Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Jeśli nie taczka to co?

Polecane posty

Ferdek07    75

Obore mam kombinowaną i nowej raczej nie postawie (przynajmniej nie prędko) więc trzeba sobie radzić, jak narazie niezastąpione są 2 taczki z obi (te z reklamy po 69zł), korytarz jest waski dzwi 1,2 m a wyciąg też nie wchodzi w grę bo kanał gnojowy jest przy samej ścianie, równie kombinuje, podstawiałem kołówkę ale w zime przymarzało towszystko i w góre trzeba zarzucać, do płyty od obory mam 6 m, i na płytę w góre również trzeba wymachnąc, więc co myślicie o pomyśle ustawienia przygotowanych palet za każdymi dzwiami i na palete bym wyrzucał potem turem podjerzdzał i na płyte wywalał, czy turem dobrze brało by się z posadzki (troche nierówno jest jak narazie), myśle tez zrobić w przyszłośc skrzynie na tuz podczepianą, jakieś inne pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym proponował zrobić spych na tuz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A w czym przeszkadza wyciągowi to że korytarz jest przy samej ścianie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

15 w tym obora skłąda się z 2 pomieszczeń w jednym jest 6 w jednym rzędzie a w drugim 9

 

tak myśle wyrzucić ręcznie aby za dzwi a potem turem ładować, pytanie czy widłami z betonu wezme to czy jakoś szczypać krokodylem, czy na palete wyrzucać a potem brać widłami i na płyte, a może łyzke odpinać od tura i w łyżke rzucać?

 

jest tego codziennie dobra tona, a codziennie turem to przerzucać nieopłaca się ciągnika odpalać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko 15?? myślałem ze masz sporo więcej jak gdzieś pisałeś że robisz 600b el siana to co ty z tym sianem robisz????

 

a wracając do tematu to nie myślałeś nad jakimś wyciągiem albo zgarniaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Dobrym, ale b.drogim rozwiązaniem byłby ciągniczek ogrodniczy ze spychem, np. Tz 4k-14. A może jakiś jednoosiowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

kiedyś w top agrarze jako wynalazek był prezentowany pojazd który gośc sam wykonał też dao wąskiej obory(do wozenia paszy)silnik ze starego samochodu,biegi przód tył, pojemna paka i szerokośc 90 cm.. myślę żę do gnoju też by się nadawało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
kiedyś w top agrarze jako wynalazek był prezentowany pojazd który gośc sam wykonał też dao wąskiej obory(do wozenia paszy)silnik ze starego samochodu,biegi przód tył, pojemna paka i szerokośc 90 cm.. myślę żę do gnoju też by się nadawało

Też to widziałem i do takiej obory to świetne rozwiązanie a ten pojazd miał chyba jeszcze kiper.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar3k17    0

ja to sobie turem podjeżdżam pod drzwi od obory i na łyżke ładuje i potem wywoże sobie na pryzme i po kłopocie.kiedyś też woziłem taczką to ja rąk nie czułem od wożenia tego obornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj