wildagro12

Odnalezienie zagubionej działki

Polecane posty

wildagro12    6

Witam,

Pewnie większość z Was myśli, że to jakiś żart, ale temat jest jak najbardziej poważny.

 

A więc do rzeczy - z powodu tegorocznej suszy postanowiłem skosić łąkę przy rzece (20km od nas), którą ojciec kosił ostatnio jakieś 30 lat temu. Gdy jednak pojechaliśmy na miejsce okazało się, że ojciec nie może znaleźć tej łąki. Mówi, że wszystko się zmieniło, wokół dużo nieskoszonej trawy. Nie bardzo jest kogo zapytać gdzie jest ta łąka bo w tamtych stronach my nie znamy nikogo, ani nas nikt nie zna. Zresztą tubylcy z tamtych stron są jakoś dziwnie nieprzyjaźnie nastawieni - podejrzewam, że być może ktoś obrabia tą łąkę.

 

Zlokalizowałem tą działkę przez geoportal, ale jak wyznaczyć jej granice - chodzi mi oczywiście tak w przybliżeniu.

Nie chce komuś zakosić łąki i później, słusznie lub nie, nasłuchać się epitetów.

 

Mam tel  Samsung GT-i5510 z androidem - czy jest jakiś program, który to umożliwi?

Sprawa dość pilna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomiar telefonem może być przekłamany, ale zawsze warto spróbować.

 

A tak na marginesie, to jak faktycznie przez 30 lat nic tam nie robiliście, a ktoś przez 30 lat tą łąkę obrabiał, to prawnie ta łąka może być jego - prawo zasiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Jutro spróbuję z tym geodopłaty.

 

Między innymi dlatego chcę zacząć uzytkować tą łąkę, aby nie dopuścić do ewentualnego zasiedzenia. Zresztą to my cały czas opłacaliśmy podatek rolny za tą działkę.

Edytowano przez wildagro12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Próbowałem zainstalować któryś z polecanych przez Was programów (fields area measure i geodopłaty) i nie mogę.

Pojawia mi sie komunikat, abym zapłacił coś za pobranie (play.google) przed jego wypróbowaniem co dla mnie jest co najmniej dziwne. Ok, mogę zapłacić te kilkanaście złotych wtedy gdy wiem, że aplikacja pomoże mi w czymś.

 

Czy tak musi być czy robię coś źle?

 

Dodam, że do przeglądania internetu używam kompa, a tym bardziej do instalowania potrzebnych programów, także nie jestem w temacie aplikacji telefonicznych i ich ewentualnych zakupów :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

Ja z powodzeniem używam "geoportal mobile". Nic nie trza płacić, wystarczy gpsa mieć włączonego i połazić z telefonem wysoko uniesionym, dokładność w praktyce ok 1-10m :)

 

No i oczywiście dużo łatwiej pobrać te aplikacje bezpośrednio telefonem (co najwyżej pare złotych za transfer zapłacisz). Odpal se aplikacje "sklep play" i tam poszukaj tych programów :)

Edytowano przez Marq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zmień konto google jak musisz płacić za darmowe. Albo wyloguj i zaloguj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Już obczaiłem ten googleplay i udało mi się zainstalować m.in. geodopłaty i kilka innych aplikacji, ale żadna z nich nie spełnia moich oczekiwań.

 

Muszę znaleźć działkę 2,5 ha, a w terenie wiem, że jest ona zlokalizowana na obszarze około 10ha - wszędzie nieskoszone łąki, brak widocznych granic.

Potrzebuję programu, który np. wyswietli mapę jak w geoportalu (Z GRANICAMI DZIAŁEK) i jednocześnie "naniesie" na tą mapę moje aktualne położenie z wystarczającą dokładnością np 2metrów.

Dalej już sobie poradzę - ojciec pamięta, że z jednym brzegu działki były kamienie graniczne także jeżeli wyznaczę zgrubnie granice działki to później znajdę kamienie chociażby już zarosły.

 

Czy jest dostępny taki program? Nawet płatny oczywiście w granicach rozsądku.

 

Edytowano przez wildagro12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Jeżeli nie znajdę innego sposobu to właśnie będę musiał zrobić tak jak mówisz.

Wolałbym jednak sam wyznaczyć granicę i mieć tysiaka w kieszeni.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Miałem podobny problem z działką. Długo jej nie kosiliśmy i sąsiedzi co roku odkaszali, efekt był taki ze w ubiegłym roku z działki 3.6 ha zostało moze 1.5ha. Udało mi sie wyznaczyć działkę z dokładnością 1-2 metry. Uzywałem programu geoportal mobile. Jak juz odnajdziesz sie w terenie uzyj funkcji dodaj mapę-> inspire-> działki kastralne-> powrót po włączeniu tej funkcji bedziesz miał wszystko dosłownie jak na dłoni. Podwarunkiem ze telefon masz z gps i masz transfer danych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Wielkie dzięki za pomoc, rzeczywiście rozwiązaniem problemu jest, tak mi się przynajmniej wydaje, aplikacja geoportal mobile.

Ciekawe tylko czy na miejscu będe miał zasięg sieci komórkowej, bo z widocznością satelit raczej nie będzie problemu.

Co do dokładności (pochodziłem trochę w okolicy) to jest zadziwiająco dobra i powinna być wystarczająca dla moich potrzeb- tak mi się przynajmniej wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Osobiście robiłem 3 pomiary, przed i za kreską a na koniec wylicząlem średnią pomiaru. Błąd pomiaru 1m góra 2. Ale przy tym jak sąsiedzi wkaszali sie nawet 50m na odcinku 700m to chyba nie jest tak żle. Ciekawi mnie tylko czy zaczną respektować moje kołki (wbijałem 1m od pomiaru w swoją stronę tak na wszelki wypadek) Jeśli masz zasięg transmisji to napewno poradzisz u siebie, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

1. Nie znam geodety który za tysiaka wznowi granicę jakiejkolwiek działki. Sam koszt dokumentów z geodezji to 100-300 a być może i więcej (geodeta to zapłaci)- ale ten sposób byłby najlepszy- sąsiedzi mieliby mało do powiedzenia (a usuwanie znaków granicznych jest karalne).

2. Sprawa zasiedzenia nie jest taka prosta- trzeba złożyć wniosek do sądu a to kosztuje na start 2 tys. Najprostszym sposobem "udowodnienia" potocznie kto jest właścicielem działki jest "kto płaci podatek rolny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

ja używam mappad pro jest gdzieś w tym dziale opis


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj