grzegorz8891

Piaskowanie, malowanie - konstrukcje stalowe, wiaty, silosy zbożowe

Polecane posty

Witam,

Zna ktoś dobrą i tanią firme która piaskuje i maluje silosy, konstrukcje stalowe?

z regionu południowo-wschodniego - lubelskie, podkarpackie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z silosami na zboze to trochę utrudniona sprawa bo wysokie na 10 m i jeszcze mam skarpe z jednej strony takze dobrze by bylo może na linie cos podziałać

i z czasem ciężko a trochę trzeba się nad tym pobawić.

 

ma ktoś na ten temat jakieś doświadczenie? czy np. sprężarka 6-8 bar da sobię rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1337    2

O ile wiem 8bar starczy ale w takiej sprezarce do piaskarki rozchodzi sie o duzy wydatek powietrza,a nie o cisnienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

ile może kosztować m2 piaskowania wewnętrznych ścian budynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1337    2

Nie wiem jak w budynkach,ale niedaleko mnie chlopak zajmuje sie piaskowaniem,to bierze 70zl/h. Dla porownania przyczepe robi okolo 2-3h,zalezy w jakim jest stanie. Z tym ze przy przyczepie duzo zakamarkow itd,ale jak to porownac do m2 na silosie nie mam pojecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Naprawdę Wielki Szacun dla gościa co robi przyczepę w 2-3godziny i weźmie za to 210zł.

Sam bym do niego zaprowadził a za mną z pół wsi.

Normalnie przyczepę 4T robi się w 6-7 godzin koszt około 700zł bez malowania.

 


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

od motorów biorą 100-150zł, a za przyczepę 210? Ciekawe kto? Do piaskarki nie liczy się tylko ciśnienie, lecz wydajność sprężarki. Do wydajności w m2 ważne czynniki to piasek, sprężąrka, dysza, pomieszczenie czy otwarta przestrzeń i doświadczenie. Jak masz dobrą sprężarkę/sprężarki to lepiej zbuduj sobie piaskarkę, roboty jest chwila, a budowa jest banalnie prosta. Podstawowe pytanie jaką lub jakie masz sprężarki. A zapotrzebowanie piaskarki w powietrze zależy tylko od dyszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja teraz piaskuje sprężarką o wydajności 2 metry, ale ma zbiornik 500 litrów, i spokojnie daje rady.

Ostatnio za wózek do kosiarki traktorka na dwie kosy 60 cm skasowałem 80 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marioksrg    119

Naprawdę Wielki Szacun dla gościa co robi przyczepę w 2-3godziny i weźmie za to 210zł.

Sam bym do niego zaprowadził a za mną z pół wsi.

Normalnie przyczepę 4T robi się w 6-7 godzin koszt około 700zł bez malowania.

 

za 350 bym dał, ale pewnie jest tak jak mówisz 700zł....dlatego pożyczam kompresor i piaskarkę od brata i będę jechać...tylko żwirek muszę wysuszyć, jak nie potrzebowałem żwiru to paliło zboża, a teraz prawie codziennie pada...

 

O ile wiem 8bar starczy ale w takiej sprezarce do piaskarki rozchodzi sie o duzy wydatek powietrza,a nie o cisnienie. 

 duża wydajność w m3/min gwarantuje nam prawidłowe ciśnienie i to że będziemy mogli pracować bez przerwy..., a nawet jeżeli nie nadążymy wykorzystywać tego powietrza to sprzęt trochę odpocznie i dłużej nie będzie się psuł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dostalem info od pewnego goscia,

 

70zł/m2 - piaskowanie silosa + malowanie podkładówką i jakąś dobrą nawierzchniową

nic mnie nie obchodzi tylko płacić ale chyba trochę za duuużo chce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

tak do 50 zł/m to by uszło, ale 70 to już przesada.

Edytowano przez stg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do piaskowania polecam elektrokorund który jest bardzo twardym i ostrym ścierniwem.
Polecam:Elektrokorund  http://elektrokorund.pl.tl 
Więcej o elektrokorundzie.
Elektrokorund jest ścierniwem wielokrotnego użytku nawet do 20 zawróceń ścierniwa więc jego zużycie jest o wiele niższe niż żużlu pomiedziowego lub piasku  które mają niższą wartość twardości w skali  mohsa.
Naprawdę warto zainwestować w piaskowanie elektrokorundem gdyż koszt wypiaskowania 1m2 powierzchni może okazać się niższy niż piaskowania innym ścierniwem.

 

 

Edytowano przez elektrokorund

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzechu25    1

Sprawdź firmę Ergo-invest.pl. Kilka razy korzystałem z ich usług i za każdym razem byłem

zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

 

Do piaskowania polecam elektrokorund który jest bardzo twardym i ostrym ścierniwem.
Polecam:Elektrokorund  http://elektrokorund.pl.tl 
Więcej o elektrokorundzie.
Elektrokorund jest ścierniwem wielokrotnego użytku nawet do 20 zawróceń ścierniwa więc jego zużycie jest o wiele niższe niż żużlu pomiedziowego lub piasku  które mają niższą wartość twardości w skali  mohsa.
Naprawdę warto zainwestować w piaskowanie elektrokorundem gdyż koszt wypiaskowania 1m2 powierzchni może okazać się niższy niż piaskowania innym ścierniwem.

 

 

 

Reklama dźwignią handlu.

Najtańszy i najlepszy jest zwykły piasek kopany.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No za 2800 tona to raczej przesada. Ja teraz piaskuję granitowym po 280 tona,  kopalniany 180  za tonę ale teraz tylko granitowego używam, dużo lepszy, farba nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Większość z nas wie ze reklama dźwignią handlu jednakże zdecydowanie mniej osób wie że  przy piaskowaniu piaskarkami o obiegu zamkniętym  czyli kabinowymi lub inżektorowymi mamy odzysk ścierniwa  95%  . Jednakże gdybyśmy zastosowali piasek jako ścierniwo to po jednym cyklu maksymalnie dwóch zostaje z niego pył a elektrokorund wykorzystamy od 20 do 30 razy więc łatwo przeliczyć  co jest bardziej opłacalne.

Do tego należy doliczyć cenę transportu kilkudziesięciu ton piasku a tony elektrokorundu , poza tym  jest wiele firm  które chętnie  odbiorą od Państwa zużyty elektrokorund i nawet za niego zapłacą więc nie ma problemu z utylizacją.

 

Dziękuje i pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tu się zgodzę ze przy piaskowaniu z odzyskiem to raczej nie ma lepszego, ale w rolnictwie i budownictwie nie ma szans na odzysk bo przeważnie robi się  na zewnątrz a i zabrudzenia ścierniwa  po wyczyszczeniu elementów  są bardzo duże.po prostu Korund  tu nie nadaję sie.

 W kamieniarstwach u nas jest wykorzystywany z powodzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj