Dawid193

jaki kombajn wybrać Fendt 5180e czy new holland tc 5070

Polecane posty

Dawid193    0

witam jestem nowy na forum i chciałbym spytać użytkowników i rolników majacych któryś z kombajnów który wybrac new holland tc 5070 czy fendt 5180 e jakie sa wasze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

to ja wybrał bym fendta. Do mnie przemawia system koszenia SCHUMACHER (samoczyszcząca kosa- rosa, trawa, mokre jedzie i kosi) jeśli zainwestujesz w ruchomy stół to nie potrzebujesz stołu do rzepaku a w zbożu super sprawa. Powierzchnia omłotu jest większa, powierzchnia wytrząsaczy i sit większa. Zbiorniki porównywalne ale rozładunek szybszy. Wiem że TC-tów  -czytaj Bizonów- jest więcej tak samo jak zetorów....  ale to się zmienia wraz ze zmianą pokoleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

@ginterpol  U mnie znajomy ma odpowiednik Fendta 5220 tyle że Maseya i powiem szczerze że tej wyższości czyli szybszego omłotu nie widzę a czasem kosimy przez miedze. A ruchomy stół czy Vario to możesz wziąść do Fendta czy NH tak samo. Co do wyglądu czy jakość wykonania to są porównywalne do Classa im daleko ale omłot szybszy w niższej cenie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid193    0

<p>

to ja wybrał bym fendta. Do mnie przemawia system koszenia SCHUMACHER (samoczyszcząca kosa- rosa, trawa, mokre jedzie i kosi) jeśli zainwestujesz w ruchomy stół to nie potrzebujesz stołu do rzepaku a w zbożu super sprawa. Powierzchnia omłotu jest większa, powierzchnia wytrząsaczy i sit większa. Zbiorniki porównywalne ale rozładunek szybszy. Wiem że TC-tów -czytaj Bizonów- jest więcej tak samo jak zetorów.... ale to się zmienia wraz ze zmianą pokoleń.

</p>
<p> </p>
<p>też tak mysle ale wole zasiegnac opini innych użytkowników... i zapomniałes dodac ze roznica miedzy jednym a drugim jest taka jeszcze ze fendt ma załaczanie młocarni i hedera mechanicznie a new holland juz wszystko elektrohydraulicznie</p>
<p> </p>
<p>cena fendta jak pytałem u dilera to ten model 5180 e około 380-390 tys złotych netto a new holland 370-390 w zalezności od wyposazenia u mnie znajomy kupił w tamtym roku nh tc 5060 (obecnie 5070) i dał 370 tysiecy dosc fajnie wyposażony </p>
<p>fendt cenowo jak pytałem u dilera to około 380-390 tys złotych netto a nh okolice 370-390 w zaleznosci od wyposażenia ale mysle ze jeden jak i drugi mozna by cos po targowac </p>
<p>cenowo to fendt okolo 390 tys złotych netto a nh 370-390 tys w zaleznosci od wyposażenia ale mysle ze mozna by po targowac jeszcze i napewno by cos jeszcze taniej wyszło</p>

Piters182, w 11 Cze 2015 - 11:40, powiedział:

A tak pytałeś się może jak te kombajny cenowo wychodzą?

pytałem i nh 370-390 tyś złotych netto a fendt około 380 tys w zaleznosci od wyposażenia

Janek313, w 10 Cze 2015 - 13:50, powiedział:

nh

możesz jakos uzasadnic dlaczego akurat nh Edytowano przez Dawid193

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ale TC5070 już nie jest produkowany. A jeśli chodzi o tc5.80 to raczej wybrałbym nh zamiast fendta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

Pamiętam jak 8 lat temu na tym forum napisałem że zetory to "przeszłość" a był numerem 1!!!   --- zostałem tak zbluzgany i określony na nic się nie znającego!!- w dużo gorszych słowach.

 

dziś wiem że nie przekrzyczę BIZON-OWCÓW. Wiem że niektóry z pierwszych właścicieli TC-tów szukają innych produktów.

 

a teraz to TCtów przypada 30-40 na jednego  "AGCCO" !!! To tak jak kiedyś ciągników zetorów na jednego NH. 

 

Cieszy mnie tylko to że z czasem rozum przyjdzie do głowy.

A gdyby założyciel tematu nie miał "dylematu" to pewnie by nie pytał, tylko skorzystał z opinii "super zadowolonego" z zakupu TCeta, znajomego................................................................... i poszedł w jego ślady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid193    0

Ale TC5070 już nie jest produkowany. A jeśli chodzi o tc5.80 to raczej wybrałbym nh zamiast fendta.

tc 5070 jest produkowane to jest wczesniejsza wersja tc 5060 i ma 176 KM

 

Pamiętam jak 8 lat temu na tym forum napisałem że zetory to "przeszłość" a był numerem 1!!!   --- zostałem tak zbluzgany i określony na nic się nie znającego!!- w dużo gorszych słowach.

 

dziś wiem że nie przekrzyczę BIZON-OWCÓW. Wiem że niektóry z pierwszych właścicieli TC-tów szukają innych produktów.

 

a teraz to TCtów przypada 30-40 na jednego  "AGCCO" !!! To tak jak kiedyś ciągników zetorów na jednego NH. 

 

Cieszy mnie tylko to że z czasem rozum przyjdzie do głowy.

A gdyby założyciel tematu nie miał "dylematu" to pewnie by nie pytał, tylko skorzystał z opinii "super zadowolonego" z zakupu TCeta, znajomego................................................................... i poszedł w jego ślady.

jeśli ty porównujesz nh do zetora to jest to słabe porównanie bo o zetorach to obecnie opinie jak i również sam widze to wielu użytkowenikach tych ciagnikow że sa ony słabe jak na swoja moc i dość awaryjne w porównaniu do nh ale my tu od kombajnach mówimy...

mówisz że sie zastanawiam bo u znajomych użytkowników jednego jak i drugiego kombajnu opinie sa podzielone w sensie jedni chwala nh a drudzy fendta i dlatego pytam o szersza opinie użytkowników....

Edytowano przez Dawid193

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

tc 5070 jest produkowane to jest wczesniejsza wersja tc 5060 i ma 176 KM

 

Jeżeli już to TC5.70 nie 5070.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

jeśli ty porównujesz nh do zetora to jest to słabe porównanie bo o zetorach to obecnie opinie jak i również sam widze to wielu użytkowenikach tych ciagnikow że sa ony słabe jak na swoja moc i dość awaryjne w porównaniu do nh ale my tu od kombajnach mówimy...

mówisz że sie zastanawiam bo u znajomych użytkowników jednego jak i drugiego kombajnu opinie sa podzielone w sensie jedni chwala nh a drudzy fendta i dlatego pytam o szersza opinie użytkowników....

Może nie sprecyzowałem jasno wypowiedzi że nie zrozumiałeś. Chodziło mi oto że 8 lat temu pisałem- CNH będzie lepszym wyborem od zetora.....

Dziś powiem że AGCCO będzie lepszym wyborem od CNH. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Za 8-10 lat, kto wie może i tak będzie

 

 Wiem że niektóry z pierwszych właścicieli TC-tów szukają innych produktów.

 

Ja użytkuję TC56 od 2005r i w tej chwili przy zmianie kombajnu, wchodził by w grę jedynie NH.

Edytowano przez woytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

NH z serii TC5 to najlepszy wybór obecnie w kombajnach tej klasy (na 100-300 ha). NH łatwo odsprzedać po latach w dobrych pieniądzach, a taki Fendt (czytaj laverda) pewnie będzie warty po 5 latach połowę tego co NH.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid193    0

NH z serii TC5 to najlepszy wybór obecnie w kombajnach tej klasy (na 100-300 ha). NH łatwo odsprzedać po latach w dobrych pieniądzach, a taki Fendt (czytaj laverda) pewnie będzie warty po 5 latach połowę tego co NH.

no dobrze to tez jakis argument ale mnie interesuje bardziej który lepszy bedzie do urzytkowania a nie do sprzedania bo t o drugorzedna sprawa mnie bardziej przekonuje w Fendt konkretnie w tym modelu 5180e mechaniczne załaczanie młocarni i hedera i mało elektroniki w porównaniu do NH 5.70 gdzie wszystko juz jest na elektronice... choć NH tez sie ładnie prezentuje i opinie ma dobre wiec ciezki wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Patrząc na szybko na dane techniczne, to te kombajny są porównywalne. Ja jak już wyżej napisałem wybrałbym NH ze względu na bezawaryjną pracę obecnego TC, w którym jedyną rzeczą która mi nie do końca odpowiada jest kabina, która w obecnie produkowanych jest już na dużo wyższym poziomie, chociażby ze względu na elektrohydr. załączanie napędów, gdzie według mnie jest to wielki plus i uważam, że akurat tego nie powinieneś się bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honest    2

W małych kombajnach do 250 KM New Holand ma najlepsze modele. TC każdy sobie chwali, wyposażony dobrze szczególnie teraz z nową kabiną. Poza tym jakbyś chciał sprzedać NH kiedyś to każdy weźmie prawie w ciemno. Blisko mam kilka TC5070 z rotoseparatorem to bardzo chwalą.

 

 

 

Edytowano przez honest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid193    0

dokonany został zakup Fendta 5180e i jestem w pełni zadowolony jak po pierwszym sezonie i przy koszeniu rzepaku  Fendt czysci duzo lepiej ponieważ w NH z dodatkowym rotoseparatorem za bardzo tłucze łodygi i łuszczyny i duzo zanieczyszczen dostaje sie do nasion bo znajomy ma NH i mam porównanie. Wiec temat do zamkniecia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

No to pogratulować wyboru. Pamiętaj że kombajn to nie petkus i trzeba wiedzieć jak kosić brudno aby  było w analizie ok . Miałem bizona było jak po petkusie teraz mam NH sita uchylone niby brudno w rzepaku a 2% zanieczyszczeń nie przekraczam i jadę szybciej. nic nie gubie a w kieszeni więcej zostaje . Pozdr.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

ja w moim nh też zawsze w 2 % sie mieściłem przy zadowalającej wydajności i niskich stratach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

z tymi zanieczyszczeniami to różnie bywa, raz w rzepaku miałem sporo żyta myślałem nawet to na petkusa dać ale pojechałem i 2%... Kilka dni potem odwoziłem inną partie czyściutki ale, że miał 6% wilgotności to było sporo połówek i naliczyli mi 4% mimo iż w denku nie było jednego obcego nasiona, chwasta czy kawałka słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj