Gość Luke16

Co zrobić??? Doradźcie....

Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

A więc tak 7211 i c-330 zostają u mnie w gospodarstwie... Ale zamierzam za rok zakupić jakiś ciągnik.... Nie wiem jaki... Mam 10ha ziemi ornej w klasie III/IV (ziemie ciężkie) i z 10ha łąk + dochodzi jeszcze to co załatwie sobie w pgrze czyli z 7/10ha łąk... Czekam w tym momencie na prase jd 550 i zgrabiarke.... nie wiem jak zetorek da sobie w prasie rade w sianokiszonce.... I myślałem jeżeli by sobie nie dał planuje zakupić w ciągu roku jakiś ciągniczek 80/90KM... jeżeli by sobie ładnie dawał rade to myślałem o założeniu mu przodka (mam w nim tura) i zakupić coś małego do ok 50KM... Za rok będę miał na wydanie na ciągniczek ok 35/40 tyś zł.... Co byście zrobili i wybrali???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Przód w zetorku mógł by pomóc, mysle ze w prasie nie powinien mieć problemów. A jakbyś chciał cos 80km do 40 tys. to proponuje MF (tylko nie wiem jak z tą elektryka, bo słyszłem że lubi siadać) albo jakiegoś dobrego Mtz.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Za 40tys kupisz już dobrego Zetorka 10145 z tym, że jak każdy wie rewelacji alni szału w komforcie nie ma tylko tyle, że części masz wszędzie i w sumie tanio w stosunku do części do maszyn zagranicznych.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Ja proponuje Ursusa 914 lub tak jak kolega wyżej napisał Zetora 10145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cannonball    0

za 40 tys. to juz mozesz poszukac czegos fajnego ... zastanow sie nad renault roznie tu ludzie o nich pisza ale w moich stronach troche ich ludzi ma i nie narzekaja sam mam cergosa 75km i jak na razie jestem zadowolony a renault ma to do siebie ze komfortem pracy troche wyprzedzaja zetorki - MF tez sa calkiem niezle ale musisz byc wyczulony jesli chodzi o ich elektryke (co juz zostalo wyzej zauwazone). Z drugiej strony nie wiem czy potrzeba Ci wiekszego ciagnika jedynie do prasy ... nie znam tego modelu belarki jd ale mysle ze zetorek raczej sobie poradzi. Idealnym rozwiazaniem bylo by jakbys kupil sobie cos w okolicach 80 km z ladowaczem czolowym ... ale cena czegos co by jako tako pracowalo byla by co najmniej o 15 tys wyzsza. U mnie zestaw ciagników c-330 +foliarka mf-255+krone kr130 i renault cergos 330 z ładowaczem czołowym sprawdza sie calkiem niezle przy sianokiszonce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

co do tura to mam na 7211... więc wystarczająco... drugi z turem mi nie potrzebny... Nie wiem czy by był sens kupowania czegoś jeszcze większego jak zetorek dałby sobie rade w tej prasie... i tak to myślałem o 5245/6245/6045 + tur z 7211.... jeżeli nie dałby rady myślałem o renault 103.54 lub zetorku 7745 TURBO.... 914 jest stara i to ursus.... 10145 za duży by już był na te moje ha.... rocznie tą prasą będę robił ok 300/400 balotów z sianokiszonki i 500 słomy(myśle troche po zarobkach pojeździć)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cannonball    0
co do tura to mam na 7211... więc wystarczająco... drugi z turem mi nie potrzebny... Nie wiem czy by był sens kupowania czegoś jeszcze większego jak zetorek dałby sobie rade w tej prasie... i tak to myślałem o 5245/6245/6045 + tur z 7211.... jeżeli nie dałby rady myślałem o renault 103.54 lub zetorku 7745 TURBO.... 914 jest stara i to ursus.... 10145 za duży by już był na te moje ha.... rocznie tą prasą będę robił ok 300/400 balotów z sianokiszonki i 500 słomy(myśle troche po zarobkach pojeździć)....

 

 

Jesli myslisz tylko o ciagniku do prasy to zetorek sobie poradzi ... ale jesli bys zetorkiem belowal to drugi ciagnik z turem na pewno by usprawnil prace przy sianokiszonce zwłaszcza ze wazne jest zeby czas od uformowania beli do jej owiniecia nie byl zbyt dlugi. Mysle ze te ciagniki o ktorych myslisz (renault 103.54 lub zetor 7745 TURBO) spokojnie Ci wystarcza do prasy a nawet bedziesz mial nadmiar koników tylko druga kwestia jest to ze spala troche wiecej niz 7211 wiec na zarobki lepiej jezdzij 7211. A co do wyboru pomiedzy zetorem a renault to ja bym sie skłaniał ku renówce tylko przy zakupie dokładnie sprawdzaj elektronike bo jak jest cos pomieszane to ciezko dojsc co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Tylko nie wiem czy jeżeli zetorek by dał rade z tą prase to jest sens kupowania czegoś większego lub max wystarczył by wtedy 7745 lub i jako ciągnik pomocniczy 5211... i tu jest kłopot co z tego wszystkiego wyniknie :P bo w 7211 mam tura a takto mógłbym podczepić większego a ojciec od razu by woził.... ale z drugiej strony taki 5211 by był dobry do rotacyjnej, zgrabiarki itp... I co tu robić ;) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja proponuję Zeorka 10145. Większa moc, przedni napęd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

a propo jak ci się zetor 7211 sprawuje z turem bo tesz posiadam ten model i zastanawiam się czy warto do niego kupić tura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ogólnie zetorek ładnie spisuje się w turze ale jednak przydałby się przedni napęd bo przy podrzucaniu obornika czy nawet wjechaniu z balotem sianokiszonki w błoto jest ciężko bo przód tonie..... no i niestety przy turze i pojeżdżeniu trochę po asfalcie szybko opony ginął... ale na prostym i nie grząskim terenie elegancko robota idzie....

 

Wracając do tematu... toendt nie wiem czy nie byłby to za duży ciągnik jak na moje areały w końcu to już sporawo koni jest... no i troszke mnie ten wygląd odstrasza (staro wygląda)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

jak jusz to skus się coś z napędem 7245 albo 7745 za zabytki sie nie chwytaj no i tur od zetora 7211 by pasował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

właśnie drzewis masz racje jak już coś to właśnie 7745... Przynajmniej jakoś wygląda.... I chyba to by był najlepszy wybór..... I na moje ha by raczej wystarczył???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Na te ha to spokojnie wystarczy tylko kwestią jest znaleźć coś w dobrym stanie za te 40tys.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16
Na te ha to spokojnie wystarczy tylko kwestią jest znaleźć coś w dobrym stanie za te 40tys.

 

Tym bym się nie przejmował.... ostatnio poszedł właśnie 7745 bez paru szyb w kabinie za 30tyś zł w bardzo ładnym stanie no ale kaski nie było.... co do renault ciągniczki bardzo fajne ale nie wiem czy jest sens kupować ciągnik z 100KM pod maską.... no i zawsze jest jakiś kłopot większy z częściami niż do zetorków.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

No właśnie w Polsce to jest taka loteria z zagranicznym sprzętem kupisz i ładnie chodzi zazwyczaj no ale jak coś siądzie to mamy przestój bo części ciężko dostać chodź już pomału to się poprawia. Fakt, że części są drogie ale do takich maszyn jak JD, NH. Case itp. już można w miare szybko dostać części. A jeżeli masz dojścia gdzie możesz w dobrym stanie nabyć 7745 to tylko zbieraj kase.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

I tak to by był drugi zetorek ;) .... No zobaczymy ale raczej chyba lepszym wyborem na moje gospodarstwo by był właśnie 7745 bo po co szukać części nie wiadomo gdzie... chociaż wyposażenie zachodnich ciągniczków też tutaj przemawia.... w zetorku ciężko znaleźć rewers a w zachodnich jest w każdym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

No zetorek da sobie rade z prasa moze zetek 8145 albo inny mode to juz do twojego wyboru

[/q

spokojnie da rade to jest az 73 km ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

8145 jest raczej przestarzały.... zostaje raczej 7745 i jeżeli by się najwyżej jakieś renault trafiło to może bym je i wziął... ale raczej to będzie zetor....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

albo ja jaeszcze bym poczekal i dozbieral kasy i kupil zetorka 7340 takiego okolo 95-97 rok fajne sprzety napewno troszke lepszy od 7745 no bo nowsze troszke rozwiazania i ma turbo ale decyzja nalezy do ciebie ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A może coś starszego ale zachodniego np. Jakiegoś DF czy JD?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Jeśli ma być to coś zachodniego to raczej renault.... df mi się nie podobają... a jd niedźwiadki jeszcze.... ale chyba najlepszym wyborem będzie 7745.... 7340 owszem fajne są ale cena.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj