smutnyrolnik

Co zrobić dalej?

Polecane posty

Witam, od dluzszego czasu hodowalem trzode i nawet byly z tego jakies zyski, niestety zdrowie nie pozwala na dalsza hodowle.Mam 11 ha, sprzet taki sobie moze zaczac uprawe jakiegos zboza lub czegos innego?A moze juz czas zlikwidowac gospodarstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

zależy ile masz lat ale jak zdrowie nie pozwala na trzodę to i do roboty się żadnej nie zatrudnisz , więc lepiej zostaw te 11 ha i obsiej zbożem , kawałek jakieś strączkowe , można i choinki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strogonow    16

Powiem Ci ze już nic się teraz nie opłaci chorować ani siać przy takim areale, mówię z własnego doświadczenia. Pozostaje jedynie sianie najlepiej zboża bo dopłatę weźmiesz i najłatwiej sprzedać plon.


Rolnictwo to nie moja praca.

To moja PASJA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 52 lata, a co do doplaty to raczej marne grosze teraz, sam nie wiem ostatnio wszystko pozamieniali

Edytowano przez smutnyrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian912    86

Posiać np bobik i dopłaty całkiem dobre byly do wysokobiałkowych sprzedaz plon i zawsze tam pare groszy będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możesz też sobie odpocząć na starość i sprzedać większość gospodarstwa i mieć pieniądze do końca życia a uprawiać sobie małą część dla przyjemności.


 

Ulicafinansowa.pl - Nowatorska porównywarka finansowa

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

przy wieku 52 lat, to powinieneś się zorientować w krusie jak jest ze świadczeniami z ich strony( renty, wcześniejsze emerytury ) i jakie trzeba spełnić warunki aby je otrzymać..  czy na przykład wielkość świadczenia będzie zalezna od wielkości gospodarstwa, bo jak nie to tak jak @finanse piszą sprzedaj częsć ziemi i mądrze tymi pieniędzmi dysponuj aż do uzyskania jakiegoś świadczenia... bo raczej z 11 ha wielkich dopłat nie bedzie aby starczyło na cały rok... bo na zyski z upraw to nawet nie ma co na kokosy liczyć po odjęciu kosztów...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amelia30    0

Na Twoim miejscu chyba wolałabym skonsultować się z adwokatem...może takiego doświadczonego znajdziesz tutaj? co Ci szkodzi zapytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mantas
      Mam na myśli kupowanie młodych byczków, odchowywanie i sprzedawanie, jest to opłacalne czy nie?
      Jak ktoś coś wie to proszę pisać, i proszę o pomoc w rozpoczęciu takiej hodowli
    • Przez Konsultant_HRIC
      Konieczne wykształcenie rolnicze (zootechnika, weterynaria lub mechanizacja) oraz doświadczenie we współpracy z dealerami / partnerami branży rolniczej.
      Zainteresowanych kandydatów zapraszam do kontaktu lub przesłania aplikacji z życiorysem zawodowym w języku polskim i angielskim pod adres: jw@hric.pl lub kontakt telefoniczny pod numerem: 660 703 703.
      Chętnie przekażę więcej szczegółów.
      Konsultant HRIC
    • Przez dawidursus323
      Witam. Chcę wydzierżawić działkę na której tylko część to pole które chcę wydzierżawić, a na reszcie stoi dom. Jak wpisać to do umowy dzierżawy żeby nie było potem problemów jeśli będę chciał pobierać dotacje? 
      I jeszcze jedna sprawa. Aby wydzierżawić działkę z anr trzeba spełniać szereg warunków. Jednym z nich jest to że trzeba posiadać co najmniej 1 ha gruntów. Mam ten 1 ha ale wydzierżawione. Czy wystarczy mi zwykła umowa dzierżawy czy musi to być zrobione u notariusza?  Pozdrawiam.
    • Przez tatar902
      Witam poszukuje osob ktore zostaly oszukane przez firme bm kobyli zajmujacej sie trzoda
      firma mnie oszukala tak ze swinei zabrala po 1 miesiacu pozniej niz przewidziana byla umowa i wystawili mi jeszcze kwitek sadownie bym im zaplacic nie wiadomo za co i stwierdzili ze swinie byly za male po upywie 120 dni gdzie stwierdzil to ich przedstawiciel gdzie byl ostatni raz jak swinei byly  prawie jak warchlaki chyba jakis wrozbitow zatrudniaja ze wiedza jaka wage maja nie widzac ich 2,5 miesiaca
      kontakt do mnie  tatar902@wp.pl
    • Przez DawidWachnik
      Witam kupię 50-60 prosiąt w wadze około 20-30kg ,województwo Łódzkie powiat Piotrkowski
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj