Paula

Szkodniki pietruszki

Polecane posty

Paula    0

Witam, szukam powodu dlaczego spada mi pietruszka prawdopodobnie podgryza ją jakiś szkodnik. Czy ktoś spotkał się z takim problemem. Co to może być za robaczek? Proszę o wskazówki co na to powinnam zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

Witam. A jakie są widoczne objawy, czy pietruszka usycha, czy liście jej się zwijają, czy jeszcze coś innego? Zobacz na liściach czy nie ma mszyc albo jakichś innych szkodników, w ziemi to może też pędrak podgryzać. Profilaktycznie możesz opryskać na jakieś szkodniki i na jakąś zarazę i dopiero zobaczysz czy będzie poprawa, jeśli nie to problem będzie pod ziemią a z tym to trudno walczyć. Nie wiem czy pomogłem, ale ja bym od tego zaczął :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula    0

coś poprostu gryzie roślinkę w korzeniu tuż przy samej natce, roślinki usychają, opryski już zastosowane, okaże się czy nie będzie już przybywać spadów

Edytowano przez Paula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A może to Turkuć podjadek, który jest najaktywniejszy w maju i czerwcu. Lubi wilgotną ziemię próchniczą, jeśli masz. Nie ma skutecznej metod, należy je wyłapać.....teraz mają okres godowy....w miejscach lęgowych nalej olej z wodą....jak wypłyną to wyłap........Można dodatkowo na jesień w tych miejscach dodać obornika...wówczas tam się gromadzą i można też je wyłapać. Ich miejscówki-zimówki to chodniki.   ^^

 

A jeśli to nornice, to posadź w pobliżu koronę cesarską :)

 

Moga to być również drutowce lub pędraki:

http://muratordom.pl/ogrod/pielegnacja-ogrodu/zarloczne-larwy-pedraki-i-drutowce,127_1056.html

 

Dodatkowo polecam naturalne metody :) profilaktyczne:

http://muratordom.pl/ogrod/pielegnacja-ogrodu/rosliny-przeciw-szkodnikom,127_401.html

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez benek79
      Witam. Sieje ktos z was pietruszke? Chciałbym sie dowiedziec podstawowych zasad uprawy i siewu tej rosliny.
    • Przez piecer107
      Witam, od pewnego czsu sieje pieetruszke, zawsze siałem berlińska,ale teraz chciałbym cos wcześniejszego co myślicie o Atice??siał ktos z Was może tą odmaine wiem ze sa jeszcze jakies z bejo np Arat....i tak chciałbym cos nowego spróbowac ale nie chce wtopic,...
    • Przez Mariuszbrzeski
      Witam, mam pytanie na temat egzaminu czerwcowego a mianowicie jak idą wam przygotowania? przewagi jakiego przedmiotu oczekujecie?
    • Przez kolo19
      Witam, zastanawiam się nad kupnem siewnika do warzyw.
      Wypatrzyłem sobie Stanhaya i Monosema i teraz dylemat krórego wybrać...
      Służył by on do zasiania marchewki, pietruszki, buraczka
      Moje pytanie do Was, który według Was byłby lepszy pod względem jakosci wykonania, prezycji itp.
      Dodam jeszcze że zależy mi na tym aby siewnik miał regulacje, np. chce sobie zasiać marchew i ustawiam sianie na 3 rządki na 1 redlinie, a buraczka na 2 rządki.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez anka899
      Witam. Jak wam poszedł tegoroczny egzamin praktyczny w zawodzie technik agrobiznesu? dajcie jakies info
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj