Famer21

"Listwa"wał pierścieniowy

Polecane posty

Famer21    6

Panowie czy ktoś ma taką "listwę" z pierścieniami w swoimi pługu zrobioną samemu? Chciałbym taką listwę do rabewerka zrobić, kupić na pewno nie kupię, bo gdzie taką znajdę, ale zrobić..?? tak jak na filmie.

https://www.youtube.com/watch?v=1vcN4nvT1is

Mam na myśli tą listwę, nie ten ciągnięty wał.. Żeby się obracała wraz z obrotem pługu.. Żeby ją zaczepić i działa jak na filmie..

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman_h2    67

Może mam nie najlepszy pomysł ale co gdyby zastąpić te talerze felgami np. samochodowymi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Felga oblepi się ziemią i nie będzie zagęszczać wgłębnie gleby, jedynie pokruszy, ale w jakim stopniu to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Nie mi chodzi i cieńkie pierścienie jak na filmie, żeby obróconą byłe ziemi od razu przecinało i uprawiało jak na filmie w takie "paski".. Nie mam miejsca na obrót na wielu kawałkach i szukanie wału odczepianego nie wchodzi w grę, a zawieszanych nie mogę znaleźć do mojego rabewerka, a taka listwa obracała by się razem z obrotem pługa i nie zawadzała nigdzie. Tylko jak mocowania porobić żeby się obracało i tuleje na te pierścienie żeby się obracały... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman_h2    67

Ja spróbował bym zrobić coś na wzór mocowania radeł mimo że chodzą góra dół nadal są w pozycji pionowej, co do tulei to zrobił bym to tak że do belki przymocował bym oski i wtedy np dystans tulejka dystans druga tulejka na drugi talerz i podkładka i zabezpieczenie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Lub coś takiego, ale jak to się nazywa? Masz obrotowy na przedni tuz czy jak, bo nie wiem jak szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj