KOSTEK12

dziwne zachowanie podnośnika

Polecane posty

KOSTEK12    17

Witam,w 9641 forterra którą niedawno nabyłem zaczął dziwnie działać podnośnik tzn.gdy ramiona są na dole i chce je podnieść to dźwignie muszę przesunąć jakieś 3/4 zakresu i dopiero zaczyna reagować i od tego momentu wystarczy ruszyć 2-3 mm to ramiona idą kilkanaście cm tak że o precyzyjnym sterowaniu nie ma mowy, co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70
 

co tu ma pompa do rzeczy ? Kolego , sprawdź w jakim położeniu jest dźwignia od regulacji siłowej (ta krótka z opisem P D M ) i ustaw ją w położenie P -regulacja pozycyjna .

 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

co do pompy jest ok.ogólnie podnośnik ma siłę,tylko z tym pozycjonowaniem jest źle,natomiast co do dźw. regulacji siłowej to właśnie nie ma żadnej reakcji i jakoś dziwnie lekko chodzi,zakładając że to tutaj jest przyczyna to co się mogło stać i w jakim położeniu cały czas się znajduje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

zapytam inaczej,ponieważ u mnie nie ma naklejek to nie wiem gdzie jaka pozycja się znajduje,domyślam się że M będzie na środku,proszę o wyjaśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70
 

licząc od przodu ciągnika jest tak P -M -D ,czyli daj maksymalnie do przodu. Podośnik jest bardzo czuły i precyzyjny na  pierwszej pozycji natomiast na pozostałych jest rekcja jak u Ciebie.

U mnie dźwignia ta chodzi z dość dużym ,szarpanym i trudnym do pokonania  oporem . Możliwe ,że coś się rozpieło .Jeśli chodzi o to co jest na zewnątrz to są przeguby i dwa wałki z frezem ,więc łatwo ustalić czy te elementy działają .  Jak coś poszło w środku to nic nie Ustalisz bez demontażu podnośnika !!!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

To forterry miały mechaniczny podnośnik?

U mnie w proximie 65 tak się dzieje jeśli wajcha od regulacji czułości podnośnika jest przesunięta w max. położenie. Podnośnik z reguły jest ustawiony na mieszankę.


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

tak miały,a sprawa już rozwiązana,ta dźwignia musiała być długo nie przestawiana bo przyrdzewiała w miejscu wejścia w obudowę podnośnika,trochę kombinacji z tym było ale obeszło się bez rozbierania podnośnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70
 

a Pisałeś ,że dziwnie lekko chodzi ?

 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

tak zgadza się ,bo dźwigienka obracała się na ośce tuż przy przegubie,w pierwszej chwili docisneliśmy nakrętkę ale nic to nie dało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj