idzkos

Dodatkowa pompa z przodu ciagnika

Polecane posty

idzkos    14

witam chce załozyc druga pompe z przodu ciagnika naped od wału tylko nie wiem jaka pompe załozyc czy nsz 16 czy nsz 32. prosze o pomoc ktora bedzie najlepsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

nsz 16 przy max obrotach silnika da ci prawie 40l. To jest na prawdę dużo a 32 80 a to już zdecydowana przesada (pompa chyba wtedy wymaga przy max obciążeniu tyle co ma c-330 mocy, czyli wyobraź sobie podnosisz siłownik do końca nie ma przelewu w rozdzielaczu i dusi ci traktor  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idzkos    14

ale 40 to nie wiele wiecej niz wzmacniana aluminiowa ktora teraz mam, bo 32 przy max obrotach. ale juz mnie z nia szlak trafia bo ostatnio w ciagu 3 dni musiałem wymieniac 2 razy w niej oringi bo porwało je normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idzkos    14

ta pompa ma 1,5 roku nie sadze zeby juz sie zurzyła. a pozatym jak wsadze nowa to zaraz znowu wywali oringi bo juz to przerabiałem. to ja kie sa te wydajnosci ? moze seweryn cos doradzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

16-ka ma zdaje trochę ponad 20 litrów a nsz-32 56 litrów.

Coś masz pokręcone skoro wyrywa oringi. Ciśnienie max. sprawdzałeś?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idzkos    14

wszystko jest dobrze. tylko te pompy sa mało wytrzymałe. ja ustawiam cisnienie takie zyby podnosiło bele sianokiszonki nie ustawiam wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek5747    0

Witam. chcę założyć dodatkową pompę hydrauliczną z przodu ciągnika. Myślałem o napędzie na pasek klinowy? Podpowie mi ktoś jak to zrobić i jaką pompę oraz rozdzielacz zamontować? z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

32 (ruska) chodzi na przodzie ,do tura w c-360  bez żadnych problemów (doświadczenie z autopsji).

Edytowano przez akowicz111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No to pasek klinowy odpada. Nie jest wstanie  uciągnąć takiej dużej pompy przy takim ciśnieniu. Jedynie napęd z walu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to za tur  ale ja zakładałem pompę do ciągnika na paski klinowe tur podnosi bez problemu paletę  z kostką to myślę że jest ponad 1400kg czy coś takiego i paski dają rade 2 x 13mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tylko po co ta kombinacja z dwoma paskami? Trzy razy więcej roboty niż założenie pompy napędzanej wałkiem kardana. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Seweryn miał na myśli połączenie typu kardana ,ale z wałem silnika a nie WOM. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek5747    0

A jeśli kupię multiplikator na wom o wydajności 54l to będzie dobrze? i jaki rozdzielacz do tego kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Matko jaki przedni wom? czytałeś w ogóle temat o dodatkowej pompie w 60-ce?

Pod filtrem powietrza przykręcasz pompę hydrauliczna i łączysz ją z walem korbowym silnika przez wałek kardana. Wszystkie części do tego są do kupienia bo takie rozwiązanie jest w koparce ostrówek.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No w sumie to do Tomka było. Kupa poświęconych stron na temat dodatkowej pompy w 60-ce.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez mon
      Witam! Mamy problem z ursusem c330. Otoż nie chce podnosić. Zastanawiamy sie co to moze byc. Myślicie ze to moze byc zwiazane z popsuciem pompy hydraulicznej?? Jezeli tak to ile ona kosztuje?? Licze na pomoc. Czekam na pytania i istotne informacje na ten temat. Dziekuję z góry
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Patrykkkz
      Witam mam pytanie jak pisze na instrukcji mf,a 255 zeby przełączyc dzialany hydrauliki zewnętrznej z dzialana dwustronnego na jednostronne trzeba przykrecic do 5mm czyli jeden obrót czy jak ???      działanie rozdzielacza 


    • Przez rami
      witam   zaciął mi się EHR   i nie chce opuścić ramion  lampa pomarańczowa miga ale żadne pokrętło i przyciski na błotnikach nie działają może ktoś wie jak usprawnić  żeby działał jak należy 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj