulik820a    0

Jak już pisałem wyżej wujaszek kupił nowe trzymaki "te lepsze " . Tak zamontowalem , jade na pole na próbe przejechałem i przejazd na około pola o pow.1.5 ha wysiadam i patrze na trzymaki i o to efekt jak na załączonych obrazkach... Ale młotek + łapka do wymiany nożyków poszła w ruch stuk puk  bolec wskoczył na swoje miejsce i chodziło skosiłem te 1,5 ha i nie wyginało już. Pojechałem na 2 kawałek ok.1 ha i powtórka z rozrywki troszkę się wyginały i słychać jak nożyk stuka o tależ  trzeba było wysiadać i stuknąć młotkiem i chodizło . Fakt trzymaki mocniejsze bo nie wyginało ich od razu do takiego stopnia że nożyk wylatywał. Narazie to koniec zmagań ponieważ  koniec sianokosów dla kosarki czekamy do 2 pokosu :) Trzeba  by spróbować te trzymaki Waryńskiego.

 

post-154406-0-79151300-1434652888_thumb.jpg

post-154406-0-02298700-1434653019_thumb.jpg

post-154406-0-93355000-1434653152_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A te podkładki takie stożkowe do trzymaków pozakładałeś ? Może jakiś filmik z pracy kosiarki wrzuć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To co opisujesz to normalni nie do pojęcia , nawet części słabej jakości powinny wytrzymać trochę dłużej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

A te podkładki takie stożkowe do trzymaków pozakładałeś ? Może jakiś filmik z pracy kosiarki wrzuć .

 

o co chodzi z tymi podkładkami stożkowmi zmieniałem trzymaki nożów noże także ale ni kojarze żdnych podkładek i kosiarka chodzi czy mam może to wpływ na prace noży żeby się nie przycinały?

czy chodzi o podkładke odginaną żeby śruby się mie odkręcały?

Edytowano przez 1210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulik820a    0

Tak a co ja mam powiedzieć  zrobię trzymaki pojade pokoszę z godzinkę i wracać bo to samo :/ Talerze zakupione w czwartek a wyglądają jak by miały  za sobą ładnych pare lat ;/ . Mieliśmy  starą rotacyjną talerze się wymieniało jak przy śrubach pękało i tylko nożyk wkładasz i w sezonie trzymak nie siadał :/ .

 

Może ta kosiarka ma jakąś wade fabryczną , już sam nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie tyle na pracę noży , tylko na odpowiednie ułożenie trzymaka . Na drugim zdjęciu zauważyłem przesunięty trzymak i tak mi przyszło do głowy .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulik820a    0

Przesunięty? On własnie tak wyglądał po 1 przejeździe , później go naprostowąłem na swoje miejsce i się trzymał  na 1 zdjęciu jest świerzo zamontowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jonh
      Witajcie.Jaką kosiarke polecacie do 10 tysięcy. Szerokość robocza to minimum 3 metry. Co myślicie o kosiarce fella sm 320? 
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
    • Przez Kondzio342
      Witam stoje przed zakupem Kosiarki rotacyjnej. Do pokoszenia na raz okolo 7ha łąki. Szerokość 1.65. Koledzy jakies porady te firmy mam do wyboru. Chcialbym raczej nowa. prosze o opinie.
    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj