MichalP

Buraki cukrowe i betanal max pro - problem

Polecane posty

MichalP    59

Witam. Mam problem  na polu z  rumianem pospolitym i  rdestem.  W maju  pryskałem betanalem maxx pro buraki, 2 zabiegi  co 10 dni, w celu  zwalczenia  chwastów.  Niestety   dziś będąc na polu zauważyłem ze  to moje pryskanie niestety nic nie dało. Zielsko jest nawet nie ruszone. Czy możecie mi powiedzieć co mogło być przyczyną tego że oprysk nie zadziałał?  Albo co robię nie tak ? Pryskam opryskiwaczem 300litrowym  używam około 1,4- 1,5 litra na hektar środka.  Pogoda w maju   byla  nawet oki, wymagania temperaturowe zachowane.

 

ps. Musze  czymś  to  opryskać bo nie chce  nikogo najmować, macie jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W jakiej fazie były te chwasty w momencie oprysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Z rdestem jest problem, bo niby środek bierze a jednak zostawi., też to przerabiałem. Rumiany pełna dawka lontrelu z  dobrym adiuwantem i załatwi go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie pamiętam już, to był początek  maja więc  duże nie były.. 

A to jest właśnie najważniejsze, bo w tych dawkach Betanal zwalcza chwasty w fazie liścieni do najwyżej dwóch liści. Jeżeli były większe to nic dziwnego, że nie zadziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Adiuwant dodawałem Prewentor  od Osadkoskiego, ale doradca wczoraj mi powiedział ze nie nadaje sie do tego. A prawda jest taka ze drugi rok go stosuję i jestem cholernie zadowolony. W tym roku tylko 2 razy pryskałem buraka, i tak by zostało ale rzepak mi wyszedł i wczoraj dałem pełna dawkę  safari z Venzarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj