Zaloguj się, aby obserwować  
klusek

Ziemniaki

Polecane posty

klusek    9

Kiedy zamierzacie zasadzić ziemniaki (wiem ze niektórzy z AF już zasadzili) u mnie przewiduje się tak na 15 marca.


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeszcze się wiosna nie zaczeła a tu ziemniaki czhcą sadzić.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

A na co czekać :P:);):) :)


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na wiosnę.... :P:);):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Już zacząłem podkiełkowywać pyrki do sadzenia. Sadził będę pewnie w czasie Świąt albo zaraz po. Zależy od pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

to juz twój drugi temat zwiazany z Ziemniakami..... Ja niewie jeszcze kiedy bede sadził:) Gdzies tak na Wiosne ;);)


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prymus    0

Ja też zasadziłem 3 ha, ale będziemy przykrywać podwójnie bo ma być zima. ;);):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12
Ja też zasadziłem 3 ha, ale będziemy przykrywać podwójnie bo ma być zima. :);):):)

To wi dac ze uwas jest ładana pogoda bo w moim rejonie to pada deszcz wieje wiat i ja mam bagna na polach :) Ale pogody niezmienisz ;):)


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4
Ja też zasadziłem 3 ha, ale będziemy przykrywać podwójnie bo ma być zima. ;);):):)

jak podwójnie?? Agro włukniną i folią??


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ziemniaki to z tego co wiem to coś koło kwiecień-maj ze wskazaniem na maj.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Kiedy zamierzacie zasadzic ziemniaki(wiem ze niktórzy z AF juz zasadzili) u mnie przewiduje sie tak na 15 marca

 

Boże, widzisz, a nie grzmisz... Po co teraz sadzić ziemniaki, żeby ci totalnie zmarzły??? (bo mogą przyjść przymrozki) Widze, że co niektórzy chcieliby zboża i ziemniaki w czerwcu już zbierać... ;)

PS. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu... ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek36    0
Kiedy zamierzacie zasadzic ziemniaki(wiem ze niktórzy z AF juz zasadzili) u mnie przewiduje sie tak na 15 marca

jak w marcu sadzenie to wykopki kiedy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4
Boże, widzisz, a nie grzmisz... Po co teraz sadzić ziemniaki, żeby ci totalnie zmarzły??? (bo mogą przyjść przymrozki) Widze, że co niektórzy chcieliby zboża i ziemniaki w czerwcu już zbierać... ;)

PS. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu... :)

CZym prędzej je zasadzisz tym prędzej wykopiesz i wezniesz jakąś kase :). A zmarznoć to mogą nawet w maju ;) . tak jak w zeszłym roku.


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Ja również może koniecz marca, choć pewno i tak posadze na początku kwietnia Mówi oczywiście o ziemniakach na zbiór wczesny pod włókniną, a resztę bede spokojnie dosadzał...;) A Panowie jakie odmiany sadzicie na zbiór wczesny?? Ja mam w tym roku pierwszy raz Denara i Veloxa, co sądzicie o tych odmianach ??? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor69    14

ja posadziłem wczoraj pod agrowłókniną około 0,3ha. podkiełkowane od 15 lutego odmiana lord i faktycznie zamierzam jeszcze raz posadzić w czerwcu, zrobiłem tak w tamtym roku i z 200kg sadzeniaków zebrałem ponad 1t ładnych sadzeniaczków. a Wy sie śmiejcie że faszyzm i nadgorliwość buhahahha, nie to jest zapobiegliwość i kupa kasy w czerwcu, czekajcie do maja z ziemniakami jak wy posadzicie to ja niedługo będe kopał , nie siejcie zbóż jarych, bo po co, możecie posiać w maju, nie siejcie saletry w ozimych , bo po co przeciez za oknem zima i śniegu po pas, -20C na termometrze. patrzcie na pogoda i co się dzieje w przyrodzie a nie jak robił mój prapra dziad tak i ja w polu będę robił. przecież każdy rok jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj