waldemar197082sa

Claas Mercator 50 Bizon Sampo 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam wszystkich szanownych gospodarzy.Jestem nowym Agrofotowiczem. Więc tak temat zakładam na prośbę sąsiada gdyż nie mam internetu a prosił mnie.A więc jest on na kupnie kombajnu zbożowego na 12 ha i pod uwagę bierze te dwa kombajny.Co wy myślicie ja osobiście polecałem mu Mercatora gdyż go miałem i byłem zadowolony jakie wasze zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekstok    37

ja też polecam mercatora mam go na 15 ha i jest dobry niepsuje się a mam go już 3 lata, części od ręki i długo wytrzymują ja przez 3 lata użytkowania wymieniłem 2 łożyska. ogólnie jest to dobry kombajn sama marka już dużo mówi i to jeszcze z tamtych lat ja mam w swoim nalatane na maszynie 3045 h silnik oszczędny perkins 4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

kopiuj wklej moich postów w innym temacie o Bizonie:

 

 

Napisany 13 czerwiec 2015 - 06:56

Mamy takiego od nowości. Wydajność jak wiesz zależy od warunków ale nieco mniejsza niż Super. Na pewno na plus jego gabaryty, wszędzie łatwo przejechać, jest mały, zwarty. Kolejny duży plus za silnik. 4 cylindrowy Perkins pali na prawdę bardzo mało. Bak ma 140L i nie sposób to w dzień przepalić. Kabina wygodna, wszystko pod ręką, łatwe sterowanie, większość na przyciskach. Straty jeżeli wszystko się sprawdzi i jedzie spokojnie to raczej za siewnik nie robi. Co do wysypu na przyczepy: Mamy Metaltecha DB6 i sypiemy na nią bez problemu. Myślę że na DB8 wysypalibyśmy też ale czy na 10 tego już nie jestem pewien, podejrzewam że nie.

Przenośnik do zbiornika mógłby być dłuższy. No i minusem jest tworzywo z jakiego jest wykonany: to czysty gównolit smile.png Blachy grube jak bibuła, ale już 20 lat wszystko wytrzymuje. Awaryjność zależy jak się o niego zadba, co do części to czasem trzeba trochę pojeździć, ale raczej wszystko jest.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

a ja polecam zwyklego supra ;) nie jest drogi w kupnie a na takim areale nie bedzie mial nic do roboty :D a i wiadomo, czesci w porownaniu do claasa sa wprost za darmo (wiem co mowie bo mam porownanie) :D posiadam takiego tylko ze export z danii i szczerze mowiac przez 5 lat (odpukac) nie mialem powaznej awarii (lozysko wyciskowe, wypadl bolczyk z dzwigienki na sprzegle) itp. wczystko naprawione max w 1h. i wiekszosc problemow to z tym sprzeglem :D pewnie przez nie wrocil do kraju ;) znajomy na sasiedniej wiosce tez ma takiego tylko mlodszego i tez mu sie nic nie psuje ;D

raz ustawionym suprem zmieniasz pola i nie musisz wprowadzac zmian w ustawieniu bo i tak marne szanse ze cos zgubisz, class (moze tylko moj 96) nie lubi zmian pol :P na kazdym polu trzeba przeprowadzac korekte :D

 

 lecz fakt, szykuje mi sie remont silnika, ale nie ma co sie dziwic, odkad go mam chodzi na 90-95% wydajnosci, nie jest oszczedzany i ciagle z sieczkarnia, a kto ma/mial supra wie ze z sieczkarnia dosc mocno dostaje ;)

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotchisc    56

dominator 50, myślę że byłby lepszy, sampo jak wyżej juz było napisane ma dość słabe blachy, ale to dobry tez kombajn... człowiek uczy się na błędach i nigdy nie wiadomo na jaką się trafi za sztuke zwłaszcza teraz przed zniwami ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj