Zaloguj się, aby obserwować  
farmers99

Przygotowanie owsa do zasiewu

Polecane posty

farmers99    1

Zbliża sie pora siania owsa.Wy owies wiejecie w wialnii, czy kupujecie gotowy w centralii nasiennej??? ;)


sie robi tym ,co się ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

jak jest kasa to z centrali a jak nie ma to młynek i pużniej betoniarka zaprawiony czysciutki gotowy do siewu

 

szczerze to spotkałem się z takim czymś że mój owies z pisku VIz był grubszy do siewu niż ten ich z centrali ;)

 

 

pozdro dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmers99    1
ja dzisiaj omłynkowałem swój owies nie kupuje z centrali mój jest dobry

 

Ja kupiłem rok temu na nasienie chyba tone,posiałem 70ary teho kupnego i zebrałem 2 zbiorniki ;)


sie robi tym ,co się ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmers99    1
a posiał juz ktoś ??

 

Za jakie 3 tygodnie bedzie posiane ;)


sie robi tym ,co się ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja w tym roku sieje owies bez żadnego młynkowania prosto z kombajnu.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja kupuje owies z centrali. Tak nawiasem to jutro będzie owies w domu czyt.(stodole) ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

ja to zawsze młynkuje owies i ten swój sieje. niedługo i ja bede musiał młynek porzyczyć i przemłynkować ten owies.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmers99    1
ja to zawsze młynkuje owies i ten swój sieje. niedługo i ja bede musiał młynek porzyczyć i przemłynkować ten owies.

 

Jednak co swoje to swoje


sie robi tym ,co się ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ruszam jutro z siewem i pytanko ile kg owsa na hektar słabej ziemi 5ta i 6ta klasa, siałem zawsze 200kg czy więcej czy mniej lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
ruszam jutro z siewem i pytanko ile kg owsa na hektar słabej ziemi 5ta i 6ta klasa, siałem zawsze 200kg czy więcej czy mniej lepiej?

Ja też tyle sieje może trochę więcej.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik3
      Witam
       
      Jestem tu nowy i jestem nowym rolnikiem.
      Mam zamiar zasiać owies i napiszcie czy wszystko dobrze będę robił.
       
      1. Było wcześniej pszenżyto
      2. Nic nie było robione od czasu żniw, ponieważ dopiero teraz wydzierżawiłem tą ziemie.
      3. Jest tam trochę perzu i mam zamiar jutro to podorać (zobaczę jak będzie szło).
      4. No wiosnę tak gdzieś 2 tyg. przed sianiem zaoram.
      5. Później trzeba rozsiać nawóz ale nie wiem jaki? Możecie mi coś polecić i w jakich dawkach go siać? Po jakim czasie mam to zdrapać i zasiać owies??
      5. Po zdrapanym powlekę i zasieje owies.
      6. Trzeba jeszcze raz sypnąć nawozem ale po jakim czasie?? I jakim nawozem??
      7. Trzeba opryskać tylko nie wiem kiedy i jakim opryskiem??
       
      Jak możecie to odpowiedzcie na moje pytania i jak coś jest źle to poprawcie.
      Z góry dziękuje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Kordar
      Witam, owies siany na początku marca, czy coś z niego może być ? Dodam, że jest siany na VI klasie ziemi, sam piach a deszczu znikome ilości jak na tą porę roku


    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Dziś zaorałem pod owies czyli czwartek  i czy będzie dobrze jak zasieje go w sobotę ? Gleba słaba , do soboty to pewnie już kurzyć się będzie  Oczywiście pole zwałowane będzie przed siewem  
    • Przez LukaszC5
      Piszcie wszystko co wiecie o czarnym owsie,najbardziej interesuje mnie jak wypada jego plonowanie i wykorzystanie jako pasza w porównaniu do zwykłego owsa.
    • Przez MF6190
      Witam
      Mam pytanie odnośnie owsa głuchego w owsie, chce zrobić teraz zmianowanie po pszenżycie i w siać na wiosnę owies, tylko jak się pozbyć później tego owsika, chciałem axialem ale to spali mi też owies. I tu moje pytanie czym opryskać aby nie rósł owsik ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj